reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maleństwa

Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
8
Hej dziewczyny! Jestem w 21 tygodniu ciąży i nie czuje ruchów dziecka zaczynam się niepokoić. A wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień. Pomożecie?
 
reklama
Jak byłam w ciąży to doktor mi powtarzał, że w pierwszej ciąży można nawet do 22 tygodnia nie czuć ruchów. Dużo też zależy gdzie masz łożysko. Jeśli na przedniej ścianie to też odczuwanie ruchów jest utrudnione. A może czujesz ruchy tylko nie wiesz jeszcze, że to to. Te pierwsze ruchy są bardzo delikatne i słabo wyczuwalne
 
Jak byłam w ciąży to doktor mi powtarzał, że w pierwszej ciąży można nawet do 22 tygodnia nie czuć ruchów. Dużo też zależy gdzie masz łożysko. Jeśli na przedniej ścianie to też odczuwanie ruchów jest utrudnione. A może czujesz ruchy tylko nie wiesz jeszcze, że to to. Te pierwsze ruchy są bardzo delikatne i słabo wyczuwalne
Tak naprawdę jest to moja druga ciąża w pierwszej poroniłam w 12tc :/ teraz lekarz twierdzi że nie widzi nic niepokojącego, ale już jestem przewrażliwiona po prostu. Czasem czuje takie delikatne bulgotanie ale nie wiem czy to dzidzia czy głód :D
 
Tak naprawdę jest to moja druga ciąża w pierwszej poroniłam w 12tc :/ teraz lekarz twierdzi że nie widzi nic niepokojącego, ale już jestem przewrażliwiona po prostu. Czasem czuje takie delikatne bulgotanie ale nie wiem czy to dzidzia czy głód :D
Wiem co czujesz bo miałam podobna historie! Badz cierpliwa juz niebawem poczujesz pierwsze ruchy. Lekarz mi powiedzial ze do konca 22 tygodnia jeszcze jest czas. Ja przed 20 tygodniem niby cos tam czulam ale nie wiedzialam czy to to ale pod koniec 20 tygodnia poczulam juz kopnięcia konkret! Bedzie dobrze!;)
 
Wiem co czujesz bo miałam podobna historie! Badz cierpliwa juz niebawem poczujesz pierwsze ruchy. Lekarz mi powiedzial ze do konca 22 tygodnia jeszcze jest czas. Ja przed 20 tygodniem niby cos tam czulam ale nie wiedzialam czy to to ale pod koniec 20 tygodnia poczulam juz kopnięcia konkret! Bedzie dobrze!;)
Narzeczony twierdzi że panikuje, ale chyba każda kobieta na moim miejscu zachowała by się tak samo. Zdziwiło Mnie też to że na pierwszej wizycie ważyłam więcej a na następnej schudłam trochę ponad kilogram. Ale ginekolog powiedział że dzidzia waży 300g i że póki co nie powinnam się przejmować że tracę na wadze. Co o tym myślisz? ☺️
 
Tak naprawdę jest to moja druga ciąża w pierwszej poroniłam w 12tc :/ teraz lekarz twierdzi że nie widzi nic niepokojącego, ale już jestem przewrażliwiona po prostu. Czasem czuje takie delikatne bulgotanie ale nie wiem czy to dzidzia czy głód :D
Ja całą ciążę też byłam przewrażliwiona. Więc powiem Ci tak, jeśli ma Cię to uspokoić to idź szybciej do lekarza. Zobaczysz maleństwo i będziesz napewno spokojna a tak to jeszcze cały tydzień się będziesz przejmować. Ja pierwsze ruchu poczułam szybko ale tylko wtedy jak spokojnie leżałam przez chwilę a w ciągu dnia to kompletnie nic nie czułam.
 
Cierpliwości :) ja dopiero w 6 miesiącu dostałam prezent na dzień dziecka i z buta młody wjechał :D
Teraz 36 tydzień i czasem proszę Niko żeby się uspokoił bo wyjdzie pepkiem mamusi :))) więc spokojnie. Każdy maluch inny. I wielkość inna i temperament inny.
 
Narzeczony twierdzi że panikuje, ale chyba każda kobieta na moim miejscu zachowała by się tak samo. Zdziwiło Mnie też to że na pierwszej wizycie ważyłam więcej a na następnej schudłam trochę ponad kilogram. Ale ginekolog powiedział że dzidzia waży 300g i że póki co nie powinnam się przejmować że tracę na wadze. Co o tym myślisz? [emoji3526]
Ja tez straszna panikara jestem! Ostatnio w upal strasznie sie czulam mialam niskie cisnienie i maluch praktycznie sie w dzien nie ruszal i juz chcialam isc do lekarza ale na szczescie uaktywnil sie wieczorem;) Mialam podobnie ze najpierw schudlam w I trymestrze 1 kg ale szybko to nadrobilam w drugim :) Jesli lekarz nie mowi ze sie dzieje cos zlego to powinnysmy sie cieszyc tym stanem;)
 
Ja tez straszna panikara jestem! Ostatnio w upal strasznie sie czulam mialam niskie cisnienie i maluch praktycznie sie w dzien nie ruszal i juz chcialam isc do lekarza ale na szczescie uaktywnil sie wieczorem;) Mialam podobnie ze najpierw schudlam w I trymestrze 1 kg ale szybko to nadrobilam w drugim :) Jesli lekarz nie mowi ze sie dzieje cos zlego to powinnysmy sie cieszyc tym stanem;)
Dziękuję za wsparcie ☺️
 
reklama
Na tym etapie czarne scenariusze to 3%, a wiec wszystko musi byc wporzatku. To kiedy poczujesz ruchy zalezy od wielu czynników. Pierwsza ciąża, ułożenie bobasa i otłuszczenie sadełka :) Moze juz czujesz tylko o tym nie wiesz :) Moj grasowal na poczatku tylko po nocy, parę razy przyłapałam łobuza wstając do łazienki.
 
Do góry