reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen 2 miesięcznego dziecka

claire1983

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2010
Postów
112
Dziewczyny, ile śpią Wasze maluszki w pierwszych 3 miesiącach życia? Mój, jeśli nic go nie boli to śpi praktycznie cały czas. Czy to jest normalne? A gdzie czas na rozwój? Po co karuzela nad lozeczkiem i inne gadżety dla takich maluchów?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, ile śpią Wasze maluszki w pierwszych 3 miesiącach życia? Mój, jeśli nic go nie boli to śpi praktycznie cały czas. Czy to jest normalne? A gdzie czas na rozwój? Po co karuzela nad lozeczkiem i inne gadżety dla takich maluchów?
Bardzo dobrze , że tak śpi. Hehe moja miała kolki całe dnie , mało snu, szybkie wybudzanie się. Ciągle noszenie , bujanie itd. więc nie szukaj dziury w całym tylko się ciesz. Interesować zacznie się w swoim czasie zabawkami, na siłę nie ma co , zobaczysz po 4 miesiącu .. :)
Nie ma szans żeby go przestymulowac bo jeśli nie ma kolek to śpi 22 godziny na dobę. Dlatego się zastanawiam czy to normalne.
Moja spała połowę z tego,przy dobrych wiatrach Ciesz się, że tyle śpi chociaż jak dla mnie to rzeczywiście trochę długo. Takimi gadżetami jak karuzele zacznie interesować się troszkę później.
 
Jeśli je odpowiednią ilość razy na dobę, moczy pieluszki, rośnie odpowiednio to daj Ty mu spokój ;) Przyjdzie czas na dalszy rozwój. Ten czas jest równie istotny do rozwoju mózgu.
Karuzela, jak sama zauważyłaś, to gadżety. Najważniejsza teraz jest mama (to dopiero 'karuzela dla mózgu'), jedzenie i sen.
 
reklama
Dziewczyny, ile śpią Wasze maluszki w pierwszych 3 miesiącach życia? Mój, jeśli nic go nie boli to śpi praktycznie cały czas. Czy to jest normalne? A gdzie czas na rozwój? Po co karuzela nad lozeczkiem i inne gadżety dla takich maluchów?
Karuzela nad łóżeczkiem i zabawki dla dziecka poniżej 3 msc, machanie dziecku ciągle nimi przed oczami to według mnie największa głupota. Takie małe dziecko ciągle tylko śpi, wisi na cycu, przytula się ale głównie śpi o ile kolki nie męczą. Z czasem zapotrzebowanie na sen maleje i dopiero wtedy dziecko zaczyna się robić ciekawe otoczenia. Sama zauważysz kiedy dziecko stanie się bardziej aktywne, wtedy będziesz mogła pokazać dziecku to i owo. ;)
A na początek ciesz się tym snem bo uwierz, możesz sobie teraz jeszcze nawet paznokcie malować, seriale oglądać itp. Ja teraz się zastanawiam czemu nigdy nie miałam czasu zjeść przy pierwszym dziecku skoro tylko spało i jadło. :D Ale stres swoje robił i ciągłe zaglądanie czy śpi i oddycha.. :p
 
Dziewczyny, ile śpią Wasze maluszki w pierwszych 3 miesiącach życia? Mój, jeśli nic go nie boli to śpi praktycznie cały czas. Czy to jest normalne? A gdzie czas na rozwój? Po co karuzela nad lozeczkiem i inne gadżety dla takich maluchów?
Bardzo dobrze , że tak śpi. Hehe moja miała kolki całe dnie , mało snu, szybkie wybudzanie się. Ciągle noszenie , bujanie itd. więc nie szukaj dziury w całym tylko się ciesz. Interesować zacznie się w swoim czasie zabawkami, na siłę nie ma co , zobaczysz po 4 miesiącu .. :)
 
Rozwiązanie
Do góry