reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Nie No słuchajcie na pewno są jakieś zasady. Ja byłam prywatnie ale ginekolog sama powiedziała ze przepisze mi luteinę zamiast dupka żeby była refundowana. Była to miła niespodzianka, że ma taką możliwość. Myśle, że jest to jakiś wyjątek bo jeśli chodziłoby tylko o umowę z NFZ to chyba nie ważne jaki lek i byłaby jakaś ulga. Tak samo ze skierowaniem na badania, dostałam takie tylko o na kartce oznaczenia ale przecież nie było to skierowanie na badania NFZ. W efekcie płaciłam za krew i mocz z tymi wszystkimi dodatkami 400zl. Nie było to miłe płacić za to ale sama postanowiłam iść prywatnie to nie mam co się dziwić.
 
Moze głupie pytanie ale czy można w ciąży jeść potrawy do który j przygotowania był dodany alkohol? Chodzi mi np o gulasz robiony na winie, tak na logikę to taki alkohol odparowuje ale zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej takich potraw mimo wszystko unikać?
 
Moze głupie pytanie ale czy można w ciąży jeść potrawy do który j przygotowania był dodany alkohol? Chodzi mi np o gulasz robiony na winie, tak na logikę to taki alkohol odparowuje ale zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej takich potraw mimo wszystko unikać?
Mam nadzieję, że nie ma przeciwwskazań, bo robiłam tydzień temu wołowinę moczoną w winie 😅
Myślę, że alkohol wyparował i można spokojnie jeść
 
Mam nadzieję, że nie ma przeciwwskazań, bo robiłam tydzień temu wołowinę moczoną w winie 😅
Myślę, że alkohol wyparował i można spokojnie jeść
Tez na to liczę bo jestem u rodziców i przygotowujemy z mama potrawy na imprezę rodzinna 😊. Znalazłam jakieś artykuły gdzie było napisane żeby gotować taka potrawę jak najdłużej, co najmniej 2h.
 
reklama
Do góry