reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek progesteronu w ciazy

Dołączył(a)
18 Grudzień 2020
Postów
13
Witam staramy się z mężem o dziecko kilka lat pod koniec roku udało się niestety ciąża nie rozwijała się prawidłowo i w 8 tyg poroniłam. Teraz udało się jestem w 37 dc w piątek robiłam betę i progesteron beta w 33dc wyszła 772 a progesteron spadł z 25 na 13 wczoraj znowu powtórzyłam betę (w36 dc) i wyszło 3202 chyba strasznie dużo w tak krótkim czasie. Lekarz przepisał luteinę dopochwowe 2x1 od samego początku biorę również duphaston 2x1.czy miałyście podobne problemy z progesteronem? I co myślicie o tej becie? Poczekam do piątku i powtórzę. Jestem przerażona tym wszystkim tak bardzo chciałabym aby tym razem się udało. Dziękuję za odpowiedzi. Trzymajcie kciuki.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Miałyście może spadki progesteronu i udało się utrzymać ciążę?
U mnie:
5+4- beta 1147, progesteron 33,2 ng/ml
5+6- beta 2911, prog 28,7
5+7 prog 21,5

Sama nie wiem co robic ;( w poprzednim cyklu straciłam ciąże w 5 tyg i teraz psychicznie jest ciężko jak widzę te spadki..
progesteron jest wydzielany skokowo, jeśli coś Cię niepokoi skonsultuj z ginekologiem i może przepisze luteinę chociaż Twoje wartości są prawidłowe. Ja w 4 tc miałam progesteron 7ng/ml, po dwóch tygodniach brania luteiny wzrósł do 16,6ng/ml później już go nie badałam, obecnie wszystko ok i 14tc
 
reklama
progesteron jest wydzielany skokowo, jeśli coś Cię niepokoi skonsultuj z ginekologiem i może przepisze luteinę chociaż Twoje wartości są prawidłowe. Ja w 4 tc miałam progesteron 7ng/ml, po dwóch tygodniach brania luteiny wzrósł do 16,6ng/ml później już go nie badałam, obecnie wszystko ok i 14tc
Już się kontaktowałam. Powiedział, ze progesteron nie powinien miec tendencji spadkowej i że wg najnowszych wytycznych nie podaje się już progesteronu i pochodnych.
Mam powtorzyć badania jutro i zobaczymy czy czekam na kolejne poronienie czy na usg i akcje serca :(
 
Do góry