reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

Babeczki, jak to jest?

czy ja teraz po urodzeniu dostarczam pracodawcy wniosek o urlop macierzynski wraz z aktem urodzenia i zaswiadczeniem ze szpitala - w WYMIARZE 20 tygodni, a później jak ten okres bedzie sie konczył to wnioskuje drugi raz o te dodatkowe 6 tygodni urlopu macierzynskiego??

czy od razu teraz wnioskuje o 26 tygodni urlopu macierzynskiego?

z góry dzięki za info:))
 
reklama
ha no to Ci powiem, ze też nie wiem co i jak, bo wniosek złożyłam tydzień temu :[ paliło mi się wrrr...i chyba muszę tam zadzwonić i zapytać czy mnie się jeszcze te dwa tygodnie należą czy nie :-( do tego panie w kadrach coś namieszały i nie wiedza co zrobić z moim dwoma dniami które przeleżałam w szpitalu...i na ten czas miałam L4 od lekarza, no jak by tam pracowały od dziś...
 
Ja tak zrobiłam dostarczyłam do pracy akt urodzenia i wniosek o urlop macierzyński otrzymalam od firmy pismo w którym napisali do kiedy mam ten urlop itp. Zapytałam znajomej która w kadrach pracujei ona mi mówiła że później się wnioskuje o dodatkowy urlop ale w sumie nie wiem dokladnie ile przed końcem.
Fel- ja byłam 1 dzień dłużej w szpitalu urodziłam 4 a wyszłam 8 ale urlop licza od 4 tak mi wytłumaczyli jak dla mnie to dziwne ale cóż.
 
anezram macierzyński leci od dnia porodu u mnie od 11. na pat.ciaz leżałam od 9. i one mnie pytają co z tymi dwoma dniami :eek:. L4 miałam do 13.04

malbertka ja chciałam sobie zaoszczędzić jeżdżenia napisałam jedno podanie. Proszę o udzielenie mi urlopu macierzyńskiego w jego pełnym wymiarze tj 20 tyg od daty określonej zaświadczeniem lekarskim a ponad to proszę o udzielenie mi urlopu dodatkowego w ilosci 4 tyg od dnia... do dnia... tj bezpośrednio po urlopie macierzyńskim...

po caloroczny mialam sie zgłosić 1 września,a teraz nie wiem co i jak :/
 
fel to udane te kadrowe jak to co maja zrobic nic przeciez licza macierzynski od 11 wiesz co dopiero by zrobiły jakbys miała np do 9 l4 a urodziła 11 pewno by sie biedne dziergneły :-D

macierzynski liczy sie od dnia porodu chyba ze sie nie ma L4 do dnia porodu to moga zaczac liczyc nawet dwa tygodnie przed terminem z OM albo na wniosek
 
Ostatnia edycja:
dzięki

no rzeczywiscie Fel 4 tygodnie tak jak napisałas a nie 6 tygodni dodatkowego. To tez moze napisze od razu w jednym wniosku...
 
Mi kadrowa radzila aby na razie wypisac wniosek tylko dla podstawowego urlopu czyli 20 tygodni. Jak wejdzie ustawa w zycie to dodatkowy bedzie dluzszy i dopiero wtedy mam wypisac wniosek na dodatkowy. Jesli wypisze go teraz to dostane na 4 tygodnie, nie na 6. Zawsze to 2 tygodnie dluzej.
 
Mi kadrowa narazie nie kazała wypisywac na ten dłuzszy urlop bo podobno ustawa jeszcze nie podpisana i obowiązuja stre zasady narazie
Ja urodziłam 16 go i urlop macierzyński mam do wrzesnia
 
reklama
A to już teraz wiem dlaczego dali mi tylko podstawoawy macierzyński bez tych 4 tygodni, żebym nie była stratna te dwa tygodnie. jak nie z ich kasy to idzie to łaskawi są:-D
 
Do góry