reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czesc 😄 Miłego dnia dla Was!
Wiem ze powinno się testować w dniu miesiączki, ale że względu na turbo PMS spodziewałam się jej wcześniej więc zatestowalam i biało.
@ ma być za 2 do 4 dni według aplikacji.
Trochę mnie zmartwiło to plamienie i pobolewanie brzucha na tydzień przed planowana miesiączka, bo zaczęłam googlowac (po co?! :( ) i się naczytałam że to mogą być objawy mięśniaka, polipa, chorób. Zwłaszcza to lekkie pobolewanie brzucha, nigdy nie miałam tego na kilka dni przed okresem, tylko silny ból przez dwa pierwsze dni.
 
reklama
Hej dziewczyny, dłuższy czas się nie odzywałam bo niestety miałam wiele bardzo przykrych sytuacji rodzinnych i w ogóle temat starania odszedł na drugi plan.

W piątek po pracy zrobiłam test i okazał się pozytywny ! Okres spóźniał się jeden dzień a na ten tydzień miałam zaplanowane moje drugie szczepienie na covid i chciałam wiedzieć na czym stoję. Jeszcze parę dni wcześniej cały dzień nosiłam pustaki na budowie ;D

Staraliśmy się z mężem od zeszłego roku, okolice września. Mam Hashimoto, PCOS i hiperprolaktynemię. Brałam 2x 500mg Glucophage XR, progesteron w drugiej połowie cyklu, Euthyrox 75, Cyclodynon i Wit dla osób z PCOS. Ze względu na to, że ostatnie cykle jakieś były skąpe w śluz, to na własną rękę w pierwszej połowie cyklu włączyłam olej z wiesiołka. Nie mierzyłam żadnych temperatur ani nic, starałam się cały cykl przytulać co 2-3 dni :)

Mieszkam w Niemczech, także nie mam możliwości zrobienia bety, robiłam tylko ten test z clearblue który pokazuje tygodnie i niby wyszło że to 5tc+. Wizytę u gin mam za tydzień w środę także do tego czasu muszę odczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, szczególnie, że pracuje na porodówce :D

Życzę Wam dziewczyny wszystkiego dobrego, samych pozytywnych testów. Wydaje mi się, że tak jak pisała mama ginekolog, najlepiej współżyć co 2-3 dni (oczywiście nie na siłę) i wywalić w cholerę te wszystkie testy owulacyjne i termometry :)

Trzymajcie się :)

Edit: wydaje mi się, że u mnie kluczowe również było zbicie TSH, które w grudniu wynosiło ok 12.
Gratulacje kochana ❤️🥰
 
Ja dzis 16dzien po zastrzyku Ovitrelle i 13dpo. Bol podbrzusza od kilku dni delikatny, czuje sie jakbym byla w trakcie @ a jeszcze nie ma. Planowo powinna przyjsc jutro. Poczułam ze cos „poleciało” bylam pewna ze to @ poszlam do toalety i okazalo sie ze to sporo śluzu , wyglada jak płodny 😳 juz nie wiem o co chodzi 🤣🤦🏻‍♀️
Ja tak miałam przy biochemicznej dużo śluzu takiego jak płodny, także życzę powodzenia trzymam kciuki ❤️ dobrze się wtedy obserowwalam i pierwszy objaw to był też ból piersi przy dotyku były bardzo wrażliwe.
 
Dziewczęta ile mm miały wasze jajeczka jak pękły? Wczoraj 17 mm ,jutro monitoring czy pękło.nie wiem czy nie za szybko bo idąc tropem że będzie rósł 2 mm dziennie, będzie miał 21mm. W internecie pisze że do 26mm pęka,powyzej przeważnie robi się torbiel. A jak to u Was w praktyce wygląda?😁
Ja raz miałam 17mm jak pękł i dupa z tego później 24mm pękł i biochemiczna a teraz to nie wiadomo co było, niby endometrium 9, 5mm na usg widać jakąś plamkę przy lewym jajniku ale ona nie jest w stanie mi powiedzieć co to jest czy ciałko żółte czy co, niestety trochę za późno do niej poszłam i nie wiem czy coś mi pękło czy nie 😩
 
Hej. Jestem nowa. Staramy się z mężem o 2 bobo. Piersi bolą. Jestem 2 dni po owu. Dawno mnie tak piersi nie bolały, ale wczoraj wysiłek miałam także to mogą być zakwasy. Czekam na drugi skok temperatury. Przy pierwszej ciąży był wyraźny z 36.6 do 37.2. Pozdrawiam staraczki
Też miałam skok temperatury na 37,1, jestem na duphastonie i nie wiem czy podwyższona tempka jest przez ten lek czy nie, opinie na ten temat są podzielone a na ulotce pisze ze nie wpływa na temperature... Aktualnie jest gdzieś 4dpo i tempka 37,2, zazywam x2 aż do spodziewanej miesiaczki i mam skontrolować betę.
 
Hej. Pierwszy cykl z clo za mną. Byłam raz na sprawdzeniu czy pęcherzyki rosną. Miałam na monitoringu cztery pecherzyki dominujące i lekarz kazał się starać przez 5 dni. I tu pytanie do Was dziewczyny...
Czy też jesteście 'zblokowane' podczas tych dni i nie macie orgazmów :-D ???
🙉🤷‍♀️
 
Też miałam skok temperatury na 37,1, jestem na duphastonie i nie wiem czy podwyższona tempka jest przez ten lek czy nie, opinie na ten temat są podzielone a na ulotce pisze ze nie wpływa na temperature... Aktualnie jest gdzieś 4dpo i tempka 37,2, zazywam x2 aż do spodziewanej miesiaczki i mam skontrolować betę.
Właśnie nie wiem co mam robić. Dziś trzeci dzień po owulacji
Od tego dnia powinnam zacząć brać duphaston 2x1 także do spodziewanej miesiączki. Dziś temperatura skoczyła do 36.9 gdzie normalnie po owu mam 36.6 do 36.7 i nie wiem czy brać ten duphaston czy nie. Brałam bo niby miałam niski poziom progesteronu ale potem okazało się że za wcześnie zbadałam, bo owu mi się w tamtym cyklu co badałam przesunęło. Słuchajcie co radzicie?
 
Też miałam skok temperatury na 37,1, jestem na duphastonie i nie wiem czy podwyższona tempka jest przez ten lek czy nie, opinie na ten temat są podzielone a na ulotce pisze ze nie wpływa na temperature... Aktualnie jest gdzieś 4dpo i tempka 37,2, zazywam x2 aż do spodziewanej miesiaczki i mam skontrolować betę.
Mi po duphaston nie skacze bardziej niż normalnie. Także to raczej nie on. Przynajmniej w moim przypadku
 
reklama
Bolesne i obfite miesiaczki, czesty bol w podbrzuszu gdzie jest torbiel endometrialna, bol niesamowity przy badaniu tak jakos od okolo roku półtora.
A kiedyś tak nie bylo.

@coca
No usg wg nich tez to potwierdza.
 
Do góry