reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2019
Postów
6
Witam dziewczyny. Krótko i mam nadzieje zwięzle. Chciałam zasiegnac waszych złotych rad. Jesteśmy z mężem od 8 lat staramy się od pol roku o dzidziusia bez efektu. Znam swój cykl, śledzę swój organizm, kontroluje się u lekarza niby wszystko ok no ale...zaczynam fisiowac. Obecnie jestem za granica i nie mam możliwości konsultacji z lekarzem. W tym miesiącu starania zakończyły się oczywiście niczym. Nie dodałam ze cykle regularne. Ile trwały wasze starania? Może mnie jakoś wesprzecie. Pozdrawiam. Joanna.
 
reklama
My z mężem na poważnie zaczęliśmy się starać pół roku po ślubie. Po 2 nie udanym cyklu lekarz nam zasugerował żeby zrobić badanie nasienia. Okazało że że morfologia nasienia wynosiła tylko 2% byłam załamana ale mój lekarz wpisał mężowi tabletki że sterydami na poprawę jakości nasienia i powiedział że 3 miesiące musi trwać kuracja żeby liczyć na efekty. Mąż brał 1-2tyg i przestał bo zobaczyliśmy nasze upragnione 2 kreseczki. Teraz bałam się że będzie gorzej starając się o druga ciąże. Udało nam się w drugim cyklubez leków. Jedynie 3 miesiące wcześniej brałam prenatal uno. Dalej nie wierzę że jestem w ciąży. Za tydzień usg prenatalne to może wtedy się trochę uspokoje i uwierzę.
Także głowa do gory
 
A stosujesz paski owulacyjne? U mnie okazało się że mam owulacja zaraz po miesiączkę a nie w 14 dniu cyklu. U mnie okazało się wcześniej że nie mam owulacji od dawna dawna bo mam za wysoka prolaktyne i w ogóle problemy z hormonami. Dostałam leki na zbicie prolaktyny, hormony w normie i udało się w sumie w 2 miesiącu W pierwszym nie wiedziałam o tej owolacji i nie udało się bo strzelalismy w połowie cyklu jak w drugim miesiącu już wiedziałam i bach jest ciąża jutro zacznę 16 tydzień :)
 
U mnie po odstawieniu tabletek anty ,pół roku ,ale pusty pęcherzyk ,potem rok znowu porażka , i kolejne pół roku i jest sukces , najgorsze że czym dłużej to trwa tym człowiek się nakręca ,i tym samym blokuje, będzie dobrze cykle regularne to sukces
 
Mnie się udało w drugi cyklu starań. Najbardziej polecam monitoring owulacji u mnie pomógł tym bardziej, że cykle były nieregularne ale jeśli nie masz możliwości to testy owulacyjne też polecam. Robiłam je w trakcie monitoringu i idealnie mi pokazały owulację tak jak i lekarz wyznaczył.
 
My z mężem na poważnie zaczęliśmy się starać pół roku po ślubie. Po 2 nie udanym cyklu lekarz nam zasugerował żeby zrobić badanie nasienia. Okazało że że morfologia nasienia wynosiła tylko 2% byłam załamana ale mój lekarz wpisał mężowi tabletki że sterydami na poprawę jakości nasienia i powiedział że 3 miesiące musi trwać kuracja żeby liczyć na efekty. Mąż brał 1-2tyg i przestał bo zobaczyliśmy nasze upragnione 2 kreseczki. Teraz bałam się że będzie gorzej starając się o druga ciąże. Udało nam się w drugim cyklubez leków. Jedynie 3 miesiące wcześniej brałam prenatal uno. Dalej nie wierzę że jestem w ciąży. Za tydzień usg prenatalne to może wtedy się trochę uspokoje i uwierzę.
Także głowa do gory
Gratuluje Mam nadzieje ze wkrótce i nam się uda ehhh
 
U mnie po odstawieniu tabletek anty ,pół roku ,ale pusty pęcherzyk ,potem rok znowu porażka , i kolejne pół roku i jest sukces , najgorsze że czym dłużej to trwa tym człowiek się nakręca ,i tym samym blokuje, będzie dobrze cykle regularne to sukces
No właśnie kwestia psychiki i odpowiedniego nastawienia robi swoją robotę no ale jak tu się nie nakręcać jak tyle czasu się czeka na to upragnione maleństwo ☺️
 
reklama
Mnie się udało w drugi cyklu starań. Najbardziej polecam monitoring owulacji u mnie pomógł tym bardziej, że cykle były nieregularne ale jeśli nie masz możliwości to testy owulacyjne też polecam. Robiłam je w trakcie monitoringu i idealnie mi pokazały owulację tak jak i lekarz wyznaczył.
Nie próbowałam jeszcze ale chyba w tym cyklu zainwestuje
 
Do góry