reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopy niemowlę. Skóra się łuszczy

smilestyle

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2017
Postów
42
Kochane,
W piątek zauważyłam, że u synka 7 mc.na stópkach łuszczy się skóra.
Ciałko jest nawilżanie 2x dziennie emolientami. Smaruje stópki teraz oliwką, czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?Dzisiaj zauważyłam taką skórę także na rączkach, ale dużo mniej. Nie wiem czy udawać się jutro do pediatry.
* mały się nie drapie
* nóżki i rączki nie są przegrane
* skóra nie jest zaczerwieniona
 

Załączniki

  • 20180617_211225-780x1040.jpg
    20180617_211225-780x1040.jpg
    105,3 KB · Wyświetleń: 245
  • 20180617_211302-600x800.jpg
    20180617_211302-600x800.jpg
    97,4 KB · Wyświetleń: 262
reklama
Ja to nazywam "LINIENIEM"
To złuszczanie się naskórka całkowicie normalne (szczególnie u dzieci) i niegroźne. Zazwyczaj nasila się przed latem i zimą.
Mój 10 latek ma tak do teraz. A 7 latkowi przeszło. Dodam że jako dziecku też mi tak schodziła skóra.
 
Ja swoje dziecko smarowałam balsamem nawilżającym cetaphil dermoprotektor, w sumie nie mieliśmy żadnych problemów skórnych przy regularnym stosowaniu tego dermokosmetyku. Bardzo szybko się tez wchłania co jest dobre dla takiego maleństwa.
 
Może to jakieś początki azs? Próbowałaś emolientów? Mój syn miał rózne dziwne objawy, wysypki, suche placki, nawet drobne ranki, najpierw trzeba było to zaleczyć, a potem zmiana nawyków pielęgnacyjnych i kosmetyków na emolienty. Do dzisiaj używamy atoperalu do mycia i po kąpieli do nawilżania. Skóra jest lepiej nawilżona, chroniona, nie pojawiają się żadne zmiany.
 
Do góry