reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

Anna.U

Mamy lipcowe'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
15 Luty 2006
Postów
901
Mam do Was pytanie ponieważ była wczoraj pani pediatra u nas na wizycie kontrolnej i mówiła o szczepionkach pytała czy będziemy szczepić Niunię przeciwko hib jest taka szczepionka 3 w 1 oczywiście napisała mi receptę zeby wykupić jesli sie zdecydujemy koszt szczepionki u nas to 120 zł ale nie chodzi oczywiście o pieniądze tylko np.moja Laura takiej szczepionki nie dostała i teraz już nie dostanie bo za późno i nie wiem czy taka szczepionka jest naprawdę konieczna niby za granicą taka szczepionka jest obowiązkowa no i oczywiście jest bezpłatna ale naszego państwa nie stać na taki wydatek i rodzicę muszą za to płacić a wiadomo ze każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka.Czy Wam też coś mowił na ten temat pediatra.



 
reklama
Mi mówił i my sie decydujemy na skojarzoną 5 w 1,jest w tym hib i 4 inne,poza tym dodatkowe kłucie Oliś dostanie na żółtaczkę,mozna kupić 6 w 1 i wtedy jest 1no wkłucie,ale kosztuje to ok 180 zł,a ta 5 w 1 około 110 zł.
 
My dopiero pójdziemy w połowie września ale już nam w szpitalu powiedziano o tej 6w 1 że nam przysługuje za darmo bo Oskar jest trzecim dzieckiem i zaliczamy się już do rodziny wielodzietnej(w pierwszej chwili poczułam się jakbym miała conajmniej sześcioro dzieci :laugh: :laugh: :laugh:)Ale dokładnie dowiemy się pewnie wszystkiego we wrześniu
 
mi mówli żeby tej 6 w jednym nie kupować bo jeden składnik mały już chyba dostał, w każdym razie mówiła o tej 5 w 1, żeby było jedno wkłucie (i tak poleciała mi łezka jak malutki zapłakał przy kłuciu buuuuuuuu)
 
Mi też pediatra mówił o tej 3 w 1 za 120 zł ale ja się chyba nie zdecyduje dla mnie jest to kolosalny wydatek, niestety mój maluszek będzie mieć trzy oddzielne kłucia w ty za tą hib 45 zł trzeba zapłacić.
 
olu-mi tą 5 w 1 polecono dopiero przy następnych szczepieniach a nie na tych, które odbywają się w szóstym tygodniu
 
no i po wszystkim,malutki dostał 2 wkłucia,w rączkę i udko,ale dzielny był,tylko troszke zakwilił,ale mama go utuliła i było ok ;) wzielismy 5 w 1 plus żółtaczka w udo...
 
reklama
My tez bierzemy ta skojarzona, nasza pielegniarka od szczepien rozpisala mi juz co w ktorym tygodniu i za ile do 18 miesiaca, kosztuje u nas 115 zl.
 
Do góry