reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca -wyniki

Ewa87

Mama Kacperka i Sandry :)
Dołączył(a)
12 Marzec 2009
Postów
346
Miasto
Chodzież
Witam jestem przerażona wynikami z wczoraj. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Robiłam na własną rękę przed wizytą u endokrynologa. Mam na 18-nastego.
Wcześniejsze TSH wynosiło 3,450 ..biorę Letrox 25. Badania zrobiłam po 5 dniach brania i jak widać TSH minimalnie spadło.
Martwię się bo wyczytałam ,że to niebezpieczne dla dziecka.
Sprawdzałam normy na necie dla ciężarnych i nie znalazłam odpowiadające skali jaką ja mam na badaniu. Piszą ,że f4 powinno być na poziomie 0.8 ,ale przy innych normach , więc nie wiem czy mam za mało jednak :( i strasznie się martwię. Za to f3 za wysokie.. już nie wiem co o tym myśleć. W nocy nie mogłam spać ,oczy spuchnięte ,potwornie się martwię o dziecko :(( . Dziś dzwonię do gina tylko czekam na 8 (wczoraj nie odbierał) ciekawe co powie. Może powinnam mieć większą dawkę niż 25.
NIe mogę myśleć o niczym innym. Miała może któraś z Was takie problemy z tarczycą w ciąży?
 

Załączniki

  • 001.jpg
    001.jpg
    868,3 KB · Wyświetleń: 938
reklama
Trochę za szybko na badania po wdrożeniu leku. Chyba, że bierzesz dłużej niż 5 dni, może źle zrozumiałam.
Tak wysokie ft3 przy słabiutkim ft4 może mieć związek z niedoborem jodu.
Co do tsh i ft4 to trzeba za jakiś czas sprawdzić czy obecna dawka pomaga - i wiadomo, wszystkie trzy badania trzeba wykonać by to sprawdzić.
 
Trochę za szybko na badania po wdrożeniu leku. Chyba, że bierzesz dłużej niż 5 dni, może źle zrozumiałam.
Tak wysokie ft3 przy słabiutkim ft4 może mieć związek z niedoborem jodu.
Co do tsh i ft4 to trzeba za jakiś czas sprawdzić czy obecna dawka pomaga - i wiadomo, wszystkie trzy badania trzeba wykonać by to sprawdzić.
Zrobiłam ft3 i ft4 ,żeby mieć przed wizytą u endokrynologa ,( ginekolog robił mi tylko TSH) bo i tak by mnie pewnie wysłała,a tak będzie miała lepszy obraz na wizycie.
Biorę pregna plus od początku ciąży i tam jest jod w składzie. Nie spodziewałam się ,że mogę mieć jeszcze niedobór. Mój ginekolog nadal nie odbiera. Może ma dyżur. Jak się dodzwonię zapytam. Dziękuje.
 
Hmmm powiem tak.
Mam niedoczynnosc i biorę 6 dni w tygodniu 100 i raz w tygodniu 150.
Moje wyniki tsh 0,888ulU/ml a ft4 14,2 pmol/l. Wg trymestrów a jestem w 2 mam wyniki w normie. Czemu masz taka niska dawkę leków ? Moze powinnas zmienić lekarza? Kobiety w ciąży maja normy wiec tez patrz na to.
 
Dokładnie są inne normy dla kobiet w ciąży. Ja na szczęście ft3 i ft4 miałam w normie, ale tsh 5,8. Endokrynolog przepisał eutyrox plus jod. Teraz jest już w normie. Najgorszy jest stres, nie martw się tak. Mi lekarz mówił, że to gorsze niż taki wynik tsh. Może powinnaś udać się do innego i sprawdzić co inny ma do powiedzenia. Głowa do góry ;-)
 
Pewnie że tak. Nie ma co fiksować od razu, bo się kobieto zamęczysz samym myśleniem ;p Wiem że to trudne, bo w ciązy przynajmniej ja miałam spoooooro czasu, ale spróbuj o tym nie myslec. U mnie też było wiele zagrożen dlatego właśnie szybko przestałam pracować, ale w miare szybko ogarnęłam sobie sprawnego lekarza w szpitalu medicover i prowadził ciąże do końca. Krok za krokiem i dotrwałam z maluszkiem, a on ze mną :)
 
Ostatnia edycja:
Nerwy nikomu nie służą, proszę iść do endokrynologa. Ma obowiązek znaleźć termin do 7 dni od zgłoszenia wg ustawy 47c.
Ja przed ciążą miałam TSH 2,66. Problemy z tętnem, ale lekarze mnie zlewali najoględniej mówiąc. W ciąży wyszła mi niedoczynnosc tarczycy... TSH 2,89 - norma w ciąży jest do 2,5.
Po 2 tyg.brania Euthyroxu 25, TSH zaczęło spadać, ale miałam zlecone badania FT, ATPO, ATG i niestety przeciwciała ATPO mam powyżej normy, ale nie panikuje, bo to mi w niczym nie pomoże. Będę chodzić co miesiąc na badania krwi w kierunku tarczycy i kontrolnie do endokrynologa na USG tarczycy. Teraz przyjmuje dawkę 50 Euthyroxu.
Stres = kortyzol, czego tarczyca nie lubi, zreszta to ogólnie nie służy całemu organizmowi i teraz jeszcze maluchowi. Podstawowe dawki jodu i selenu będą pomocne, a do tego spokój i witamina D3 4000 j.m. najlepiej Vigantol - lek OTC.
 
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.
 
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.
Możesz podać też normy do pozostałych badań? Bez norm trudno coś zobaczyć.
 
reklama
Do góry