)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tarczyca -wyniki

reklama

agatka_ok

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Tak myślałam. Niby w normie ale niziutko. Stąd i tsh takie. Nie ma na co czekać. Kiedy wizyta?
jutro zadzwonię, myślałam że spadnie i będzie ok, może uda się jutro jak będzie w pracy, albo coś powie przez telefon:( ale to prywatnie więc szybko mnie przyjmie

Wena

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.
Podejrzewam, że dostaniesz leki, choć trochę się dziwie, że nie dostałaś ich po pierwszej wizycie. Ja miałam zestaw badań w gabinecie, dostałam mała dawkę Euthyroxu, zlecone miałam dodatkowe badania z krwi i po miesiącu kontrola. TSH nieznacznie spadło, ale zważywszy na inne wyniki zwiększono mi dawkę i tak do końca ciąży. Leki, badania i kontrola co miesiąc. Liczę, że po ciąży sytuacja się unormuje, tak niestety już bywa z tą tarczycą. Nie ma co zwlekać z wizytą, niech szybko Cię przyjmą.

PS. W ciąży są nieco inne normy, na wynikach nie podaje się norm dla ciężarnych, niestety, tylko ogólne.

Izabela1989

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.
Idź do innego endokrynologa. Przy takich wynikach powinnas mieć dawkę wyższa letrox bądź eutyrox. Ja biorę 100 6 dni 1 150 raz w tyg.
Mam tsh 0.653 ft4 12,6. Wszystko w normie. Kobieta w ciąży nie powinna przekroczyć 2,5 tsh wszędzie o tym piszą na forach i w książkach . Nawet każdy lekarz o tym mowi

Wena

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dokładnie tak jak pisze @Izabela1989
Są całkiem inne normy u kobiety ciężarnej, a nieleczona tarczyca to duży kłopot nie tylko dla matki. Dziwi mnie, że od razu nie dostałaś żadnych leków...

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Przed ciążą mialam tarczyce ok. Co kilka mcy robiłam badania, bo mialam dziwne obajawy. Ale wszystko wporzadeczku.
We czwartek wyniki : ft3 za wysokie.
W pn ogarne jakiegos doktorka i dam znac co mi powiedział. Ale nie martwie sie na zapas bo to nic nie da

agatka_ok

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Lecę kupić jakiś dobry jod bo tego też oczywiście nikt mi nie zalecił ;/ a biorę pregna plus i dha i tam nie ma...

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Potrzebuję porady 2
M Potrzebuję porady 1
W Potrzebuję porady 1
W Potrzebuję porady 5

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry