reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test Panorama

Jak to dobrze jest z kimś się podzielić swoimi obawami zaraz się
Bo przy takich wynikach nikt Ci nie powinien mówić, że jest duże ryzyko i żeby zrobić test z krwi za kilka tys... Chyba, że np coś w USG budziłoby wątpliwości, to wtedy oczywiście inaczej się na to patrzy. Ale to ryzyko jest naprawdę bardzo niskie. :) Oczywiście, jeśli masz takie pieniążki i nie jest to dla Ciebie duzy wydatek, to w sumie czemu nie? :)
Wiesz nie ma tak, że nie mam kasy, ale wydać tylko tak żeby wydać to teraz się zastanawiam... W czwartek jadę ...jednak 2 200 zł plus koszty obsługi pobrania ,dziś dzwoniłam to mi mowili.
 
reklama
Jak to dobrze jest z kimś się podzielić swoimi obawami zaraz się

Wiesz nie ma tak, że nie mam kasy, ale wydać tylko tak żeby wydać to teraz się zastanawiam... W czwartek jadę ...jednak 2 200 zł plus koszty obsługi pobrania ,dziś dzwoniłam to mi mowili.
No ja bym nie robiła, bo to naprawdę niskie ryzyko. Ale mówię, to musi być każdego decyzja osobista. :)
 
Hej, Jestem w podobnej sytuacji. Jednak mam odmienne zdanie co do testu Panorama. mamy na rynku do wyboru jeszcze SANCO, Nifty oraz Harmony. Każdy z tych testów jest nieinwazyjny i nie groźny dla maluszka tak jak amniopunkcja czy biopsja kosmóki. Polega na pobraniu krwi matki w celu wyizolowania wolnego DNA płodu, które następnie jest oceniane pod względem genetycznym, występowania wad i ubytków w materiale genetycznym maluszka. Daje 99,9% pewności. PANORAMA wyróżnia się tym, że prócz wad podstawowych pozwala też na określenie triploidii odpowiedzialnych między innymi za zespół kociego krzyku, oraz mikrodelecji. Tu jednak nie do końca chodzi o procenty a o genetyke. PAPPA rzeczywiście je określa. Warto się zapytać przed pobraniem swojego ginekologa czy w gabinecie w którym jest wykonywane badanie o to którą forme badania maja dostępna. Nie zapominajmy że każde z tych badań ma różne pakiety i może przez to wachać się cenowo. Tak jak u mnie w mieście podstawowe Nifty określające tylko 3 podstawowe choroby genetyczne kosztuje około 1500 zł. Natomiast Pełna Panorama z mikro delecjami 2100 ale to zależy od gabinetu znalazłam tez ceny sięgające 3000 tysięcy. Jeśli chodzi o amniopunkcje przechodziłam ją niestety spowodowało to utratę maluszka w poprzedniej ciąży, dlatego obecnie na początek wybrałam badania nie inwazyjne pomimo, że naprawdę są drogie warto. Obecnie czekam na wyniki PANORAMY. Tak poszłam do innego ginekologa na powtórne badania prenatalne po tym jak w poprzednim gabinecie zostałam potraktowana i myślę że warto skonsultować się u innego specjalisty. jakby nie było walczymy o nasze maleństwa.
 
Do góry