reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel endometrialna

Casablanca7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Październik 2022
Postów
200
Witajcie. Jestem po dwóch porodach prze CC, dzisiaj dowiedziałam się że mam na prawym jajniku torbiel, miałam wcześniej nawyk ich powrotów ale byly one zwykle które można było rozpędzić lekami, wypełnione płynem z tendencja do znikania. Tę dzisiaj okazało się że mam endometrialna 36x28. Powiedzcie mi proszę czy któraś z was miała i jak wyglądało to dalej. Czy ona może przestać rosnąć, lub się wchłonąć?. Nie chce czytać neta, bi tam ciągle o najgorszym piszą a ja tak strasznie się boję ,żeby to nie było najgorsze. Czy one mogą zmienić się w złośliwą zmianę?
 
reklama
Torbiel endometrialna jest zmianą występującą przy endometriozie. Ma ona do siebie to, że się nie wchłania i niestety może rosnąć jednak poprzez styl życia i odpowiednią dietę i suplementację można ten wzrost wyhamować. Również cierpię na endometriozę, że tak powiem „objawową” (taką która doskwiera mi na co dzień) jednak poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian w życiu objawy bardzo się wyciszyły. Na pewno torbiel trzeba obserwować i to u dobrego lekarza, który robi dokładne USG ponieważ endometrioza często występuje nie tylko na jajniku.
 
Torbiel endometrialna jest zmianą występującą przy endometriozie. Ma ona do siebie to, że się nie wchłania i niestety może rosnąć jednak poprzez styl życia i odpowiednią dietę i suplementację można ten wzrost wyhamować. Również cierpię na endometriozę, że tak powiem „objawową” (taką która doskwiera mi na co dzień) jednak poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian w życiu objawy bardzo się wyciszyły. Na pewno torbiel trzeba obserwować i to u dobrego lekarza, który robi dokładne USG ponieważ endometrioza często występuje nie tylko na jajniku.
Ja w ogóle byłam w szoku, mało że nic nie odczuwam o nie mam dolegliwości, miesiączki są regularne, nie zbyt obfite, to jeszcze endometrium jest w porządku a tu taki dziad na jajniku .
Mam przyjmować od dziś Duphaston dwa razy dziennie przez 10 dni no o na wizytę isc. Możesz mi napisać skoro się nie wchłania to po co mam go brać. Byłam pewna że ona jest na to by jak inne torbiele się wchłonąć?
 
Ja w ogóle byłam w szoku, mało że nic nie odczuwam o nie mam dolegliwości, miesiączki są regularne, nie zbyt obfite, to jeszcze endometrium jest w porządku a tu taki dziad na jajniku .
Mam przyjmować od dziś Duphaston dwa razy dziennie przez 10 dni no o na wizytę isc. Możesz mi napisać skoro się nie wchłania to po co mam go brać. Byłam pewna że ona jest na to by jak inne torbiele się wchłonąć?
Ja duphasonu na torbiel endometrialną nigdy nie przyjmowałam, wydaje mi się, że lekarze nie przepisują go na torbiel endometrialną tylko na torbiel czynnościową(?) czyli taką która po zastosowaniu hormonów może się wchłonąć. Być może Twój lekarz chce sprawdzić czy to na pewno endometrialna a nie czynnościowa jednak podobno w USG łatwo je odróżnić 🤔
 
Ja duphasonu na torbiel endometrialną nigdy nie przyjmowałam, wydaje mi się, że lekarze nie przepisują go na torbiel endometrialną tylko na torbiel czynnościową(?) czyli taką która po zastosowaniu hormonów może się wchłonąć. Być może Twój lekarz chce sprawdzić czy to na pewno endometrialna a nie czynnościowa jednak podobno w USG łatwo je odróżnić 🤔
Ja na zwykłe pęcherzyki brałam odrazu antykoncepcje więc też nie wiem dlaczego
 
Do góry