reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia -interpretacja

asiakyupl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2022
Postów
348
Hej dziewczyny , dostałam wyniki trombofilii ... Czy któraś jest w stanie łopatologicznie mi je 'zinterpretowac' ? :)
Screenshot_20230125-113734~2.png
 
reklama
Hej dziewczyny , dostałam wyniki trombofilii ... Czy któraś jest w stanie łopatologicznie mi je 'zinterpretowac' ? :) Zobacz załącznik 1488563
Że nie wchłaniasz dobrze kwasu foliowego (i innych witamin z grupy b) i powinnaś brać kwas foliowy metylowany, który jest w większości preparatów dla kobiet w ciązy tylko trzeba czytać na opakowaniu. Mam tą samą mutację i biorę pueria Uno i actifollin, ale to z zaleceń lekarza.
Jesteś w ciązy teraz?
 
nie jestem, staramy sie ... dobrze doczytalam,ze potrzebuje rowniez lekow rozrzedzaacych krew ? typu heparyna jak juz bede w ciazy ?
 
nie jestem, staramy sie ... dobrze doczytalam,ze potrzebuje rowniez lekow rozrzedzaacych krew ? typu heparyna jak juz bede w ciazy ?
Nie wiem jakie dokładnie badania robiłaś. Zazwyczaj pakiet na trombofilie ma 5 składowych, a tu jest wypisana tylko jedna i nie wiem czy tamte są ujemne czy nie były badane. Wszystko zależy od lekarza, czasem dziewczyny biorą acard, czasem heparyne. Ja mam tylko kwas foliowy zalecony metylowany, bez leków na rozrzedzenie krwi, ale ja jestem po jednym poronieniu w 8 tygodniu.
i czy to moze byc powodem kiku ciąz biochemicznych ?
Może, ale nie musi. Jeżeli brałaś zwykły kwas foliowy od starań to dziecko mogło nie dostawać wystarczającej dawki kwasu foliowego i się nie rozwinąć prawidłowo. Pamiętaj też, że forma hetero jest lżejsza niż mutacja homozygotyczna i ma ją około 50 % kobiet, a większość nawet o tym nie wie i normalnie donosi ciąże.
 
no nic, to czeka mnie wizta u hematologa :)
A jesteś pod stałą opieką ginekologa? Szukacie przyczyny strat?
Bo jeżeli tak to zapytałabym ginekologa o zdanie i żeby on Wam zlecał następne badania. Tak jak mówię około połowa kobiet ma tą mutację, więc może nie trzeba koniecznie hematologa tylko sam ginekolog wystarczy.
 
tak, jezdzimy do kliniki, mniej wiecej znamy schemat i mamy juz zlecony caly pakiet badan , ale wizyta dopiero za 3 miesiace wiec chyba dla swietego spokoju potrzebuje opinii hematologa :p
 
reklama
Że nie wchłaniasz dobrze kwasu foliowego (i innych witamin z grupy b) i powinnaś brać kwas foliowy metylowany, który jest w większości preparatów dla kobiet w ciązy tylko trzeba czytać na opakowaniu. Mam tą samą mutację i biorę pueria Uno i actifollin, ale to z zaleceń lekarza.
Jesteś w ciązy teraz?

Niekoniecznie musi to oznaczać złe wchłanianie kwasu foliowego, może, ale nie musi. Musiałabys zbadać homocysteine, poziom kwasu foliowego i najlepiej poziom wit B12. To tylko oznacza predyspozycje, że może coś być nie tak z metylacja, a nie, że na pewno coś jest nie tak.

To było do autorki posta @asiakyupl
 
Do góry