reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Trzecie dziecko - zwariowałam?

Joannaa24

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany.
Jak to jest u Was? Czy z trójką lub więcej jest bardzo trudno?

reklama

Mokosza

Rozwiązania
0
Znam kilka szczęśliwych rodzin z trójką i nie sądzę, żeby to było za dużo. Zresztą dla niektórych i jedno to za wiele... A znam parę, która myśli o szóstym :).
Zresztą po co pytasz/opowiadasz innym w Waszych planach? Inni nie wychowają za Was Waszych dzieci, to tylko Wasza decyzja, jeśli chcecie to nikogo nie pytajcie tylko do dzieła :). Jeśli mąż się waha, to musicie to przemyśleć, zastanowić się nad organizacją życia codziennego, finansami. Ale moim zdaniem jeśli macie dwójkę i sobie radzicie, to trójka nie powinna aż tak bardzo wywrócić Wam życia do góry nogami. To kolejne szczęście w domu :)

Joannaa24

Rozwiązania
0
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa.
To nie tak, że mówię wprost, raczej tak podpytuję, aluzje rzucam. O tym czego pragnę wie tylko mój mąż.
Znam kilka szczęśliwych rodzin z trójką i nie sądzę, żeby to było za dużo. Zresztą dla niektórych i jedno to za wiele... A znam parę, która myśli o szóstym :).
Zresztą po co pytasz/opowiadasz innym w Waszych planach? Inni nie wychowają za Was Waszych dzieci, to tylko Wasza decyzja, jeśli chcecie to nikogo nie pytajcie tylko do dzieła :). Jeśli mąż się waha, to musicie to przemyśleć, zastanowić się nad organizacją życia codziennego, finansami. Ale moim zdaniem jeśli macie dwójkę i sobie radzicie, to trójka nie powinna aż tak bardzo wywrócić Wam życia do góry nogami. To kolejne szczęście w domu :)

Mokosza

Rozwiązania
0
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa.
To nie tak, że mówię wprost, raczej tak podpytuję, aluzje rzucam. O tym czego pragnę wie tylko mój mąż.
Wiesz, często spotykam się z opinią, że trzeba mieć córkę i syna i wtedy jest "normalnie". Jeśli drugie dziecko jest tej samej płci co pierwsze, to często ludzie sugerują, że może z trzecim się "uda" i wtedy jest akceptacja trzeciej ciąży ;). Jakby to był jakiś obowiązek ;).

Zresztą im dłużej żyję, tym bardziej się upewniam w tym, że większość ludzi gada byle co, byle gadać, bez głębszego zastanowienia, zrozumienia cudzej sytuacji. Jak dopytasz o szczegóły, to nie potrafią uzasadnić swojej opinii ;).
Jeśli nie masz znajomych z trójką dzieci, poszukaj jakichś blogów prowadzonych przez rodziców mających kilkoro dzieci. Zorientujesz się, jak wygląda ich codzienność.
Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci, jeśli starsze niż 2-3 latka to nie będzie tak ciężko, bo już są samodzielne. Kwestia dobrej organizacji przy odwożeniu/odprowadzaniu do przedszkola czy szkoły.

młoda1994

Rozwiązania
1
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany.
Dla pocieszenia ci napisze że mi się marzy 3-4 dzieci i powiem Ci ze nie interesuje mnie co by ludzie powiedzieli. Na dzień dzisiejszy po moich przejściach będę szczęśliwa jak będzie choć jedno dziecko w domu. To jest tylko i wyłącznie wasza sprawa czy będziecie mieć 3 czy 6 porozmawiaj z mężem i życzę aby wszystko poszło po twojej myśli.

Joannaa24

Rozwiązania
0
No nam się właśnie "udało" i mamy syna (3 lata) i córkę (prawie 1,5 roku).
Póki co dzieci do przedszkola nie chodzą. Syn miał zacząć, ale przez koronawirusa odłożyliśmy to w czasie. Ja i tak jestem w domu z dziećmi więc nie ma presji.
No i jestem na świeżo po kolejnej rozmowie z mężem i temat jest otwarty.
Chciałabym właśnie usłyszeć opinię mam które mają trójkę albo więcej dzieci jak to jest na co dzień? Czy bardzo dużo się zmienia?

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Mnie od zawsze marzyła się duża rodzina, 3-4 biegających brzdąców. Mam jednego syna i chyba nie doczekam się nqstepnego dziecka, bo mąż nie chce słyszeć o kolejnym. Negatywnymi reakcjami bym się nie przejmowała, bo oni za Ciebie życia nie przeżyją. Pogadaj z mężem i życzę powodzenia

Ewelinamalina89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Jestem w 3 ciąży termin za 3 tygodnie. Wszystkie dzieci planowane i kochane 😍 A I Tak już słyszałam że na pewno wpadka 🤦‍♀️ ale szczerze mam to gdzieś

reklama

Duomami

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Chcieliśmy z mężem drugie dziecko, bo starsza córka ma już 6lat a ja zbliżam sie do 35r.ż. Długo nie było efektów i już straciłam nadzieję, a potem zaczęła się pandemia to stwierdziliśmy, że damy sobie spokój, po dwoch dniach dwie kreski a po 7tygodniach dwa jajeczka, dziś jestem w 25tyg ciąży bliźniaczej dwujajowej. Syn i córka mają termin na ost.listopada 😜
Nie jest powiedziane, że jak masz już dwójkę to nie możesz mieć trzeciego, może też będziesz miała podwójną niespodziankę, jeżeli czujesz się na siłach i pragniesz trzeciegi dziecka to czemu nie?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Joannaa24 Trzecie dziecko Przyszłe mamy 248
I 22 lata, sama, trzecie dziecko w drodze a ja go nie chcę, nie mogę tak żyć.. Młodziutkie mamy 5
M trzecie dziecko w wieku 20 lat? Młodziutkie mamy 12
aluska9102 Trzecie, cudze dziecko Potrzebuję porady 20
Maureen Trzecie dziecko i.. Co dalej ?? Rodzeństwo 16240
W Za małe dziecko? Ciąża, poród, połóg 15
N Koronawirus, ciąża i starsze dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 26
D 3 miesieczne dziecko, a soczki Potrzebuję porady 17
M Opieka nad dzieckiem po rozwodzie Potrzebuję porady 4
Judyta86 Jak odstawic roczne dziecko od piersi?? Potrzebuję porady 5
R Dziecko nie je nabiału.. jakaś alternatywa ? Potrzebuję porady 4
N ile powinno przybrac dziecko w 6tyg ? Kp Potrzebuję porady 12
N Karmienie mm - 3mies dziecko Potrzebuję porady 8
kasiaagrabowska Czy widać tu płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 1
Julka96 4 miesieczne dziecko nie chce jesc Potrzebuję porady 76
K Niespokojne dziecko BB położna radzi mamom 3
aniaslu Postanowiła mieć dziecko z byłym, żeby córeczka miała towarzystwo Pytanie tygodnia 11
M Dziecko i rodzice bez aktu małżeństwa Potrzebuję porady 5
N Dziecko nie moze zrobic kupki? Czy jednak tylko gazy? Potrzebuję porady 8
R Dieta u 9 mięsiecznego dziecka Potrzebuję porady 4
N Co dajecie na noc/kolacje aby dziecko dluzej spalo Potrzebuję porady 4
S Ciąża a 14-15 miesięczne dziecko Ciąża, poród, połóg 12
Iwonka420 Dziecko z autyzmem - pomoc Potrzebuję porady 45
Syllaa Żłobek vs. klub dziecięcy Roczniaki i dwulatki 1
M Stymulacja - Późna Owulacja - Staranie się o dziecko Staramy się 6
domgro Pierwsze dziecko po 30 Staramy się 26
J Dziecko zjadło robaka Potrzebuję porady 2
SylwiaG91 Wspieranie rozwoju dziecka Wychowanie 0
Zosix Ruchy dziecka Potrzebuję porady 20
K Dziecko-rozwój Potrzebuję porady 11
Syllaa Stworzenie żłobka idealnego :) Trójmiasto 3
N Ile je/jadlo wasze 5tygodniowe dziecko Potrzebuję porady 13
E Dziecko nie chce pic mleka Potrzebuję porady 14
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
W Galaktozemia Zdrowie 1
R Rozwód a roczne dziecko;(;( Potrzebuję porady 8
M Hipermobilności u dziecka Potrzebuję porady 4
Aaazym Nie mam już siły. Potrzebuję porady 91
J Roczne dziecko nie chce jeść Potrzebuję porady 5
M 3 miesięczne dziecko nagle zaczęło ulewać Zdrowie 2
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 2
M Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie. Potrzebuję porady 3
L Koronawirus a starania o dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 14
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 1
M Problemy brzuszkowe, dziecko na mm , a rozszerzanie diety? Potrzebuję porady 10
agu_mania Chłopiec czy dziewczynka? :) Potrzebuję porady 10
M Usg 13 tydzień płec dziecka Przyszłe mamy 30
K Rozstanie/dziecko/co dalej Potrzebuję porady 26
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
klaaaudys Zabkowanie u niemowlat. Potrzebuję porady 6