reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzyletni jedynacy

J@god@ dziekuje za komplement:tak:;-)

A Ja to mam zaprzeproszeniem w Du.......e:sorry2:
Bo po 1 wole dobrze wyksztalcic 1 dziecko niz nie miec co dac 2 jesc a po 2 u mnie chodzi o to ze to i tak cud ze mam Natalke....mam klopoty ze zdrowiem dlatego nie wiadomo czy bede miec 2 dziecko

A to moja Natka
 
reklama
J@god@ dziekuje za komplement:tak:;-)

A Ja to mam zaprzeproszeniem w Du.......e:sorry2:
Bo po 1 wole dobrze wyksztalcic 1 dziecko niz nie miec co dac 2 jesc a po 2 u mnie chodzi o to ze to i tak cud ze mam Natalke....mam klopoty ze zdrowiem dlatego nie wiadomo czy bede miec 2 dziecko

to mamy bardzo podobną sytuację,
z podobnych względów nie wiem
czy Krystian będzie jedynakiem całe życie,
na razie nie zapowiada się na szybką zmianę tej sytuacji
 
Staś też jest jedynakiem i raczej nie zapowiada się, żeby miał rodzeństwo, nie idę w zaparte, że nie nigdy w życiu ale pewnym jest to, że nie planuję drugiego dzieciaczka. Jak na razie nie widzę jakiś typowych objawów jedynactwa u mojego syna, raczej są to typowe zachowania dla większości dzieci w tym wieku. Uczę go że ma się dzielić np. zabawkami różnie z tym bywa są dni, że da wszystko a są i takie, że mamy tylko jedno słowo "MOJE" na ale cóż i tak bywa.
 
No wlasnie ale ludzie czasem nie rozumieja ze to nie z wygodnictwa tylko mysla ze jak juz ma sie 1 to 2 tez mona pewnie miec

no ja nie mam z tym problemu, bo właściwie nie kryliśmy się z tym, że Krystian był dla nas niesamowitą niespodzianką...
po za tym znają naszą sytuację, więc ja nie słyszę komentarzy w stylu drugie by się przydało ;-), przynajmniej nie od tych co nas znają :-p.

Ale nie zarzekam się, może cuda zdarzają się częściej niż raz ;-).
 
Mój Kuba od września chodzi do przedszkola państwowego (ma teraz 3,5), jest zapisany na trzy posiłki i do 8:30 musimy dotrzeć żeby zdążył na śniadanie o 8:40, dzieciaki nie muszą leżakować, tylko dla tych dzieci które mają ochotę zdrzemnąć sie po obiedzie wyciągane są materace lub kłada sie po prostu na dywan i odpoczywają. w przedszkolu jest logopeda i psycholog, nie musimy dodatkowo za to płacić tak samo jak za rytmike czy język angielski.
Musze powiedzieć że jestem naprawde bardzo zadowolona z przedszkola, zreszta mój syn również, bardzo chetnie chodzi, występuje na jasełkach, na dzień matki, czasem tylko nie chce mu się wstać ale to jak każdemu :-)
 
Też jestem mamą jedynaka i pewnie się to nie zmieni.
Mówi się że jedynacy są bardziej egoistyczni. Może to i prawda, ja jakoś tego nigdy nie widzę.
 
witajcie mamy. mój synek też jest jedynakiem. też jest bardzo żywiołowy, zaczął późno mówić, wszędzie gopełno, papla z niego ogromna, ale strasznie boi się innych dzieci (u nas na osiedlu nie ma takich dzieciaków do zabawy z nim i ma mało kontaktu z dziećmi). chce, żeby gociągle chwalić, jak z kimś rozmawiam to się wtrąca, przeszkadzaa nawet zagłusza nas swoim monologiem... poza tym strasznie się złości i krzyczy jak mu na coś nie pozwalam (oczywiście jestem konsekwentna). jak byliśmy ostatnio na "kulkach" to tam dzieciaki krzyczały, ganiały się, szalały jednym słowem i on się przestraszył, i teraz jak zobaczy jakieś dziecko to ma duży dystans do niego. a od września idzie do przedszkola, to dopiero będzie tragedia.
 
Antek jest jedynakiem i nie wiem czy kiedys sie to zmieni.Bylam w ciazy niedawno,ale poronilam.Mąż nie chce drugiego a ja po poronieniu mam mieszane uczucia...
 
reklama
dołączę się do was mamuśki jedynaków
Majtula tez na razie jedynaczka, planujemy drugie za jakies 2-3 lata
nie mam pojęcia czy ma oznaki jedynaczki czy nie, staram sie ja po prostu dobrze wychować,
potrafi sie dzielic z dziecmi, nigdy nie wyje jak jej ktos weźmie zabawkę, oddaje cudze zabawki
no ale uwielbia sie chwalić nowymi rzeczami,
hmm jak pomyśle to nie jest typowa jedynaczką :-)
a zresztą jakie to ma znaczenie, byle by zdrowa była i na pożądnego człowieka wyrosła
 
Do góry