reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH w II trymestrze ciąży

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam czy któraś z dziewczyn miała podobny przypadek:

Obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży, mam niedoczynność tarczycy po zwiększeniu dawki leku TSH miałam 0,286 mlU/l, potem w szpitalu 1,2, potem znowu 0,184ulU/ml, (gdzie norma dla II trymestru to 0,31-4,35) dzisiaj robiłam ponownie i wynik 0,25 ulU/ml ,(norma 0,27-4,2), Ft4- 1,38 przy poprzednich 1,4 . Dzisiaj miałam wizytę i mój ginekolog stwierdził, że 0,25 to trochę za niskie i mam KONIECZNIE iść do endokrynologa, żeby zwiększył dawkę, po konsultacji z moją endokrynolog mówiła, że jak na ten tydzień to jest ok., ważne że nie jest powyżej 2, że beta HCG obniża tsh, mam powtórzyć wynik za 4 tygodnie i że dla niej ważne jest że Ft 4 jest w normie. Uspokoiła mnie mówiąc, że jest ok. i że mam się nie martwić, a Ginekolog koniecznie kazał iść, żeby zwiększyła dawkę. Czy któraś z Was miała podobnie ? Bo zastanawiam się nad konsultacją u innego Endokrynologa …
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, jeżeli mogę podłącze się pod temat, ponieważ nie chciałam tworzyć nowego wątku o tsh.
Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży, w 9 tygodniu zgłosiłam się pierwszy raz do lekarza ginekologa ponieważ nie widziałam potrzeby wcześniej, zaleca się pierwsza wizytę po 8 tygodniu i tak też zrobiłam. Lekarz potwierdził ciąże i zlecił badania, min tsh, a kolejna wizytę miałam za około 3 tyg. Po badaniach wyszedł mi wynik tsh 2.59, nie wiedziałam wtedy jeszcze, że nie jest to wynik prawidłowy, dopiero po wizycie u gina okazało się, że muszę iść do endo po tabletki... Tak też chciałam uczynić, ale w międzyczasie byłam u rodzinnego, ktory stwierdził, że ten wynik wcale nie jest aż taki zły i nie muszę lecieć do endo od razu, dla świętego spokoju...
Ft3 w ciąży może być fizjologicznie obniżone i z tego faktu nie ma ono szczególnej wartości diagnostycznej, tak samo jak pod koniec ciąży ft4 może być poniżej normy i również nie świadczy to o jakiejś patologii. Niemniej jednak zawsze warto badać całą trójkę tsh, ft4, ft3
 
reklama
Hej, jeżeli mogę podłącze się pod temat, ponieważ nie chciałam tworzyć nowego wątku o tsh.
Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży, w 9 tygodniu zgłosiłam się pierwszy raz do lekarza ginekologa ponieważ nie widziałam potrzeby wcześniej, zaleca się pierwsza wizytę po 8 tygodniu i tak też zrobiłam. Lekarz potwierdził ciąże i zlecił badania, min tsh, a kolejna wizytę miałam za około 3 tyg. Po badaniach wyszedł mi wynik tsh 2.59, nie wiedziałam wtedy jeszcze, że nie jest to wynik prawidłowy, dopiero po wizycie u gina okazało się, że muszę iść do endo po tabletki... Tak też chciałam uczynić, ale w międzyczasie byłam u rodzinnego, ktory stwierdził, że ten wynik wcale nie jest aż taki zły i nie muszę lecieć do endo od razu, dla świętego spokoju przepisał mi eutyrox 25 i mam brać od pn do pt po całej tabletce, a w sb i Nd po połowce. Tabletki zaczęłam brać dopiero od dziś i trochę się martwię, że za pozno wdrożyłam leczenie... Obecnie jestem w 16 tygodniu, ciąża rozwija się prawidłowo, jestem po pierwszym badaniu prenatalnym i jest ok wszystko... I teraz moje pytanie, czy aby nie przesadzam, może wcale nie potrzebnie biorę te leki? A z drugiej strony martwię się, że może trochę za późno?
Zrobiłam też ft3 i ft4 i są w normie. Zapisałam się dla świętego spokoju do endo ale ta wizytę mam dopiero pod koniec lutego.
 
Rozwiązanie
Do góry