reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na nikiel

U mnie też kilka lat temu zdiagnozowano alergie na nikiel. Pracowałam na kasie i po całodziennym kontakcie miałam ręce całe czerwone, szorstkie, połuszczone, w krostach i grudkach:wściekła/y: Masakra! Swędziało i piekło jak nie wiem co! Najmniej dokuczliwe było spędzanie czasu w chłodnym powietrzu lub trzymanie rąk po zimną wodą. Uwielbiałam zimę i chodzenie bez rękawiczek, bo wtedy tak nie swędziało. Brałam jakieś tabletki i maści, ale juz nie pamiętam jak się nazywały. W każdym razie pomogły. Generalnie objawy alergii mam takie okresowe - przez kilka tygodni, miesiąc i wtedy wówczas idę do dermatologa i cos mi tam daje na receptę. Na szcześćie już od dłuższego czasu mam spokój. Nie mogę nosić sztucznej i srebrnej biżuterii, spodni z metalowymi elementami, pasków, zegarków... Zegarki kupuję plastikowe, paski do spodni też z plastikową klamrą. Złoto nosze cały czas i mnie nie uczula. Diety specjalnej nie stosuję. Alergolog powiedziała mi, żeby spuszczać pierwszy strumień wody z kranu, zwłaszcza po nocy, bo z rur wydziela sie nikiel i w pierwszym strumieniu jest go najwięcej. Do tego mówiła, żeby nie korzystać z garnków metalowych, tylko emaliowanych, bo niektóre potrawy wchodzą w reakcje z metalem i to ponoc też podnosi stężenie niklu.
 
reklama
hej, u mnie uczulenie na nikiel to sprawa dziedziczna, oprócz mnie ma siostra, dwie ciotki i kuzynka (od strony mamy ) nie wiedziałam, że pokarmy też mogą wywoływać reakcje alergiczne, u mnie to raczej reakcja kontaktowa na skórze.
Złoto mogę nosić, srebro próby 925 też, gorzej z innymi elementami. Wiosną uczulił mnie na szyi zamek od płaszczyka:szok: najpierw nosiłam apaszkę a potem wymieniłam zamek na guziki:-)
nity w spodniach tez zaszywam, zegarków nie noszę, miałam nawet uczulenie na policzku od klawiszy telefonu kom:szok::szok::szok::szok::szok: i na nosie od okularów:confused: ale to dopiero jak się farba starła. Tak jak któraś wcześniej pisała malowałam bezbarwnym lakierem do paznokci:tak: a ostatnio znalazłam w vision express oprawki bezniklowe i jest OK. Telefon też musiałam wymienić:angry:
Najważniejsze to nie drapać, no ale wiem jak to swędzi:-( ja mam od dermatolog robioną maść z hydrokortyzonem, trzyamając w lodówce może stać nawet rok, teraz w ciąży nie używam a tylko pije wapno i czekam cierliwie aż zniknie
 
Witam,moja 9 letnia córka jest uczulona na nikiel miała niedawno komunie dostala biżuterię z białego złota-białe złoto całkowicie odpada! jezeli juz złoto to z najwyższej półki,srebro z próbą 925. guziki u spodni nalezy polakierowac lakierem bezbarwnym, zadnych klamerek,elementow metalowych przy butach i co najwazniejsze przed wizyta u stomatologa i ginekologa trzeba koniecznie powiedziec że jest sie uczulonym na nikiel!!!!!!
 
witam.Ja swoje uczulenie na nikiel mam od gimnazjum(mam 19 lat).Zauwazylam ze najbardziej uczula mnie woda(w niej rowniez jest nikiel)nie da sie unikac wody bo to by oznaczalo ze musialabym sie wogule nie myc i nie uzywac wody.Uczulenie mam na rekach nie moge wykonywac zadnych czynnosci w kuchni tragedia.Znacie jakies leki ktore zlagodza alergie kontaktowa POMOCY!!!!!!!!!!!
 
Do góry