reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uderzanie głową?????

gosiula372

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
63
Witam mamy!
Mam problem ,otóż mój 11m synek od pewnego czasu, gdy jest znudzony,zmęczony uderza w ściane główką,tłumacze mu ze nie wolno ale to niepomaga ,staram unikac się takich sytuacji, robi to pare razy i doprowadza sie do łez! Wygląda to tak jakby sam sobie chciał wyrządzic krzywde!!!!:-(
Niewiem jak tłumaczyc tego typu zachowanie,przeciez dziecko dobrze się rozwija,jest pogodne i radosne!
Moze któras z mam była w podobnej sytuacji?????????????????
 
reklama
Na szczęcie ja nie byłam w podobnej sytuacji, ale znajomych synek robił dokładnie to samo! Z tą różnicą, że on uderzał głową w kaloryfer i dla niego najwyraźniej była to zabawa, bo po każdym uderzeniu śmiał się, jakby robił coś zabawnego! A może w ten sposóch chciał zwrócić na siebie uwagę? Nie wiem, ale po jakimś czasie chyba mu się ta "zabawa" znudziła i przestał. A może osiągnął to, do czego dążył...uwagę rodziców?? Może powinnaś poprosić pediatrę o radę??
 
Dzisiaj przeczytalam w ksiązce Dziecko pielęgnacja i wychowanie o tego typu zachowaniach.
Przedstawiono to tak,otóż zachowania te występują najczesciej u płci męskiej jako bardziej pobudliwej i wg.poradnika nie wskazują na nic negatywnego otóż związane jest to z etapem kiedy dziecko w naturalny sposób rozwija w sobie wyczucie rytmu,gdy próbuje ono kołysac sie w rytm muzyki.
Wg.autorki należy je traktowac jako nawyki uspokajające ,manifestujące powrót malca do wczesnego okresu niemowlęcego (kołysanie i noszenie na rekach jako niemowlaka.
Autorka radzi powstrzymywanie od forsowania dziecka i prób hamowania go w takich sytuacjach.:confused:
Niewiem co myslec na ten temat,przy najbliższej okazji popytam pediatrę!
Pozdrawiam
 
Z opisu wynika, ze nie ma się czym martwic... Ale zmartwienie bedzie, jak synkowi cos się stanie:-(. Oczywiscie mam nadzieję, że tak się nie stanie:-). Dlatego musisz uwazac! Pozdrawiam
 
Do góry