reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ułożenie jadłospisu - refluks żołądkowo-przełykowy :-(

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam mam prośbe jeżeli ktoś wie na czym polega choroba refluksowa żoładkowo-przełykowa bardzo prosze o rade lub o ułożenie jadłospisu :-(
wykryto u mnie refluks żołądkowo-przełykowy (bardzo silny ) z cechami przepukliny wślizgowej oraz zapaleniem typu A
jest dużo na ten temat w necie niestety każda dieta zawiera coś czego nie wolno w innej diecie na refluks :szok:
wybieram sie do dietetyka jednak jestem troszke pod kreska i wydac 100 zł to narazie niemozliwe
przyjmuje leki jednak musza byc one wspomagane dieta bo nic nie dadza

obecnie jem chleb peklowy ( bez konserwantów i bez drożdży )
prosze jeżeli ktoś mogłby mi pomoc to z góry dziekuje Asia
 
reklama
cześć:happy: znalazłam Cię przypadkiem...
powiem Ci tak: ja choruję na refluks żołądkowo-przełykowy na tle nerwowym, brałam przez 4 miesiące Nolpaze
co tu jeszcze... lekarze nie zalecili mi jakiejś specjalnej diety ale po jakimś czasie sama zaczęłam eliminować z jadłospisu pokarmy, które nasilały niepożądane objawy. I tak w odstawkę odeszły orzeszki, cebula, chleb ze smalcem, kapusta... ograniczyłam też dużą ilość owoców i warzyw...
teraz jest już półtora roku odkąd zachorowałam, leków nie biorę od września, ograniczyłam wszelki możliwe sytuacje stresowe, łącznie z rzuceniem studiów i pracy i powiem Ci, że jest coraz lepiej:-D
mam nadzieję, że choć trochę pomogłam:happy:
 
mijenka
u mnie lekarz również twierdzi że jest to na tle nerwowym (trudna ciąża i jedno poronienie )
jestem na lekach dopiero od 5 dni
biore LACTOBACIL , PROGASTIM , METOCLOPRAMIDUM , I SULPIRYD (uspokajajace bardzo silne biore 0,5 tabletki dziennie )

ale stwierdził lekarz że mam już tak silny ten refluks że koniecznie musze zaczac diete i schudnac ok 8 kg (moja nadwaga po ciąży )
nie moge jeść smażonego, pieczonego, nabiału , żadnych strączkowych ani wzdymających oraz kalafiora brokuła , żanej kawy, alkoholu , napoje gazowane
zupy tylko jarskie
nawet nie może byc na wywarach ani kostkach miesnych
wszysko albo gotowane,w folii albo na grillu
mam nadzieje ze uda mi sie schudnac
 
dodam tylko ze leki ktore biore sa dla mnie silne zawsze ok godzine po wzieciu strasznie boli mnie w klatce i mam kłucia równiez w klatce pomagaja ato jest najważniejse
ale jak wypije tylko łyka np. coca coli to masakra :-(
 
oj tak:happy2: ze mnie do tej pory wszyscy się śmieją, że zupę popijam wodą:-D ale tak ze wszystkim jest łącznie z napojami gazowanymi:-(
wiesz co? ta dieta jest bardzo podobna do diety przy wrzodach, może na takie jadłospisy spróbuj popatrzeć:happy: a! i proponowałabym Ci wybrać się do psychologa, tym bardziej, jeżeli podchodzisz emocjonalnie do wszystkiego:tak:
 
Do góry