reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg połówkowe

Paulaxxx

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Sierpień 2020
Postów
17
Jestem w 20 tyg +4. Dzisiaj miałam 2 usg prenatalne. Lekarz wykonujący dopatrzył się "prawdopodobnie ubytku w części mięśniowej przegrody międzykomorowej" to są jego słowa. Na ekranie pokazało 0,8 mm do 1mm. Powiedział że mam się tym nie przejmować bo to jest bardzo mało i do porodu potrafi się takie coś zarosnąć. Ok 30 tygodnia mam to skontrolować na usg i nic więcej na razie nie robić. Byłyście w takiej sytuacji ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, u mnie na połówkowym wyszła niedomykalność zastawki trójdzielnej i podejrzenie vsd ( ubytek miedzykomorowy w części błoniastej). Dostałam skierowanie na echo serca, zrobiłam je po 5 tygodniach i okazało się że ten ubytek się zrósł, niedomykalność została ale jest tak mała że nie ma żadnego znaczenia klinicznego ;)
Nie martw się na zapas, ja się martwiłam, mimo że lekarz na połówkowym powiedział że to bardzo częste wady u dzieci i najczesciej jeszcze w ciąży znikają. Jeśli by się potwierdziły to albo mogą jeszcze w brzuchu mamy zrobić zabieg/operacje albo po urodzeniu ;)
U mnie była niedomykalność zastawki płucnej też wykryta na USG połówkowym i też miała się zrosnąć i miałam się nie przejmować. Dostałam dodatkowo skierowanie na echo serca płodu w 30 tygodniu. Wszystko się zroslo. Synek zdrowy🙂
 
U nas była już na 1. prebatalnym niedomykalność zastawki trójdzielnej i to duża. Miałam w ciąży robione 3 razy echo serca, jakos po 28 tyg się domknela. Za to pojawila się jakaś inna przegroda czy też niedomykalność, ale cos nie z zastawka i na razie tylko obserwować i nastepne usg za ok roku. Mała ma 9 miesiecy i w sumie jest ok, pediatra tylko wlasnie dał skierowanie do kardiologa bo słyszał szmer. Dużo dzieci ma drobniutkie wady serca i one się same "naprawiaja" wraz z wiekiem. Gdyby to była poważna wada myślę, że lekarz by was pokierowal do szpitala i lub genetyka, bo często choroby serca idą w parze z chorobami genetycznymi. Wszystko będzie dobrze. ;) Jeżeli lekarz nie widział nic innego i wszystko ok to ja bym mu zaufala i spróbowała się nie martwić ;) PoZdrawiam ☺
 
Hej, u mnie na połówkowym wyszła niedomykalność zastawki trójdzielnej i podejrzenie vsd ( ubytek miedzykomorowy w części błoniastej). Dostałam skierowanie na echo serca, zrobiłam je po 5 tygodniach i okazało się że ten ubytek się zrósł, niedomykalność została ale jest tak mała że nie ma żadnego znaczenia klinicznego ;)
Nie martw się na zapas, ja się martwiłam, mimo że lekarz na połówkowym powiedział że to bardzo częste wady u dzieci i najczesciej jeszcze w ciąży znikają. Jeśli by się potwierdziły to albo mogą jeszcze w brzuchu mamy zrobić zabieg/operacje albo po urodzeniu ;)
 
Rozwiązanie
Do góry