reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniak 37 tydzien

Dołączył(a)
28 Listopad 2022
Postów
2
Witam Mamusie. Urodziłam córkę w 37 tc urodziła się 19.10 ma juz miesiąc I tydzień ale od zeszłego piątku jest bardzo niespokojna co chwila jest karmiona butelką i po jedzeniu nadal płaczę prostuje się zaciska rączki odchyla główkę do tyłu i niedaje się uspokoić próbuję jej pomóc ale niedaje sobie pomóc już nie wiem co mam robić wczoraj się wypróżniła błagam pomóżcie bo ja już niedaje rady nie wiem jak jej pomóc
 
reklama
Miałam tak wiele razy z córką (nie jest wcześniakiem), nie wiem co było przyczyną. U nas do 6 miesiąca życia były przeogromne problemy z brzuszkiem ( nawet jechaliśmy na sor, bo to nie było możliwe, aby zdrowe dziecko aż tak płakało ), także mozę u Ciebie też coś z tym związane? Może za dużo łapie powietrza i potem brzuszek boli?

Na pewno warto podejść na wizytę do fizjoterapeuty, niech spojrzy.
 
Mogą to być problemy od strony dojrzewającego układu pokarmowego, refluksem, zbytnim nałykaniem się powietrza albo napięciem. Ciężko wyrokować. Pierwszy niech poradzi coś pediatra i lub neonatolog.
Dziecko urodzone w 37 TC to ciąża donoszona, chyba że na wypisie masz informacje o cechach wcześniaczych mimo 37tc i jesteście pod opieką neonatologa. Wówczas udaj się na kontrolę do poradni (ja chodziłam na comiesięczne wizyty ze swoim wcześniakiem) i zasygnalizuj zaobserwowane problemy.
 
Albo najzwyczajniej w świecie rozpoczęły się kolki 😄
U nas taki ,,cyrk" zaczął się od 3tygodnia.
Płacz płacz i płacz, płacz przy zasypianiu, płacz przy karmieniu, płacz przy puszczaniu bączków, wyginanie się do tyłu, prężenie, aż się sztywny jak struna robił przy tym płaczu .
Dzień w dzień ...
Kropelki na kolki, zmiana mleka na antykolkowe, masaże brzuszka, rowerek nóżkami, termofor na brzuszek - prawda jest taka że owszem to pomogło w pewnym stopniu bo też nie do końca ... ale w okolicach 2-3miesiąca wszystko wróciło plus+ doszły odruchy wymiotne bez ulewania .
Nastąpiła zmiana mleka na bezlaktozowe ... i raz na zawsze skończyły się nasze problemu brzuszkowe, płacze, prężenia, wyginania.

Mamo, to jest jeden z tych etapów ... które niemal każda musi przejść . I nie jest to łatwy etap , oj nie jest 🙈
 
Pewnie kolka. Z reguły po 3-4 tygodniu życia zaczyna dawać objawy. Masuj brzuszek, może pomyśl o jakiś kropelkach typu Delicol albo Espumisan.
 
Witam Mamusie. Urodziłam córkę w 37 tc urodziła się 19.10 ma juz miesiąc I tydzień ale od zeszłego piątku jest bardzo niespokojna co chwila jest karmiona butelką i po jedzeniu nadal płaczę prostuje się zaciska rączki odchyla główkę do tyłu i niedaje się uspokoić próbuję jej pomóc ale niedaje sobie pomóc już nie wiem co mam robić wczoraj się wypróżniła błagam pomóżcie bo ja już niedaje rady nie wiem jak jej pomóc
Witam,pierwsze co chciałam napisać córeczka urodzila się w dniu moich urodzin gratulacje :)
U nas takie odchylanie głowy do tyłu, płacze były spowodowane refluksem alergicznym, długi czas nikt nie mógł nam pomoc, że względu na to, że również jest można powiedzieć wczesniakiem ten brzuszek jest taki delikatny do tej pory a ma już 1.5 r :) jeśli nie pomogą masaże, kropelki typu espumisan i będzie się to przeciągać proszę pomyśleć o tej alergii na mleko, u nas zmiana na pepti dala ogromne rezultaty
A może też jeśli tak jak Pani napisała co chwilę jest karmiona to może jednak też nie nadarza jej brzuszek strawić tego mleczka i jakos tak by trzeba było sobie poczytać mniej więcej ile odstępu między karmieniami i wprowadzić w życie? :)
Tak z drugiej strony tak właśnie te kolki niestety prawie każda z mam musi przejść :(
 
U nas były kolki,refluks i wzmożone napięcie mięśniowe. Córka zaciskała piąstki, prężyła się mocno do tyłu. Teraz ma pół roku. Kolki przeszły a z napięciem chodzimy na rehabilitację. Nie była wcześniakiem.
 
reklama
reklama
Do góry