reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu owulacyjnego clearblue

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Witam,
Mam problem z testem owulacyjnym clearblue dual.
Otóż daje fałszywy wynik płodnych dni...
I to dwa... Dzisiaj zrobiłam eksperyment, na wodę i pokazało mi dni płodne oraz mając miesiączkę nadal dzisiaj mi pokazało płodne, wcześniej też takie dziwne odczyty były.
Czy to możliwe, że aż dwa są zepsute?
Czy to naprawdę pic na wodę, te testy?
Dodam, że starając się o 1 dziecko, próbowaliśmy także z testami clearblue i już w 1 cyklu starań z nim zaszłam w ciążę, a bez niego 3 cykle i nic... Nie były w sumie kupowane w tym samym miejscu, więc dziwi mnie taka sytuacja.
Kupić nowe?
Czy też tak miałyście z tymi testami clearblue?
Pozdrawiam
 
reklama
Używałam clearblue advance i wynik test pokrywał się z monitoringiem owulacji. Możliwe ze trafiłaś na wadliwe, testy ciążowe tez zdążają się wadliwe. Najlepiej kupić w innym sklepie dla odmiany
 
Tez używałam Clearblue i u mnie jak mówiły tak było.
Jak mówiły ze owu to owu była. Jak ciążowy to ciąża była. Ufam tej marce.
 
Jeśli używasz tych testów elektronicznych clearblue do wykrycia owulacji to one pokazują pozytywny wynik jak kreska jest lekko zabarwiona, a powinna być tak ciemna jak kontrolna lub ciemniejsza, więc wtedy otwórz test i zobacz jak wyglada kreska.
Jeśli zwykłych takich paskowych to nie wiem, takich nie używałam.
U mnie najlepiej się sprawdziły testy owulacyjne z Allegro.
 
Jeśli używasz tych testów elektronicznych clearblue do wykrycia owulacji to one pokazują pozytywny wynik jak kreska jest lekko zabarwiona, a powinna być tak ciemna jak kontrolna lub ciemniejsza, więc wtedy otwórz test i zobacz jak wyglada kreska.
Jeśli zwykłych takich paskowych to nie wiem, takich nie używałam.
U mnie najlepiej się sprawdziły testy owulacyjne z Allegro.

No proszę a ja miałam albo kółeczko jeśli brak owulacji albo uśmiechnięta buźkę jak była...
 
reklama
Należy również brać pod uwagę, ze te testy wskazują tylko mozliwosc owulacji. Nie ma jednak żadnej gwarancji, ze po każdej owulacji będzie ciąża. Pęcherzyk może nie pęknąć. Może się wchłonąć zanim plemniki do niego dotrą...mnóstwo rzeczy może się stać w międzyczasie.
Tez miałam kilka razy tak, ze miałam buźkę uśmiechnięta a zero ciazy. Miałam tez takie cykle gdzie w ogóle nie miałam buźki (pewnie bezowulacyjne) ale im więcej tych testow robiłam tym bardziej wyraźny „wzór„ mi wychodził. Przy cyklach 30 dniowych moja owulacja była między 11-12 dniem a nie, jak literatura sugeruje, około 15 dnia. Ot taka moja uroda. Ale nagle stało się jasne czemu całe lata prób spaliły na panewce.
 
Do góry