reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielowodzie w 25tyg.

godknowswho

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Maj 2023
Postów
32
Hej,
Czy któraś z Was miała sytuację w której wielowodzie spowodowane cukrzycą/idiopatyczne cofnęło się po uregulowaniu diety i trzymaniu cukru w ryzach? Jestem w 25 tyg. AFI 23, MVP 10. Za duża ilość wody stwierdzona 4 dni po teście cukrowym. Toxo cyto różyczka wykluczone, na parwo czekamy. Wad anatomicznych nie ma (sprawdzał 45min więc mam nadzieję że nic nie przeoczone).
Co ile to kontrolujecie u lekarza prowadzącego? Mi problem zgłosił lekarz na powtórzonych połówkowych (mała się zasłaniała i poprzednie było zalecone do poprawy), a prowadzący nie z odpisuje 🥺
Boje się. Brzuch napięty ale nie boli.
 
reklama
U mnie wielowodzie zostało stwierdzone dopiero w 32+2.. wtedy AFI 24. Później na wizycie u mojego prowadzącego AFI rzekomo było 21, ale MVP 9,5. Na wizycie w szpitalu w 34+2 MVP 9,7. Z tym, że u mnie nie wiadomo co może być przyczyna (nie mam cukrzycy itp). Wielowodzie na pewno do obserwacji. Ja aktualnie jestem w 37+1, wizytę w szpitalu mam za tydzień. Ogólnie najważniejsze, żeby wody nie narastały. Ja zostałam poinformowana, że jeżeli się duszności, problemu z oddychaniem, mocne bóle to zgłosić się na wizytę szybciej. W każdym razie na każdych badaniach prenatalnych i na wizytach u mojego prowadzącego poziom wód był w normie. Jak narazie minęło te 5 tygodni i nic się u mnie więcej nie dzieje. U lekarza, u którego wyszło AFI 21 usłyszałam, że jak tak robi usg to według niego tych wód jest odpowiednia ilość, a jak zmierzył to stwierdził, że rzeczywiście są podwyższone, ale w ogólnym obrazie tego nie widać 🙈
 
Hmm… ja miałam wielowodzie w każdej z 3 ciaz. W pierwszej dowiedziałam się dopiero na IP 5 dpt… w drugiej tak samo dopiero w szpitalu…. Nie mam pojęcia dlaczego prowadzący nie zwrócił na to uwagi. W trzeciej zaczęło mi się robić od 34 tc. I niestety narastało. Nie wiadomo dlaczego, lekarz mówi, ze widocznie taka moja uroda, bo reszta przesłanek przyczyniajacych się do wielowodzia również u mnie ok… 🤷🏻‍♀️
 
Dzięki dziewczyny. Dzisiaj byłam u randomowego lekarza z luxmedu, bo naszły mnie jakieś duszności dziwne co jakiś czas - powiedział że mnie nie zbada i mam iść na sor gine 😅 więc poszłam, dzidziol uciekał położnej i nie mogła znaleźć tętna, mówi ok, wielowodzie, tak zawsze jest - nadszedł czas na USG a tam afi z 23 na 13 a mvp z 10 na 6 🤔 w 3 dni. Coś dziwnego.
 
Dzięki dziewczyny. Dzisiaj byłam u randomowego lekarza z luxmedu, bo naszły mnie jakieś duszności dziwne co jakiś czas - powiedział że mnie nie zbada i mam iść na sor gine 😅 więc poszłam, dzidziol uciekał położnej i nie mogła znaleźć tętna, mówi ok, wielowodzie, tak zawsze jest - nadszedł czas na USG a tam afi z 23 na 13 a mvp z 10 na 6 🤔 w 3 dni. Coś dziwnego.
lepiej mimo wszystko to skontrolować i pójść jeszcze do innego lekarza.. jak miałam kontrole tydzień po pobycie w szpitalu to tez rzekomo nie było wielowodzia (AFI nagle pokazywało 15), a kilka dni później jednak wielowodzie było.
 
lepiej mimo wszystko to skontrolować i pójść jeszcze do innego lekarza.. jak miałam kontrole tydzień po pobycie w szpitalu to tez rzekomo nie było wielowodzia (AFI nagle pokazywało 15), a kilka dni później jednak wielowodzie było.

Już trzy różne osoby mnie widziały, póki co dwie mówią że nie ma ...
 
Do góry