reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wodogłowie????????????????????????

julcia_89

Szczęśliwa mama Mikołajka
Dołączył(a)
5 Marzec 2008
Postów
15
Za duży obwód główki w stosunku do klatki piersiowej!!!

Byłam dzisiaj u lekarza mały ma obwód główki 45cm a klatki 41cm. Lekarz dal skierowanie do neurologa i na USG główki przezciemiączkowe. Mimo zapewnień że to nie musi byc grozne placze i umieram z nerwów. Miki ma 5,5 miesiąca wazy 7kg i rozwija sie prawidlowo. Dziewczyny tak naprawde potrzebuje wsparcia i kogos kto mial podobna sytuacje. Synek nie siada, ale ladnie trzyma główke, zaczyna sie przewracac z boku na bok, gurzy. Wiem ze jesli bedzie cos nie tak to jest mozliwos wszczepienia zastawki ale to brzmi strasznie. W czwartek mam USG :-(
 
reklama
Niestety nie miałam takiej sytuacji ale nie martw sie na zapas...Przeciez głowka zawsze jest wieksza od reszty ciałka.Sama mowisz,ze mały rozwija sie dobrze a wydaje mi sie,ze przy takiej diagnozie cos byłoby widac w zachowaniu:tak:jesli tak strasznie sie martwisz,to moze zadzwon do lekarza i popros chociaz o porade telefoniczna..Ja mysle,ze wszystko bedzie dobrze!!W koncu to tylko 4cm!!!!TYLKO!Takie roznice z siatkami centylowymi sie zdarzaja,a lekarze wysyłaja do neurologa z kazdym podejrzeniem bo boja sie odpowiedzialnosci.Trzymam kciuki!:-)
 
W czwartek mam USG ale nawet nie masz pojęcia jaki to stres przez te 2 dni, ale troszke poczytalam i jakby co sa rozne metody leczenia byle Mały sie dobrze rozwijał. Jakos damy radę. A lekarz mi powiedzial tylko co to jest wodoglowie ale nic poza tym. A szkoda bo chetnie bym sie dowiedziala wiecej. Dziekuje za odpowiedz i czekam na wiecej rad :)
 
Witam. Nie wiem nic o tym ale myślę że nie powinnaś się martwić tak bardzo. Wodogłowie to chyba jest widoczne wcześniej. Moja kuzynka ma synka który urodził się w szóstym miesiącu i on ma wodogłowie. Ale on również nie siedzi nie mówi i tak było od początku tzn widać było różnicę w rozwoju. Twój synek jest jeszcze za mały aby siadać. Moja córeczka też nie umiała w tym wieku siadać. Wszystko będzie dobrze a że lekarz woli sprawdzić to bardzo dobrze bo co byłoby gdyby coś przeoczono. Nie martw się. Pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Po przeczytaniu twojego postu aż z ciekawości zajrzałam do książeczki zdrowia starszego syna. I patrzę 5,5 miesiąca wymiary głowy 44,5 klatki piersiowej 42. Nigdy nie słyszałam od lekarza podejrzeń o wodogłowie i sama też nigdy bym tego nie posądzała. Syn skończył niedawno 3 lata dobrze się rozwija, szybko zaczął chodzić ( w 10 miesiącu) i nigdy nie miałam podejrzeń, że coś jest nie tak. Porostu ten typ tak ma:-) może jest szczupłej budowy ciała? W 10 miesiącu obw. głowy 47 a klatki 46 czyli ta różnica się zacierała. Myślę, że lekarz był przewrażliwiony na tym punkcie i nie przejmuj się, bo napewno wszystko jest w porządku. :tak:
 
Julcia moim zdaniem nie masz co sie martwic a i lekarz za wczesnie stawia tak poważna diagnoze bez wyników :szok::szok:
Moja siostra ma synka ,który tez ma dużą głowe ,ma jakies puste przestrzenie w główce ale to nie zadne wodogłowie i ma się to wyrównac do 5 lat ,a pozatym takie duże głowy to u nich rodzinne,tzn.rodzina męża ma takie skłonności ale wszyscy sa zdrowi ...poza

Sprawdziłam teraz obwody głowy mojej córci ,najpier miała małą 34 gł a klatka piersiowa 36...potem 41 głowa a 42 klatka piersiowa ,potem głowa 44 a klatka piersiowa 42 cmm,wymiary były robione co 3 miesiace

Moja córcia siadała ok 7 misiąca ,dobrze siedziała jak miała 8 wiec tym sie nie martw i na siłę go nie sadzaj ,bedzie dobrze:tak: zobaczysz :tak:
 
sprawdziłam tez w siatkach centylowych i obwód głowy twojego synka mieści się w ogólnych normach, a wazy wręćz idealnie ,gdyby miał wodogłowie to pewnie wazył by za dużo igłowy nie mógł by podnosić...ach ci lekarze
 
Dziewczyny wyobrazcie sobie że ten lekarz powiedział mi że jego zdaniem w 80% to taki typ budowy ale w 20% moze to byc cos zwiazanego z wodoglowiem dla mnie nawet 1% to bardzo duzo. Pojutrze wszystko się wyjaśni,

Co do siadania to moj synek jest leniuszkiem. Jak lezy na brzuszku to pare minut głowa jest uniesiona bardzo wysoko i bawi się,ale potem mały nudzi sie w tej pozycji. Na pleckach nie unosi główki chociaz wystarczy ze leciutko zlapie go za raczki i juz wstaje :)
 
Oczywiscie malego nie sadzam na siłę, chociaz widziałam nieudolne próby matek kiedy upychały dzieci między poduszkami, no ale są mamy i matki :(
 
reklama
Masz racje nie sadzaj:tak:ja tez nie sadzałam.Julia zaczeła siedziec pod koniec 7miesiaca-nalezała do grubaskow wiec jej nie popedzałam.Lezenia na brzuszku nie cierpiała.Widze na zdjeciu,ze dzieciaka masz super zdrowego i nie martw sie jakimis chorymi urojeniami lekarza..Tak jak pisały dziewczyny..przy wodogłowiu zozwoj dziecka jest znacznie ograniczony,to choroba ktora lekarze mysle ze zauwazyliby od razu po urodzeniu..Uszy do gory!!
 
Do góry