reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzone choroby

Anabuba

czarownica mroźnego lądu
Dołączył(a)
26 Grudzień 2008
Postów
5 198
Miasto
MROZY /koło Mińska Maz.
Witajcie.Moja Weronisia jest z padziernika 2007.ma pierwotna wrodzoną niedoczynnosc tarczycy,czy moze na forum jest jakas mama z podobnym problemem?a moze w rodzienie ktos ma takiego dziecaiczka?chciałam zapytac jak rozwijaja wasze dzieci itd.pozdrawiam
 
reklama
Anabuba niestety nie pomogę Ci w tym temacie
i u nas nie ma takiego problemu
wśród październiczek
ale może coś więcej o sobie opowiesz i o Córci ???
 
Witaj Monysiu;)Miło mi Cię poznac;)Dużo by tu opwadac,ale chętnie dowiem się jak się rozwija Twoja niunia to będę miała jakies porównanie czy moja Weronika nie odbiega za bardzo od normy;)Zaczęła chodzic 1,5mieisiąca temu,ale wszytsko związane z tarczycą-przedłużona żółtaczka nowordków,zwiększone napięcie mięsniowe a do tego jeszcze była dysplazja stawów biodrowych i unieruchomienie w poduszce Frejki.Ale jak Pani doktor powiedziałam że on dopiero zaczęła chodzic(jak byłam w grudniu na kontroli) to powiedziała że myślała że już ze 2 miesiące chodzi:-)W tej chwili całkiem jej to sprwanie idzie,juz się tak nie chwieje na bogi i chwilami mam wrażenie że zaraz zacznie biegac,bo tak szybko przebiera nóżkami:-D
Mówi:mama od tygodnia,tata -to juz wczesniej,am,baba,au(na pieska).Ale rozumie całkiem sporo.Maoja starsza córka ma autyzm więc u niej rozwój był zaburzony i nie mam dobrego porównania czy Weronika rozwija się w dobrym tempie.Doskonale rozumie słowo"nie" i wie że jakczegos nie może dotykac np.kuchenki gazowej,to jak jej tylko zwrócę uwagę to od razu kręci głową i macha paluszkiem;)choinki na szczęście tez nie próbowała rozbierac;-)Bardzo lubi pisac na znikopisie(taki magnesowy).Na początku kreśliła tyko pionowe i poziome kreski,a od jakis 2 tygodni kreśli juz rózne koła i pętelki.A pisak trzyma prwie tak jak dorośłi a nie małpim chwytem;)Robi siusiu i kopę na nocnik-tzn jeszcze nie woła ale wiegdzie jest siusiu i jak dopilnuje to przez cały dzień może ani razu nie nasikac w pieluchę;)Robi to raczej gdy już nie może wytrzymac,a sadzam ja na nocnik tak co 1.5-2godziny i grzecznie siedzi:-)
Lubi zabawę klockami,wrzucanie wszelkich rzeczy w kazdy otwór;)
Niestety niedoczynnośc ma pierwtną więc bedzie musiała brac horon do końca życie.Na szczęście jest to tylko jedna tabletka dziennie rozkruszona i tak juz się przwczaiła ,że bez problemu bierze.Niedoczynnośc wykryły testy przesiewowe nowordoków i od 15dnia życia dostaje hormon-czyli bardzo szybko i jak narazie wydaje mi się że umysłowo rozwija sie ok.Ruchowow też już chyba wyszła na prostą;)
A jak jest u Was?
 
Wdaje mi się że Twoja Córcia rozwija się prawidłowo ale o tym chyba Cię upewnia chyba pediatra Weronisi ...
Milena zaczęła siedzieć sama jak miała jakieś 5 m-cy, prawie nie raczkowała,
chodziła gdy skończyła 9/10m-cy,
Mama mówiła dosyć szybko, chyba jakoś po pół roczku, potem baba i tata,
teraz mówi dużo: dziadzia, kosz, am, papa, dość, daj albo dami,
nie pamiętam wszystkich słów tak na szybko ...
rozumie też wszystko albo prawie wszystko, powiem wrzuć butelke do zlewu to wrzuci, powiem podaj to poda, itd
pokazuje wszystkie swoje części ciała ale jeszcze nie siusia do nocnika,
kredkami niedawno dopiero zaczęła się interesować,
próbuje sama jeść i nie wiem co jeszcze,
wszystkie Dzieci mają własne tempo i nie przejmuj się tym
gdy ktoś Ci mówi: moje dziecko w tym wieku robiło to czy tamto ...
A tak po prawdzie bardzo mi przykro z powodu
Twoich problemów i powodzenia dla Dzieci życzę ;-)
 
Hej.Dzięki za współczucie,ale nie trzeba;)Juz sie z tym wszytskim oswoiłam.Muszę zaczac grac w totolotka,bo z moim szcżęściem do niesczęśc może bym cos wygrała(sama mialam spore problemy zdrowotne).Moja Weronisia chyba ,mniej rozumie,albo może mi sie tylko tak wydaje.A co do pediatry-u nas w ośrodku każdego dnia przyjmuje inny,no i ostatnio na szczęście nie mam potrzeby latac do lekarza.Jedynie co to predzej od endokrynologa mogę się cos dowiedziec czy jest ok.Z Paulina też nie jest tak zle.Ma wysokofunkcjonujacy autyzm-chodzi do normalnej szkoły i uczy sie na 4 i 5.Najwiekszy problem to mowa-poprwane mówienie i problemy ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych kwestii.Wiele osób mówi że w życiu by u niej tego nie podejrzewało.No i jej terapia trwa juz prawie 5 lat.
Weronika sama siedzieła jak miała 7 miesięcy a siadała jak miała 8.zaczęła raczkowac mając niecałe 10mieseicy,więc zanim zaczęła sama chodzic to sie troche naraczkowała.Za rece i przy meblach chodziła mjac rok.
 
Witajcie.Moja Weronisia jest z padziernika 2007.ma pierwotna wrodzoną niedoczynnosc tarczycy,czy moze na forum jest jakas mama z podobnym problemem?a moze w rodzienie ktos ma takiego dziecaiczka?chciałam zapytac jak rozwijaja wasze dzieci itd.pozdrawiam
Witaj Anabuba.
Z tego, co piszesz to twoja córcia rozwija się bardzo dobrze. Mój Wojtuś zaczął chodzić dopiero w Wigilię. Poza tym porównywanie dzieci to jest takie trochę bez sensu szczególnie jeśli jest to dziecko z jakimiś wadami, bo wiadomo, że będzie odstawało od jakiejś tam normy. Ale na prawdę według mnie twoja córcia rozwija się bardzo dobrze.
Co do podobnych przypadków jak twoja córcia to może poszukaj na wątkach ogólnych - tam urzędują wszystkie dziewczyny - może znajdą się też i takie, które mają dzieci z taką chorobą jak twoja Weronisia. A starsza córcia ile ma lat??
Pozdrawiam.
 
Witaj eksatsiu;)
Dięki za odpowiedz.Wiem że porównywanie dzieci mija sie z celem,jednak sa jakies normy które obowiązują wszytskich,a przynajmniej w jakis przedziałach wiekowych.Pisałam i w głównym watku,ale narazie bez odpowiedzi.
Paulina w maju skończy juz 9lat:-D
Byłam wczoraj na zebraniu w w szkole.Teraz w 1klasie są oceny opisowe,ale ze średniej jaką wyliczyłam wyszła 4,75 na peirwsze półrocze:-):-):-):-):-):-)Jestem z niej dumna,tymbardziej że oceny ma tak jak ine dzieci(widze po klasówkach i pracach na lekcji).
Pozdrawiam gorąco:-D
 
reklama
Ekstasia widzę masz że masz fajna gromadkę;)Ja tez mam zamair miec 3 dziecko,chociaż troche sie obawiam po tym wszystkim co miałam do tej pory.Tymbardziej że powoli 30tka na karku to juz i organizm obciążony róznymi mutacjami itd.Ale może za rok,jak młodsza bedzie sie nadal tak dobrze rozwijac to się zdecyduję;)
Zawsze chciałam miec 3 dzieci:-D:-D:-D:-D:-D
Jeszcze zobaczymy jak finanse się ułoża,bo nie sztuka zrobic dzieci tylko sztuka wychowac i utrzymac:-)
 
Do góry