reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowanie

reklama
u nas kar raczej jako takich nie ma, czasem groze ze zabiore zabawke ktora jest aktualnie na topie. Zazwyczaj zaraz przeprasza i puszcza szereg komplementow typu jestes piekna, juz wiecej nie bede.
 
Patka ledwo zajrzała i już za kary się bierze ;-)
Mało tego mam ochotę na więcej (ale nie kar) ;-)Raczej stęskniłam się za porównywaniem zachowań naszych dzieci :-) (to tak gwoli wytłumaczenia :zawstydzona/y:)
Pamiętacie jakie uparte były nasze dwulatki?
A teraz właściwie bez stosowania kar można większosć spraw Dawiemu wytłumaczyć - widzę że i u Was podobnie.
Dawi też już przewiduje że może zostać ukarany więc zdarzyło mu się po psocie od razu przepraszać (choć komplementów mi nie mówi -Tusiekn- że się w tym momencie opanowujesz i nie wybuchasz śmiechem ;-))
 
U nas kary sporadycznie, czasem na wyciszenie go posadzę i mówię, żeby się zastanowił nad swoim zachowaniem. Po chwili słyszę wołanie "już się zastanowiłem", a gdy przychodzę to przeprasza - zawsze wie za co.
 
Z ostatniej chwili...Zostałam księżniczką:-)
Mój syńcio natomiast jest rycerzem walczącym ze smokiem.:tak:
Od kilku dni natomiast jego pokój nawiedza wieczorami... "żarłoczna pizza":confused: "z językiem" dodam...
Ja się bałam duchów, to bym zrozumiała - ale skąd on wytrzasnął tą pizzę??? :-)
 
No tak wyobraznia naszych dzieciakow coraz ciekawsza:tak:
A mnie Natus dzisiaj caly dzien pytal gdzie jest kupiona jego noga, reka, rzesy a dobrze wie ze byl u mnie w brzuszku. W ogole ma teraz jazdy co gdzie kupione i nie satysfakcjonuje go odpowiedz w sklepie, trzeba podac konkretna nazwe. Jak dostal prezent to myslalam, ze zameczy ciocie pytaniem gdzie go kupila..."no dobrze w zabawkowym, ale jak sie nazywa?"
 
reklama
Dziewczyny czy wasz maluch trzy latek- jest też tak zbuntowany jak mój a jeszcze strasznie się obraża, i nie ma to wpływu ze dwa miechy temu został starszym bratem bo uwagi mu poświęcam dużo chyba nawet więcej niż wcześniej?
 
Do góry