reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymazy przed histeroskopią

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Cześć dziewczyny. Mam pytanie: w listopadzie mam planowany zabieg histeroskopii (prywatna przychodnia 450 km od mojego miejsca zamieszkania).
Dostałam wytyczne dot. badań, które muszę wykonać przed zabiegiem:
- posiew z kanału szyjki macicy w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów,
- posiew z kanału szyjki macicy na obecność chlamydii trachomatis PCR,
- cytologia.
Wyniki muszę mieć do dn. 24.11.2023. Czy te badania muszę wykonać u ginekologa na wizycie prywatnie? Czy jest jakiś inny sposób?
Nie chcę iść do mojego ginekologa prowadzącego (gabinet prywatny), ponieważ wiem, że lecząc mnie idzie na łatwiznę i zamiast histeroskopii zrobiłby mi kolejne łyżeczkowanie, co w moim przypadku jest niewskazane. Wyszło to podczas konsultacji na których byłam tydzień temu ;( (miałam wątpliwości i słusznie).
Dziękuję za odpowiedzi!
 
reklama
Cześć dziewczyny. Mam pytanie: w listopadzie mam planowany zabieg histeroskopii (prywatna przychodnia 450 km od mojego miejsca zamieszkania).
Dostałam wytyczne dot. badań, które muszę wykonać przed zabiegiem:
- posiew z kanału szyjki macicy w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów,
- posiew z kanału szyjki macicy na obecność chlamydii trachomatis PCR,
- cytologia.
Wyniki muszę mieć do dn. 24.11.2023. Czy te badania muszę wykonać u ginekologa na wizycie prywatnie? Czy jest jakiś inny sposób?
Nie chcę iść do mojego ginekologa prowadzącego (gabinet prywatny), ponieważ wiem, że lecząc mnie idzie na łatwiznę i zamiast histeroskopii zrobiłby mi kolejne łyżeczkowanie, co w moim przypadku jest niewskazane. Wyszło to podczas konsultacji na których byłam tydzień temu ;( (miałam wątpliwości i słusznie).
Dziękuję za odpowiedzi!
Cytologia do takich zabiegów przewaznie jest ważna rok, czasami pół- może masz robiona rutynowo?
Co do wymazow- zobacz czy jakoes prywatne labo u ciebie nie robi, np diagnostyka. Wtedy pominiesz lekarza. Wydaje mi się, że skierowania na to nie trzeba. Ewentualnie może tw przychodnia w której będziesz robiła zabieg może wystawić skierowania? Nawet zdalnie przecież
 
Cytologia do takich zabiegów przewaznie jest ważna rok, czasami pół- może masz robiona rutynowo?
Co do wymazow- zobacz czy jakoes prywatne labo u ciebie nie robi, np diagnostyka. Wtedy pominiesz lekarza. Wydaje mi się, że skierowania na to nie trzeba. Ewentualnie może tw przychodnia w której będziesz robiła zabieg może wystawić skierowania? Nawet zdalnie przecież
Mam cytologię z lipca 2023, ale wyszło mi jakieś zapalenie, więc po leczeniu chcę powtórzyć. Myślę, że skierowania nie są potrzebne. Przychodnia w której robię zabieg też ma te badania w ofercie, ale wolę je zrobić u siebie, bo jeśli wyszłoby coś nie tak, dostanę informacje że przesuwamy termin. Zaoszczędzę jazdy 450km w jedną stronę.
 
Do góry