reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wymioty poprzedzone kaszlem

Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
3
Witam. Mam problem moja córka ma 3 latka już po raz trzeci ma wymioty poprzedzające kaszlem (jeden raz zakaszle i odrazu wymiotuje) gardło ma zdrowe ( spina się cała i wymiotuje) Wymioty się powtarzają co godzinę i też poprzedzone krótkim kaszlem (wiem kiedy będzie wymiotować) 5 razy w ciągu dnia i potem spokój jakby niby nic się nie stało. Dzisiaj były tylko z samego rana raz - nie miały zabarwienia jakby gęsta woda z śluzem, nawet nie umiem tego opisać. Natomiast w jak przytrafiło się jej to w dzień to z treścią żołądkowa (tym co wcześniej zjadła). Mówi mi , że brzuszek ją boli. Dodam , że często ma zaparcia. Daje jej wtedy rodzynki. Czy mogą być one powodem wymiotów??Ile dziecko może zjeść rodzynek dziennie???? Pocą jej się także stopy (od kiedy zaczęła chodzić) badałam jej serduszko wyniki wyszły bardzo dobre. Proszę o odpowiedz bo za każdym razem co dziecko kaszle mi w nocy zrywam się sprawdzając czy nie wymiotuje. Czy powinnam dziecku zrobić jakieś badania. Mówią mi , że wmawiam dziecku choroby, a ja tylko się bardzo martwię. Podobno dzieci tak maja jak późno jedzą kolacje ale skąd ten kaszel :( Nie chce mieć później wyrzutów sumienia , że nie zareagowałam. Może ktoś miał podobny przypadek ??

 
reklama
Hej, coreczka mojej kuzynki (2,5roku) jakiś czas temu miala identycznie tylko ze zdarzalo sie to zawsze wieczorem, nie pamietam dokladnie co to bylo, pamietam tyle ze tez jej sugerowano ze przesadza, pamietam tez ze malej te wymioty zawalily gardlo, skonczylo sie na anginie i antybiotyku ale po tym wszystko wrocilo do normy, chociaż do teraz zdarza sie ze Lena wieczorem zwymiotuje..

Postaram sie zadzwonic jutro do kuzynki dopytam co to bylo...
 
Czytałam też o alergii pokarmowej ale nie wiem czy rodzynki uczulają i czy dają taki efekt?? prędzej orzechy. Raczej infekcji nie ma bo wymiotowała by częściej niż raz dziennie.
 
ciężka sytuacja, może zapytaj lekarza, częste wymioty są niebezpieczne bo mogą prowadzić do odwodnienia organizmu, podawaj jej na wszelki wypadek więcej wody do picia,, jak brzuszek ją boli i ma zaparcia można podać lactoral rozpuszczony w wodzie - probiotyk usprawni pracę jelit, uzupełni ich mikroflorę, mam jednak nadzieję, ze wszystko skończy się dobrze
 
Witam. Mam problem moja córka ma 3 latka już po raz trzeci ma wymioty poprzedzające kaszlem (jeden raz zakaszle i odrazu wymiotuje) gardło ma zdrowe ( spina się cała i wymiotuje) Wymioty się powtarzają co godzinę i też poprzedzone krótkim kaszlem (wiem kiedy będzie wymiotować) 5 razy w ciągu dnia i potem spokój jakby niby nic się nie stało. Dzisiaj były tylko z samego rana raz - nie miały zabarwienia jakby gęsta woda z śluzem, nawet nie umiem tego opisać. Natomiast w jak przytrafiło się jej to w dzień to z treścią żołądkowa (tym co wcześniej zjadła). Mówi mi , że brzuszek ją boli. Dodam , że często ma zaparcia. Daje jej wtedy rodzynki. Czy mogą być one powodem wymiotów??Ile dziecko może zjeść rodzynek dziennie???? Pocą jej się także stopy (od kiedy zaczęła chodzić) badałam jej serduszko wyniki wyszły bardzo dobre. Proszę o odpowiedz bo za każdym razem co dziecko kaszle mi w nocy zrywam się sprawdzając czy nie wymiotuje. Czy powinnam dziecku zrobić jakieś badania. Mówią mi , że wmawiam dziecku choroby, a ja tylko się bardzo martwię. Podobno dzieci tak maja jak późno jedzą kolacje ale skąd ten kaszel :( Nie chce mieć później wyrzutów sumienia , że nie zareagowałam. Może ktoś miał podobny przypadek ??


hej ;-)

ciut późno z tą moją odpowiedzią ale może jednak komuś to się przyda...

mój synek był kilka lat leczony na astmę...też kaszlał, często przez to wymiotował :-(
po latach, kiedy zrobiono mu spirometrię, okazało się że to nie astma...skierowano nas do gastrologa... 3 miesiące podawania leku na refluks żołądkowo - przełykowy i...kaszlu nie ma :-)
obecnie nie bierze zadnych leków - nie dostaje kolacji tuż przed snem tylko 2-3 godzinki wcześniej...raczej nie jada smażonych potraw, owoce tylko przed południem, no i ma dodatkową poduszkę żeby treść żołądkoa nie cofała się. i to tyle ;-) u nas pomogło :-)
 
Do góry