reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

Dołączył(a)
15 Grudzień 2021
Postów
7
Cześć dziewczyny ;) Mam do was pytanko , być może któraś z was miała podobną sytuację. Jestem w 6 tygodniu ciąży (oszacowane na podstawie daty ostatniej miesiączki). Pierwszą wizytę u gina mam w środę. Dziś byłam zrobić badanie moczu, morfologię, TSH oraz betę. Chciałam żeby lekarz miał już wgląd w podstawowe badania , dodatkowo zrobiłam TSH ponieważ mam Hashimoto. Wyniki morfologii oraz TSH książkowo. Beta dopiero w poniedziałek, natomiast zaniepokoiły mnie wyniki moczu. Obecne ketony(++), azotany, bakterie i nabłonki płaskie. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Boje się ponieważ poroniłam dwa poprzednie razy i stąd moje pytanie czy ketony w moczu są bardzo groźne dla maluszka lub zapalenie pęcherza ? Oczywiście nie wiem w stu procentach co dokładnie oznaczają takie wartości , ale może któraś z was miała podobną sytuację. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
 
reklama
Cześć dziewczyny ;) Mam do was pytanko , być może któraś z was miała podobną sytuację. Jestem w 6 tygodniu ciąży (oszacowane na podstawie daty ostatniej miesiączki). Pierwszą wizytę u gina mam w środę. Dziś byłam zrobić badanie moczu, morfologię, TSH oraz betę. Chciałam żeby lekarz miał już wgląd w podstawowe badania , dodatkowo zrobiłam TSH ponieważ mam Hashimoto. Wyniki morfologii oraz TSH książkowo. Beta dopiero w poniedziałek, natomiast zaniepokoiły mnie wyniki moczu. Obecne ketony(++), azotany, bakterie i nabłonki płaskie. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Boje się ponieważ poroniłam dwa poprzednie razy i stąd moje pytanie czy ketony w moczu są bardzo groźne dla maluszka lub zapalenie pęcherza ? Oczywiście nie wiem w stu procentach co dokładnie oznaczają takie wartości , ale może któraś z was miała podobną sytuację. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
Nie wydaje mi się żeby mocz miał jakiś wpływ chyba że jest jakaś infekcja to trzeba szybko reagować też nieraz jakieś miałam w moczu te rzeczy 1-2 bakterie i nic mi nie było przeważnie w każdym moczu są jakieś pojedyncze bakterie...
 
Cześć dziewczyny ;) Mam do was pytanko , być może któraś z was miała podobną sytuację. Jestem w 6 tygodniu ciąży (oszacowane na podstawie daty ostatniej miesiączki). Pierwszą wizytę u gina mam w środę. Dziś byłam zrobić badanie moczu, morfologię, TSH oraz betę. Chciałam żeby lekarz miał już wgląd w podstawowe badania , dodatkowo zrobiłam TSH ponieważ mam Hashimoto. Wyniki morfologii oraz TSH książkowo. Beta dopiero w poniedziałek, natomiast zaniepokoiły mnie wyniki moczu. Obecne ketony(++), azotany, bakterie i nabłonki płaskie. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Boje się ponieważ poroniłam dwa poprzednie razy i stąd moje pytanie czy ketony w moczu są bardzo groźne dla maluszka lub zapalenie pęcherza ? Oczywiście nie wiem w stu procentach co dokładnie oznaczają takie wartości , ale może któraś z was miała podobną sytuację. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
A mocz że środkowego strumienia pobrałaś? Czasami jak nie spuścisz troszkę i od początku pobierasz to tak wychodzi.
 
Skoro są ketony, to może świadczyć, że za mało węglowodanów przyjmujesz.
Mogą też być oznaką cukrzycy - badałaś glukozę na czczo?
 
Do góry