reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Nie mam niestety pokornych dzieci. Ale radziłam sobie. Ale może w końcu Maluch taki będzie :laugh2:
Lekarz pozwolił... Litości... Przecież nikt Ci nie zabroni, to czemu ma Ci lekarz pozwalać...
Ehh.

A, racja Patysia, pisałaś. Nie skojarzyłam, że to ten sam, z dzieckiem. Całe szczęście, że powoli i wszystko było ok.
Kiedyś byłam na warsztatach pierwszej pomocy dla niemowlaków i cześć wykładów była prowadzona przez ratowników medycznych. Chłopy ze łzami w oczach mówili jakie przypadki mieli. Źle zapięte foteliki, malutkie dzieci siedzące właśnie w drugich fotelikach, albo w ogóle kilkulatki bez fotelików.
Choćby mi się dziecko miało wiercić i beczeć do chrypy, to wolę takie z chrypą niż z ewentualnie uszkodzonym kręgosłupem. A jak się drze, to się zatrzymuję jak jestem w trasie. Tak sobie miło jechaliśmy na wakacje w tamtym roku :-) przez 1/4 trasy nad morze co parking na autostradzie to postój na tulasy i spacerek, bo się Witek darł.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, nie obrażam się, naprawdę. Tylko zrobiło mi się przykro. Nie przez opinię o tym, jak długo powinno się wozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, bo z tym się z Wami zgadzam w 100%, tyko o to w jaki sposób o tym powiedziałyście... Poczułam sie troszkę obrażana przez Was. Dobra, koniec tematu, nie ma co drążyć, a ja lubię żyć w zgodzie ;)

Napisane na CHM-U01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas w uk powoli wchodzi prawo ze dziecko musi do 15 miesiecy jezdzic tylem. Powoli bo to za duze koszta.. wiec sa 2 prawa... wycofuja te do 9kg i juz robia same te do 15 miesiąca. Ostatecznie chyba ma wejsc 2018 chyba.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Morawka, pozostaje się tylko cieszyć, że nie musieoiscie sprawdzać, czy to była najlepsza decyzja. Oby Maluszek teraz lepiej znosił jazdę. Choć nie znam chyba dziecka, które by się nie nudziło i nie kombinowało w samochodzie. Trzeba być twardym, to my wiemy co jest lepsze dla dziecka, nie ono.
 
Patysia152, widzisz, a w Polsce dalej w marketach sprzedają kupę styropianu jako fotelik samochodowy i ludzie kupują, bo tanie, i wożą w tym dzieci. A to się połamie jak się na jego plecach siądzie, a co dopiero przy wypadku. "Poddupniki" też funkcjonują w najlepsze. Na przykład moi teście mają takie sprzęty i wnuki wozili. Na Tymka mieli zakaz i o dziwo się go trzymali. Jesień średniowiecza bym im zrobiła, jeszcze biorąc pod uwagę to jak teściu jeździ... Nawet mój mąż się ze mną zgadzał w tej kwestii :-D
 
A ja z niektorymi testami jakos sie nie zgadzam... bo wg nich moj fotelik przodem jest bezuzyteczny... bo ma poduszke... a jest test przy dachowaniu pokazujacy zedziecko wypada z niego... ale manekin nigdy nie odwzoruje dziecka... jest sliski... i chudszy gdzie niegdzie... mozliwe ze nie byl dopiety dobrze...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja dla Leny miałam z poduchą jeszcze zanim wyniknęła ta afera, pozatym większość fotelików z poducha cybex, kiddy ma bardzo dobre wyniki ADAC i tym się kierowałam wybierając fotelik... i myślę że te z poduchą są dla dziecka bezpieczniejsze niż z pasami w przypadku klasycznego zderzenia. Dachowanie nie jest zjawiskiem...
Ogolnie teraz po kilku latach doczytaniu i dokształcenia się w kierunku bezpieczeństwa stawiam na RWF! I nie mówi mi nikt niewygody bo zdarzało się że moja 2 latka podróżowała w awaryjnych wypadkach w maxi cosi Cabrio(wagowo i wzrostowo się mieściła bo była drobna) i mimo tego że nie podróżował z wyprostowanymi nogami była zadowolona...
to wszystko też kwestia przyzwyczajenia dziecka to które tak podróżuje i nie zna innej opcji nie powinno buntować się z powodu że nic nie widzi i dotyczy to również dociskania uprzęży, nie wyobrażam sobie sytuacji żeby dziecko wstało z fotelika w prawidłowo upietych pasach, mogłoby się szarpać wściekać, ale siadanie i wstawanie jest nie wykonalne! Sama wśród znajomych miałam osoby które dzieci tylko zapoinały i troszeczkę ściągały, jak zwracałam uwagę że uprzaz powinna byc na maxa dociagnieta to słyszałam że dziecko to boli i się buntuje wiec nie mogą mocniej dociagać i na nic się zdają tlumaczenia o bezieczeństwie...
Każdy rodzic postępuje jak chce i myślę że za zwyczaj z myślą o dobrze swojego dziecka:) nie nam oceniać i krytykować, można napominać i podejmować próby edukowania, a nóż padnie na podatny grunt!

Z całego serca życzę żebyśmy wszystkie nie musiały sprawdzać bezpieczeństwa naszych wybranych fotelików nawet tych najbezpieczniejszych na naszych pociechach!
 
A teraz pochwalę się nowymi zakupami,bylam dziś w polskiej hali hurtowej i kupiłam zestawy dla maluszka czarnobiały 56 a dwa większe na 68 [emoji2]


Bawełna z której są wykonane jest naprawdę bardzo fajnej jakości no i producent polski, nie moglam się zdecydować na wzory(jeszcze kilka zestawów sobie dokupie ale to pomalutku) jestem mega zadowolona, kupiłam jeszcze 5par półśpiochów, ale już nie robiłam im zdjęć:)
1487427347-aaaaaa.jpeg


1487427381-aaaaaa.jpeg


1487427444-aaaaaa.jpeg
 
reklama
Ehh ja sie nie moge doczekac zakupowycg ciuszkow:D ale jak bedzie chlop to za dużo juz mam po malym... ale cos tam sie by zawsze dokupilo [emoji23] a jak dziewczynka to wiekszosc bedzie trzeba :D chociaz body i spiochy to moze po bracie miec :) nawet niebieskie hihi

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry