reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka?Alergia?Trądzik niemowlęcy? - Pomocy!

Sa5mia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2012
Postów
23
Miasto
Clonmel
Witam..
Chciałabym prosić o pomoc w "zdiagnozowaniu" takiej oto wysypki u mojego synusia. Jestem młodą mamą, mój synuś ma niecały miesiąc często miewał krostki na twarzy, które same znikały i pojawiały się.. Jednakże dziś rano na buźce pojawiło się ich bardzo duzo. dodatkowo na prawym uchu (troche w srodku, więcej na płatku usznym i tuż przy wzgórku ) zrobiło się coś jakby skorupa / strupek z żółtą wydzieliną. Krostki występują w znacznej ilości po prawej stronie buzi. oraz na szyi z prawej i lewej strony. buzia wygląda na bardzo tłustą mimo iż nie smaruję jej niczym (zalecenie pielęgniarki). Zastanawiam się czy może to byc od ulewania? co prawda za kazdym razem wycieram go porządnie i przebieram, ale nie zawsze da się zauważyć że dziecku z buzi coś wyciekło. Niestety do lekarza mogę iść najwcześniej w poniedziałek. Wydaje mi się że małego to nie boli ani nie swędzi bo nie dotyka się rączką w miejscu uszka. Bardzo proszę o pomoc wszystkie doświadczone mamy. Dołączam kilka zdjęć.
Pozdrawiam.:sorry2:

Ps wybaczcie jakosc zdjec ale robiłam je telefonem a mały w tym czasie okropnie się wiercił ;)
 

Załączniki

  • .jpg
    .jpg
    3 KB · Wyświetleń: 747
  • 20130614_111334.jpg
    20130614_111334.jpg
    11,3 KB · Wyświetleń: 1 200
  • 20130614_111405.jpg
    20130614_111405.jpg
    13,4 KB · Wyświetleń: 767
  • 20130614_111624(1).jpg
    20130614_111624(1).jpg
    16,5 KB · Wyświetleń: 1 261
  • 20130614_111824.jpg
    20130614_111824.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 3 396
reklama
hej,

mój mały jak miał miesiac i w tym samym okresie wyglądał bardzo podobnie:) w jego przypadku był to trądzik niemowlęcy. Z zaleceń kilka razy do kąpieli dodałam nadmagn. potasu i kilka razy kąpiel w krochmalu. Ogólnie rzecz biorąc-samo przeszło :)

położna zaleciła karczek smarować fenistilem w żelu żeby złagodzić odczyn zapalny

oczywiście mogę się mylić bo nie wiem jak wygląda wysypka alergiczna, moze ktos jeszzce sie wypowie.
 
Do góry