reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki SMILY PLAY

Dołączył(a)
4 Listopad 2014
Postów
1
Na początku Dziękuję za możliwośćtestowania zabawki.
Dostaliśmy zabawkę Dogonię CięBiedroneczka. Zabawka jest wykonana z plastiku – jedynie mapodgumowane koła. Biedronka ma śliczną uśmiechniętą buzię cozachęca do zabawy. Zabawka posiada sześć nóżek każda z innązabawką. Pierwszy przycisk oznaczony pomarańczową gwiazdką wydajedźwięki. I tu moje pierwsze rozczarowanie – dźwięk jest takcichy że myślałam że baterie są słabe, ale po ich wymianiedźwięk nadal pozostał niezmieniony. Poza tym grają tylko dwiemelodyjki. Brakuje możliwości podgłoszenia, ściszenia orazwyłączenia całkowicie dźwięku. Druga nóżka to to plastikowefigurki o różnych kształtach,kolorach i strukturach z dwóchstron. Kolejna nóżka biedronki to kolorowe kuleczki wprzeźroczystej grzechotce. Jedna z nóżek to obracana kuleczka ikwiatuszek, która wydaje dzwięk „rechotania”.
Naciskając skrzydełka wprawia siębiedronkę w ruch. Ale kolejne moje rozczarowanie – nie na dywanie.Biedronka porusza się na płaskiej jednolitej powierzchni typupanele, płytki. Na tę porę roku niekoniecznie bowiem terakota jestzimna. Ale duży plus faktycznie zachęca dziecko do raczkowania.Dziecko po otrzymaniu zabawki najpierw zbadało wszystkie nóżkibiedronki i rozpracowało co do czego służy. Kiedy pokazałam jejże biedroneczka ucieka próbowała ją dogonić raczkując. Samajednak nie umie wprawić biedronki w ruch. Jednakże po 7 dniachzabawy moje dziecko samo raczkuje z chęcią.
Reasumując całość wykonana władnych kolorach. Zabawka z całą pewnością jest bezpieczna dladziecka, stymuluje jego rozwój i zachęca do zabawy. Z małyminiedociągnięciami oceniam zabawkę na 7 punktów w skali 10 –stopniowej.

PA271945.jpgPA271933.jpgPA301968.jpgPA271931.jpg
zdjęcia i opinia - Marta Sylwestrzak
 

Załączniki

  • PA271945.jpg
    PA271945.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 106
  • PA301968.jpg
    PA301968.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 107
  • PA271931.jpg
    PA271931.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 108
  • PA271933.jpg
    PA271933.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 99
reklama
Hej :) Od ubiegłego wtorku nasza Amelka stała się szczęśliwą testerką biedroneczki Smile Play (,,Dogonię cię biedronko”). Biedroneczka jest sympatyczna o średnich wymiarach, tak że idealnie nadaje się dla dzieci w wieku 6ms+ . Biedronka posiada 6 różnych odnóg, na której znajdują się:
przycisk z melodią, dwie grzechotki, dwie piłeczki jedna obrotowa druga grzechocząca oraz jedna nóżka z tzw. zębatką która wydaje dźwięk przy obracaniu. Jeśli chodzi o melodyjki jakie gra biedroneczka, są one bardzo słabe :( Na początku byłam przekonana, że to wina baterii jednak po ich wymianie głośność nie uległa zmianie. Dodatkowo po naciśnięciu skrzydełek biedroneczka ucieka:)
Wracając do dnia gdy Niunia otrzymała biedronkę. Oczywiście radość bo mama dała coś nowego :) Amelka od razu zaczęła obracanie biedronki w rączkach i podgryzanie jej z każdej strony, powoli zaczęła również zabawę obracaną piłeczką. Jednak najbardziej do gustu przypadły jej grzechotki, które obraca na wszystkie sposoby :) Jeśli chodzi o funkcję uciekania Niunia się uśmiecha za każdym razem gdy puszczę biedroneczkę po pokojuJ Po 7 dniach zabawy z biedronką Amelka jest wstanie zająć się dłuższą chwilę bawiąc się biedronką na macie edukacyjnej Dodatkowo udaje jej się włączyć melodyjki co sprawia jej zdziwienie i radośćJ Oceniam biedronkę na 4,5 w skali 5. Jedyny minus to zbyt cichy głos melodyjek. Ogólnie biedroneczka solidnie zbudowana z trwałych materiałów, gdyż zaliczyła już nie jeden upadek a wciąż się trzyma i nawet nie ma śladuJ Polecam:)
DSCN0408.jpgDSCN0415.jpgZdjęcie0429.jpg
 

Załączniki

  • DSCN0408.jpg
    DSCN0408.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 96
  • DSCN0415.jpg
    DSCN0415.jpg
    42,6 KB · Wyświetleń: 98
  • Zdjęcie0429.jpg
    Zdjęcie0429.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 127
Zabawka, która testowała moja dziewięciomiesięczna córka to „Dogonię Cię biedroneczko”. Jest to kolorowa biedroneczka, która po naciśnięciu na grzbiet przesuwa się do przodu. Ta funkcja, która ma być według producenta, największą jej zaletą nie jest osiągalna dla dziecka. To znaczy dziecku podoba się, że zabawka ucieka, ale już nacisnąć na biedroneczkę nie umie, musi to robić rodzić – więc zabawa jest wspólnaJ Zaś największym walorem zabawki, według mojej córki, są „odnóża” biedroneczki. Najbardziej zaciekawiła ją kuleczka, która się kręci oraz przycisk do włączania melodyjki (to potrafi zrobić sama!). Kółeczka, na których porusza się owad, też są jego zaletą, gdyż córka nie raz „jeździła” biedroneczką wokół siebie. Wady zauważone przeze mnie to: brak możliwości wyłączenia włączania melodyjki (przydatne przy sprzątaniu zabawek), możliwość włożenia przez dziecka paluszka w miejsce gdzie ugina się grzbiet biedroneczki. Jeśli chodzi o zalety to na pewno jej mobilność oraz kolorowe brzęczące, dające się gryźć i przesuwać odnóża.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    16 KB · Wyświetleń: 106
  • image.jpg
    image.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 98
  • image.jpg
    image.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 100
  • image.jpg
    image.jpg
    24,4 KB · Wyświetleń: 95
Do góry