reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

MamaNieznośnicy

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2024
Postów
77
Już chyba w jakimś temacie przy okazji podnosiłam ten temat, ale coraz bardziej się niecierpliwię. Mianowicie: córce pierwsze ząbki wyszły po skończonych 10 miesiącach, dwa dolne na raz. Czekamy na górne i za każdym razem jak już myślę, że to to, bo się ślini więcej, bo jest marudna, bo robi rzadkie kupki itd. to objawy ustają i zębów jak nie było tak nie ma. Wczoraj córcia skończyła 14 miesięcy, tydzień temu Pani doktor u której byłyśmy w innym temacie mówiła, że zęby idą, ja też tak myślałam, bo dziąsła opuchnięte były, nawet wydawało mi się, że coś tam czuję 🤔 no ale znowu, wszystko ustało, dziąsła normalnie wyglądają, a czy tam coś czułam... To chyba mi się na prawdę wydawało, bo teraz nie czuję już nic 🤦🏻‍♀️. Więc mam pytanie czy to już czas żeby się martwić? Jak długo po pierwszych zębach powinny wyjść kolejne? Gdzieś czytałam, że 4 miesiące, gdzieś indziej, że 6 🤦🏻‍♀️ no i tak się martwię i zastanawiam dlaczego kurde nadal są tylko te dwa 🫣.
 
reklama
A co pediatra na to, że ma tylko 2 ząbki ?

Ogólnie to większość dzieci na tym etapie ma już więcej ząbkow, niż 2.
Aczkolwiek dziecko a dziecko. U nas prawie 10 miesięcy i 7zabkow, a u znajomej 9 miesięcy i 0.
 
A co pediatra na to, że ma tylko 2 ząbki ?

Ogólnie to większość dzieci na tym etapie ma już więcej ząbkow, niż 2.
Aczkolwiek dziecko a dziecko. U nas prawie 10 miesięcy i 7zabkow, a u znajomej 9 miesięcy i 0.
Pediatra na to, że pierwsze ząbki powinny wyjść do roku, plus minus wiadomo, jej wyszły więc jest dobrze, a mówiła, że te górne idą... Ale idą idą i coś dojść nie mogą 😳🫣
 
Pediatra na to, że pierwsze ząbki powinny wyjść do roku, plus minus wiadomo, jej wyszły więc jest dobrze, a mówiła, że te górne idą... Ale idą idą i coś dojść nie mogą 😳🫣
Cierpliwości. Nam pierwsze wyszły przed skończonym 11 miesiącem a potem za miesiąc dwa kolejne i na razie cisza. Pierwszy ma wyjść do roku a wszystkie to bodajże do 3 lat, więc na razie jest wszystko ok.
 
U mnie córka 12 miesięcy i pół. Ma cztery ząbki. Dopiero jej się wychylają górne dwójki.

Moja teściowa by dostała chyba nerwicy jakby córce pierwsze zęby wyrosły w okolicach roku. I tak ciągle słyszę 'ile' i 'malo' 😅😅😅

A jak rozmawiam z ludźmi to zęby wychodzą mega różnie. Też słyszałam zalecenia, że pierwszy ząbek do roku.
 
reklama
U mnie córka 12 miesięcy i pół. Ma cztery ząbki. Dopiero jej się wychylają górne dwójki.

Moja teściowa by dostała chyba nerwicy jakby córce pierwsze zęby wyrosły w okolicach roku. I tak ciągle słyszę 'ile' i 'malo' 😅😅😅

A jak rozmawiam z ludźmi to zęby wychodzą mega różnie. Też słyszałam zalecenia, że pierwszy ząbek do roku.
No z tym pierwszym do roku to ja rozumiem, ale ja się martwię tą długą przerwą między jednymi, a drugimi 🤦🏻‍♀️ to już prawie 5 miesięcy 🫣 a wyczytałam właśnie, że 4 czy 6 między kolejnymi zębami to max 🫣
 
Do góry