reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabkowanie.Pomózcie

Dołączył(a)
6 Listopad 2007
Postów
12
Moje dziecko właśnie ząbkuje. Ma podwyższoną temperaturę jest marudne mniej je.
Ale oprócz tego ma taką drobną wysypkę wokół ust i trochę na rączkach zastanawiam się czy ta wysypka jest w związku z ząbkowaniem ???
czy wasze dzieciątka też miały wysypkę w czasie ząbkowania,jak długo i jaką temperaturę miały, no i jak to przeszłyście???
 
reklama
Nie martw się tą wysypką to efekt wydzielania śliny, która podrażnia skórkę dziecka mój synek miał to samo, co do temperatury to półki nie przekracza 38 nie musisz sie martwic, a jedzonko sprobuj podawac lyzeczka, strzykawka. Mikołaj mial temperature i brzydka kupke a zabki sie wyrzynaly kilka miesiecy.

Powodzenia
 
Slina podraznia skore i wysypka w okoł ust jest na pewno od tego:tak:Poza tym dzieci po gorączce tez dostaja wysypki,stad moze byc wysypka w innych miejscach na ciele.
 
Przy ząbkowaniu udała się nam fantastczna rzecz, tzn. samodzielne jedzenie. Zamiast dawać gryzaczki, podawałam marchewkę (surową), jabłko, gruszkę i córka masowała sobie dziąsła a jednoczesnie poznawała smaki.
 
Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi
No niestety każde dziecko ten etap musi przejść
Moje przechodzi to dość boleśnie
Dziękuję pozdrawiam
 
witajcie.moj synek strasznie przechodzil zabkowanie,zabki mu wychodzily przez kilka miesiecy,no moze przy dolnych troszke mniej marudzil,no ale przy gornych to bylo bardzo ciezko.goraczkowal nie chcial jesc ani spac w nocy,trzeba bardzo duzo podawac do picia dziecku aby sie nie odwodnilo,no i jest bardzo dobry zel DENTINOX kosztuje 22 zl,ale naprawde dziala,stosowalam rozne zele i dopiero ten zaczal pomagac,gdy moj olek go widzial od razu buzke otwieral.trzeba duzo cierpliwosci kazda z nas musi to przejsc,gorąco pozdrawiam wszystkie mamuśki:-)
 
Mój synek ma juz wszystkie ząbki, ale było ciężko. Też miał podwyzszoną temperaturę i często katar i inne infekcje.
W nocy to czasem szalał z bólu. Wtedy skuteczny i szybko działąjący był Ibufen. Po Ibufenie spał spokojnie przez 5-6 godzin.
 
reklama
Do góry