reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
ja ze wzlędu na tępo rośnięcia zębów od dawna szukałam odp na to pytanie, kilkoro farmaceutów, dziewczyny, lekarz mówią nie myć pastą tylko wodą przegotowaną więc Asia pięknie myje sama ząbki szczotką bez pasty.
 
uff - wczoraj pytałam dentystki to mówi: :myć odkąd tylko ząbki są, ale pastą/żelem dla dzieci, bez fluoru". a Adaś przecież wypluć nie umie. Daję mu tylko często szczoteczkę i gryzaczek w kształcie podobnym do szczoteczki do gryzienia - bardzo to lubi. A ja dbam, żeby były czyste. Albo sama masuję mu dziąsełka tą szczoteczką.
 
wszystkie pasty sa powyżej roku, raz mi w aptece coś tam proponowali co może być przed rokiem ale farmaceutka sama powiedziała że to nie ma sensu. Ale ja chyba za jakiś miesiąc dwa juz pasty będę używać bo to prawie rok a ma tych zębów full
 
my też myjemy tylko szczoteczką, bo rozmawiałam nawet z dentystką jeszcze w polsce i mówiła, że do roczku wystarczy samą szczoteczką a dopiero potem odrobinkę pasty i myć pastą, na razie dzieci nie umieją wypluć i szkoda, żeby zjadały tą pastę
 
reklama
Do góry