reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zerkniecie na wyniki?

Agataxv

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2022
Postów
35
Hej kobietki,
Jesteście taką skarbnicą wiedzy, dzięki Wam dowiedziałam się jakie badania robić przy długich staraniach.
Zrobiłam całą piątkę tarczycowa + glukozę i insulinę, zerkniecie?
 

Załączniki

  • BE9111D0-8B9B-4469-A5F0-510CDF3A8CB6.jpeg
    BE9111D0-8B9B-4469-A5F0-510CDF3A8CB6.jpeg
    193,7 KB · Wyświetleń: 333
  • 835E820E-5650-4D11-B437-03D1DBA878D8.jpeg
    835E820E-5650-4D11-B437-03D1DBA878D8.jpeg
    67,1 KB · Wyświetleń: 181
reklama
Warto zrobić krzywą cukrową i insulinową 3-punktowa. Ona powie więcej. Plus np. prolaktyna.

Przeciwciała antytg przekroczone, tutaj nie pomogę, może dziewczyny podpowiedzą coś więcej.
 
Przeciwciała przeciwtarczycowe masz podwyższone. Może to być związane z chorobą Hashimoto. Masz pco?
 
Insulina na czczo powinna być jednocyfrowa - poniżej 10. Warto rozważyć zrobienie krzywej.
TSH jeszcze w normie - ale przy staraniach powinno być ok 1-1,5. Warto odwiedzić endokrynologa.
ft3 i ft4 powinny być powyżej 50% normy, Ale nie chciałabym wprowadzić w błąd, bo akurat z tarczycą nigdy problemów nie miałam.
 
Insulina na czczo powinna być jednocyfrowa - poniżej 10. Warto rozważyć zrobienie krzywej.
TSH jeszcze w normie - ale przy staraniach powinno być ok 1-1,5. Warto odwiedzić endokrynologa.
ft3 i ft4 powinny być powyżej 50% normy, Ale nie chciałabym wprowadzić w błąd, bo akurat z tarczycą nigdy problemów nie miałam.
Poszłam z tymi wynikami do rodzinnego, bo chciałam żeby może coś zalecił (do endo zapisałam się ale nawet prywatnie czekac muszę miesiąc prawie)... i powiedziała mi „ale co Pani chce od insuliny, jest w normie”... także No ręce mi opadły
 
Bo teoretycznie w normie jest. Nie jest jakoś bardzo wysoka.
Współczynnik HOMA wyszedł mi dla Ciebie 2,3. A bodajże od 2,5 diagnozuje się IO.
 
Poszłam z tymi wynikami do rodzinnego, bo chciałam żeby może coś zalecił (do endo zapisałam się ale nawet prywatnie czekac muszę miesiąc prawie)... i powiedziała mi „ale co Pani chce od insuliny, jest w normie”... także No ręce mi opadły
Dla internisty TSH o wartości 4,2 też jest w normie, ale każdy endo i gin przy staraniu się o dziecko powie, że to trzykrotnie za dużo także rodzinny jak widzi wyniki w widełkach norm też powie, że są ok
 
Dla internisty TSH o wartości 4,2 też jest w normie, ale każdy endo i gin przy staraniu się o dziecko powie, że to trzykrotnie za dużo także rodzinny jak widzi wyniki w widełkach norm też powie, że są ok
A co do tarczycy- robić usg? Wyszło lekko podwyższone anty tg i w sumie nie wiem czy w obrazie byłoby coś widać przy takim wyniku
 
reklama
Warto zrobić krzywą cukrową i insulinową 3-punktowa. Ona powie więcej. Plus np. prolaktyna.

Przeciwciała antytg przekroczone, tutaj nie pomogę, może dziewczyny podpowiedzą coś więcej.
Mi endokrynolog powiedziała, że anty- tarczycowe są uwarunkowane genetycznie i dopóki TSH, ft3 i ft4 są w normie nic się z tym nie robi.
 
Do góry