reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek w Warszawie

ja-zolza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Listopad 2010
Postów
5 061
Miasto
warszawa
Witajcie Dziewczyny.

Mam pytanie, czy któreś z Was też wczoraj walczyły z systemem, żeby zapisać dziecko do żłobka? Ja siedziałam od 9:00 do prawie 11:00 i skończyliśmy z numerem wniosku 1250
:eek:
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Macie jakieś alternatywy, jeśli dziecko się nie dostanie do żłobka? Prywatny żłobek? Klubik? Niania? Ja się zastanawiam, czy, w razie czego, będzie mi się opłacało w ogóle wracać do pracy...

Myślałam o powrocie na pół etatu, to by było ok. 6 dyżurów w miesiącu [pracuję na zmiany po 12h]. Najlepiej byłoby wykupić pakiet godzin albo zatrudnić nianię na mniej niż pół etatu... Podzielcie swoimi doświadczeniami, bo ja już mam mętlik w głowie...
 
reklama
moja córeczka poszła do prywatnego żłobka/klubiku jak miała 13 miesięcy, ja wróciłam do pracy na rok na 0,5 etatu.
Generalnie pobyt w żłobku dla jej rozwoju był bardzo fajny, ale choroby - masakra. Gdyby nie to, ze mam taki wygodny układ w pracy nie dałabym rady bo przez pierwsze 4 miesiace Ala była chora 2 tygodnie w miesiącu.

Także musisz to wziąć pod uwagę - dziecko na 100% będzie chorować mniej lub bardziej i ktoś będzie musiał się nim wtedy zająć w domu...
 
A ja jestem dobrej myśli mimo wszystko - miejsce 17xx. Alternatywa - babcia na zmianę z opiekunką. Zwolnień nie planuję brać z kilku przyczyn choć w pracy nie mam źle.
 
Agrafka80, dziękuję za rady! :-)

Magdzik20, ojej, rzeczywiście nie mamy źle. Ale 3mamy też kciuki za Was! :-)

Forever, no właśnie o tej opiekunce myślę coraz częściej... :-p Zobaczymy, jak to będzie.
 
Witam, poszukuję żłobka prywatnego w okolicy ul. żytniej dla mojej prawie rocznej córeczki będę wdzięczna za wszelkie informacje.
 
Do góry