reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie l4 w ciąży

Beksa_91

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2020
Postów
85
#l4
#zwolnienie
#błądwl4
Hej;) Z przyczyn niezależnych ode mnie byłam zmuszona w 33 tyg. Zmienić lekarza. Wizyta miala miejsce w miniony czwartek i tego dnia zostalo wystawione zwolnienie do dnia kolejnej wizyty. Problem pojawia się tutaj ponieważ lekarz mimo mojego przypomnienia wystawil mi zwolnienie na adres zameldowania a nie na adres zamieszkania (kwestia nr. Domów które stoja obok siebie ale jednak nie ma mnie pod adresem zameldowania) i dodatkowo z kodem 1 czyli leżącym gdzie do tej pory zawsze miałam 2 a lekarz nic mi nie mówił że są jakieś wskazania itp. Skontaktowałam się z lekarzem który twierdzi ze wystawil z kodem 1 ponieważ z kodem 2 powyżej 28 jestem bardziej narażona na kontrolę itp . I ze normalnie mogę chodzić do sklepu lekarza itp. I ze adres taki mi wyskakuje wynikajacy z meldunku No ale na zwolnieniu jest jak byk ze ma być adres zamieszkania. Pol nocy nie spałam z nerwów i w dalszym ciągu nie mogę się uspokoić ponieważ uważam że ten lekarz zle mowi i poprzedni bez problemu zmienial mi nr domu na taki pod którym faktycznie mieszkam i zawsze z kodem 2. Pomijam fakt ze mnie porzucił w ostatnim etapie ciąży z powodu swojej dumy ale ze zwolnieniem nigdy problemu nie było. Nie wiem co mam robić. Może ktoś był w podobnej sytuacji ?
 
reklama
Tak, ja tak robiłam nawet jak miałam L4 na leżenie a jechałam na 3tyg do drugiego domu to wystarczyło że zadzwoniłam i poinformowałam zus pod jakim adresem będę leżeć 😁
No i jeszcze to ze tez mi wystawil lezace zasłaniając się tym ze nie może być ciągle z 2 gdzie poprzedni od początku mi tak wystawial.... i co teraz bądź uwiazana w domu?
 
No jeśli masz problematyczną ciąże i zalecenia, aby się oszczędzać to TAK.
No właśnie nie mam wszystko jest dobrze i poprzedni lekarz za każdym razem wystawial mi z kodem 2. Ten wystawil mi z 1 cytuję "Zwolnienie musi być " leżące " , ponieważ przebywanie na zwolnieniu " nieleżącym " powyżej 28 dni podlega kontroli , ZUS wzywa pacjentkę na komisję lekarską do Opola . Aby tego uniknąć wpisałem 1"
 
reklama
#l4
#zwolnienie
#błądwl4
Hej;) Z przyczyn niezależnych ode mnie byłam zmuszona w 33 tyg. Zmienić lekarza. Wizyta miala miejsce w miniony czwartek i tego dnia zostalo wystawione zwolnienie do dnia kolejnej wizyty. Problem pojawia się tutaj ponieważ lekarz mimo mojego przypomnienia wystawil mi zwolnienie na adres zameldowania a nie na adres zamieszkania (kwestia nr. Domów które stoja obok siebie ale jednak nie ma mnie pod adresem zameldowania) i dodatkowo z kodem 1 czyli leżącym gdzie do tej pory zawsze miałam 2 a lekarz nic mi nie mówił że są jakieś wskazania itp. Skontaktowałam się z lekarzem który twierdzi ze wystawil z kodem 1 ponieważ z kodem 2 powyżej 28 jestem bardziej narażona na kontrolę itp . I ze normalnie mogę chodzić do sklepu lekarza itp. I ze adres taki mi wyskakuje wynikajacy z meldunku No ale na zwolnieniu jest jak byk ze ma być adres zamieszkania. Pol nocy nie spałam z nerwów i w dalszym ciągu nie mogę się uspokoić ponieważ uważam że ten lekarz zle mowi i poprzedni bez problemu zmienial mi nr domu na taki pod którym faktycznie mieszkam i zawsze z kodem 2. Pomijam fakt ze mnie porzucił w ostatnim etapie ciąży z powodu swojej dumy ale ze zwolnieniem nigdy problemu nie było. Nie wiem co mam robić. Może ktoś był w podobnej sytuacji ?
tez tak miałam, zgłosiłam zmianę adresu do zus poprzez pracodawcę, można też samemu zgłosić
 
Do góry