reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti

Moja córka piła bebilon pepti 1 z powodu alergii. Teraz pije bebilon pepti 2 i objawy zdecydowanie się zmniejszyły. A miała zaczerwienienia na policzkach, szyjce i w zgięciach nóżek. Obecnie na buzi już nic nie ma tylko trochę na nózkach zostało ale smarujemy maścią emolium special i w miarę pomaga. Ale smarować trzeba prawie codziennie.
 
reklama
wskazania:
- alergia na białka pokarmowe, w tym białko mleka krowiego i białko soi,
- niedobory disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy),
- przewlekła biegunka,
- choroba trzewna,
- diagnostyka alergii na białka pokarmowe,
- profilaktyka alergii pokarmowych,
- kolka.


Bebilon musi przepisac lekarz, bo jest to srodek leczniczy. Jest na recepte. Warto rowniez udac sie do alergologa dzieciecego i jesli stwierdzi alergie to wystawi zaswiadczenie i wtedy jest 50% znizki na mleko.
 
Wiktorek jest na piersi, pediatra kazała mi dokarmiać, a z powodu skazy białkowej i alergii pozostał wybór niewielki albo Nutramigen /którego smaku nie zaakceptował/, albo Bebilon Pepti /zaakceptował/. Pediatra przepisała na receptę i jest 50% taniej. Jak na razi kupki ok, mały najedzony.
 
mój mały pije z powodu alergii...troche pomogło zaczerwienienia zaczęły powoli znikać...wiem że lekarze przepisuja to mleczko tez na kolke..chodziaz mój Piotrek i tak ją miał przy pepti:sorry2:
 
Mój Kuba pił Bebilon Pepti(łagodniejszy w smaku niz Nutramign),ale objawy alergii nasiliły się i musieliśmy podać Bebilon Amino(mieszanka elementarna).Teraz jest mleko z piersi+B.Amino i zdecydowana poprawa.:tak:
 
My zmieniliśmy mleko na bebilon Pepti1 bo Oluś dostał stasznego uczulenia mial całą buźkę w chrostkach a za uszkami i na główce zrobiła mu sie taka skorupa. Wysypka mu zeszła Olek chętnie je ten preparat ale za to strasznie ulewa ale lekarka powiedziała, że skoro tak ładnie przybiera na wadze (ponad 40 dag na tydzień) to jest wszystko w pożądku
 
Ja mojego Dominika od 2 miesięcy karmię Bebilonem Pepti 2. Mały jest alergikiem, mleko toleruje dość dobrze. Na moim mleku miał duże problemy z gazami, często bolał go brzuszek i miał duże problemy ze zrobieniem kupki. Na Bebilonie Pepti wszystkie problemy z brzuszkiem się skończyły a mały jest wiecznie uśmiechnięty :)
Wiem jednak z doświadczenia mojej znajomej, że nie wszystkie dzieci mogą tolerować to mleczko. Jej córka, która miała miesiąc kiedy podano jej Bebilon Pepti 1 strasznie po nim wymiotowała no i na skutek tego była wiecznie głodna... W końcu zmienili mleko (niestety nie wiem na jakie) i problemy się skończyły :)
Każde dzieciątko jest inne i musimy swoje dzieci bacznie obserwować ;)
 
Mój synek skończył dzisiaj 2 miesiace. Karmiłam go piersia niestety tylko 3tygodnie :zawstydzona/y:poniewaz miałam problemy z sutkami. Zaczełam podawac mu mleko NAN 1 (takim dokarmiali go w szpitalu) niestety okazalo sie ze moje malenstwo ma alergie na bialko mleka krowiego. Lekarka kazala zmienic mleko na BEBILON PEPTI 1 ale efektow nie bylo zadnych, wrecz przeciwnie. Dostał zatwardzenia ale mineła kolka. Póżniej zmienilismy na NUTRAMIGEN tu juz lepiej bo kupki sie unormowały ale zaczoł wszystko zwracac. Obecnie jestesmy na NAN H.A. 1 ale niestety alergia powróciła. Boje sie ze tak czesta zmiana mleka moze zaszkodzic mojemu synkowi. Prosze o rade. Co mam robic???:-(
 
reklama
mój maluszek tez pije bebilion pepti...Najpierw pił bebiko ale miał ostrą biegunkę i okazało się że od alergi ,dostałam wtedy recepte na bebilion pepti ,małemu smak odpowiadał od początku i niemamy juz zadnych problemów z brzuszkiem ani z kupkami ..Adasiowi to mleczko służy ..i sama również uważam że mleczko jest ok:-D:-D:-):-)...


Natalia- Fakt zbyt częsta zmiana mleka to nie dobrze ,a spróbuj Enfamil też jest ponoć bardzo dobry ale drogi!!! oj masz problem ja miałam ale mojemu służy bebilion pepti nasze problemy się skończyły.>>..Jak mały ma alergie to musisz dobrać mleczko z lekarzem -tak myśle bo u nas od alergi mały miał ostrą biegunke i wylądowaliśmy w szpitalu,bo był wekend lekarza nie było ,leciałam z nim do szpitala ,ale na szczęście nie był odwodniony i nas puścili :tak::tak:..TAm mi dali ecepte na bebilion ale nic nie pomogło dopiero pepti,pomugł.........
 
Do góry