reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból spojenia łonowego i pachwin

Ilona0212jak porod u ciebie i czy ten bol cos w czasie porodu sie uwidacznial????a po porodzie znikl ten bol?pozdrawiam gratuluje malenstwa ,mi jeszcze troche czasu zostalo...
 
reklama
Witajcie drogie koleżanki

Niestety ja mam ten sam problem.
Obecnie jestem w 26 tygodniu ciąży.
Od ok 20 tc odczuwam ogromny ból w kroczu.
Boli mnie gdy:
- chodzę:
- chcę ubrać spodnie, skarpetki, buty, majtki:
- wchodzę do wanny oraz gdy z niej wychodzę:
- nie mogę wytrzeć nóg po wykąpaniu się, bo tak ciężko jest mi podnieść
nogę;
- leżę w łóżku i chcę się obrócić z boku na bok;
- wchodzę do auta, schodach, autobusu.
- niekiedy boli mnie nawet gdy siedzę.

Mówiłam o ty mojemu lekarzowi dwa razy, i dwa razy mnie badał i nic nie stwierdził:wściekła/y:. Dopiero gdy poszłam do prywatnej kliniki SPES w Krakowie do doktora Bałasza, to on stwierdził po badaniu ginekologicznym i opisanych przeze mnie objawów że rozeszło mi się spojenie łonowe. Powiedział mi że jak podczas ciąży kości łonowe się nie zejdą to po ciąży będzie mnie czekała operacja w której zostaną połączone kości łonowe drutami.
Jak na razie zalecił mi zakupienie pasa ciążowego i noszenie go na wysokości bioder, przepisał mi Calcium, oraz kazał jeść jak najwięcej białego sera, oraz jeść chrząstki z ugotowanych kości cielęcych.
Ponieważ była to prywatna wizyta za którą zaplaciłam nie mało, pomyślałam sobie że za taką kase musiał coś wymyśleć aby mnie nie odprawić z kwitkiem.
Więc dzisiaj postanowiłam pojechać do szpitala na Ujastek w Krakowie gdzie poszłam na izbę przyjęć, lekarz który mnir zbadał potwierdził u mnie rozejście spojenia łonowego. Powiedział mi abym poszła do swojego lekarza prowadzącego aby mi dał skierowanie do ortopedy, i to ortopeda zadecyduje czy będę rodziła naruralnie czy przez cc.
Jak widzicie rozejście spojenia łonowego podczas ciąży nie jest normalne, chociaż nadal wiem bardzo mało...:-(
Jestem tym faktem tak przerażona że nie wiem co już mam robić. Boję się że po ciąży nie dojdę do siebie, że rozejście spojenia łonowego już odciśnie na mim zdrowiu ślad który będzie o sobie przypominał.
 
Wando- ja miałam dokładnie ten sam problem co Ty :tak::tak::tak:... miałam cc z uwagi na to iż podczas porodu naturalnego spojenie mogło by do reszty pęknąć i wtedy miałabym problemu w chodzeniem czy utrzymaniem równowagi...
Zrób dokładnie jak sugeruje lekarz z krakowskiego szpitala ..poproś lekarza prowadzącego o skierowanie do ortopedy i konsultację....trzymam kciuki wszystko będzie dobrze :tak::tak::tak:
 
Wando możesz też poprosić o zrobienie USG i wtedy dokładnie lekarz określi jak duże jest rozejście spojenia łonowego. Ja też to przeżyłam i miałam robione usg spojenia i dokładnie było widać ile się rozeszło. Wtedy leżałam i tak w szpitalu na patologi ciąży więc wizytę ortopedy miałam z automatu. W sumie rozejście się tego spojenia było jeszcze jednym powodem do cc.
A bolało tak że jak już musiałam iść (tylko do kibelka mogłam chodzić) to o kuli - zalecenie ortopedy.
Życzę powodzenia i wytrwania :-)
 
Witajcie drogie koleżanki

Niestety ja mam ten sam problem.
Obecnie jestem w 26 tygodniu ciąży.
Od ok 20 tc odczuwam ogromny ból w kroczu.
Boli mnie gdy:
- chodzę:
- chcę ubrać spodnie, skarpetki, buty, majtki:
- wchodzę do wanny oraz gdy z niej wychodzę:
- nie mogę wytrzeć nóg po wykąpaniu się, bo tak ciężko jest mi podnieść
nogę;
- leżę w łóżku i chcę się obrócić z boku na bok;
- wchodzę do auta, schodach, autobusu.
- niekiedy boli mnie nawet gdy siedzę.

hmmm... miałam podobnie w obu ciążach, ale po porodzie mi minęło. Nie sądziłam, że to coś nieprawidłowego. Co prawda za to dokucza mi mocno kręgosłup. Chyba poproszę o skierowanie do ortopedy.
Te chrząstki - skąd je wytrzasnąć?
 
Dziewczęta proszę powiedzcie mi jak sobie radzicie z bólem spojenia łonowego?

Ja niestety cały czas leżę, mi już jest ciężko dojść do łazienki aby się załatwić, a o wejściu do wanny aby się wykąpać hmm... MASAKRA!!!!

Powiem wam że zaczęłam kupować słodycze w których jest żelatyna, np: Mamba, żelki. Jak je zjem to mogę chodzić po domu normalnie, ale tylko po płaskim. O schodach to już mogę w zupełności zapomnieć.

Żelatyna - naturalna substancja białkowa pozyskiwana z kości i chrząstek zwierzęcych.
 
reklama
Ja równiez mam podobne objawy, ktore wy. Zaczelo sie od okolo 19 tc, kiedy zaczelo bolec mnie krocze przy obracaniu z boku na bok. W miare postepu ciazy bol postepowal. W tej chwili (poczatek 27 tc) boli jak obracam sie z boku na bok, jak leze na boku bola mnie biodra, jak wstaje z lozka boli mnie krocze, tak ze ledwo siedze, a jak juz wstane... to chodze malymi kroczkami kulejac bo bola mnie pachwiny i mniej wiecej wzgorek lonowy. W 23 tc zalozono mi krazek bo mam niewydolnosc szyjki. Dwa razy mowilam ginekologowi o tych bolach, ale stwierdzil ze to moze byc od krazka. Na tym sie skonczylo. Ja podejrzewam u siebie to rozejscie spojenia lonowego. Tylko glupio mi sugerowac. Co robic? Czym grozi niezdiagnozowane rozejscie spojenia lonowego?
 
Do góry