reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
Moja szwagierka ostatnio rodziła przez cc i lekarz kazał jej wstrzymać się z następną ciążą 2 lata. Zresztą dużo kobiet które udzielają się tu na forum i są po cc, też po minimum 2 latach zaczynają starania.
A cc to poważna sprawa i raczej niebezpiecznie by było zachodzić po roku w ciążę- chodzi mi o bezpieczeństwo matki.
 
Ja czytałam, że organizm kobiety po porodzie jest tak osłabiony, że powinno się poczekać rok aby zajść w kolejną ciążę. I mam na myśli poród naturalny. Oczywiście w praktyce jest różnie:) Co do cesarki, mój lekarz zalecał poczekać 2 lata. Zresztą wcześniej chyba bym się nie zdecydowała. Co innego jeśli ciąża nie jest planowana, wtedy musi się jakoś ułożyć. Ale jeśli miałabym świadomie zajść w ciążę to poczekałabym te 2 lata.
 
Ja również od swojego lekarza usłyszałam, że trzeba 2 lat po cc żeby macica była gotowa do donoszenia drugiej ciąży bo jednak to operacja jakby nie było. Od razu przy pierwszej wizycie pytałam bo mam problemy z ciążą a nie chcę żeby Kubulu został sam i już zaczęłam się starać.:-):-):-)
 
reklama
;-) kurcze chyba jest trochę prawdy w tej przerwie 2 letniej:szok: ,cc to jednak operacja jakby nie patrzeć ,powłoki brzuszne są poprzecinane i minie trochę czasu zanim się zregeneruje i zrośnie na dobre ,żeby później mogło się na nowo rozciągnąć wraz ze wzrostem drugiej dzidzi!!ja miałam 2 cesarki ,pierwszą w wyniku nieudanego porodu siłami natury i z tego względu ratując życie dziecka zostałam pocięta nie na dole...tylko pionowo :-( bo tak ponoć szybciej- wiec druga ciaża w którą zaszłam jak synek miał 2 lata i 4 m-ce i co sie okazało podczas 2 cesarki to szwy wewnętrzne mi sie rozeszły :crazy:..
każdy jest jednak inny i pewnie każdy organizm ma swój rytm odnowy!!
 
Do góry