reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć dziewczyny czytam Was od jakiegoś czasu, też postanowiłam się odezwać:) tak trochę się przedstawię;) jestem po ciąży 1k2o i urodziłam miesiąc temu przez cc dwie dziewczynki 2700g i 2770g w 36tyg+6dni. Cała ciąża przebiegła bezproblemowo dopiero pod koniec w 33tyg trafiłam do szpitala z wysokim ciśnieniem, skracającą się szyjką i rozwarciem na 1,5cm tyle, że ja nic nie czułam, że się coś zaczyna akurat miałam kontrolną wizytę u mojej gin, na szczęście w szpitalu udało się zatrzymać akcję porodową i do porodu leżałam już na oddziale. Dziewczynki na jedną dobę trafiły do inkubatora otwartego na obserwację i dogrzanie tak profilaktycznie. Po 4 dniach wyszłyśmy do domu.

Widzę, że poruszyłyście temat karmienia piersią, ja też karmię na razie bez dokarmiania mm. Na początku przez 5 dni dawałam mm, bo ja nie miałam pokarmu, a dzieci nie umiały łapać brodawki. Nie wiem jak reszta będących tu Mam, ale mi udaję się karmić obydwie jednocześnie, nie co każde karmienie, ale większość:) pomaga w tym bardzo poduszka do karmienia i jest świetnym wybawieniem dla kręgosłupa po cc, bo nie nachylam się do dzieci.

I jeszcze kwestia wózka mamy Bugaboo donkey i naprawdę jest bardzo wygodny teraz dziewczynki mają wagę 3260g i idzie go prowadzić jedną ręką, do tego łatwo się składa i lekko wpina gondole, na spacery chodzimy głownie po ścieżkach polnych, bo nie chcemy, żeby dziewczyny wdychały spaliny i tam też daje rade, jedyny minus tego wózka to cena jest kosmiczna my kupiliśmy używany
Gratuluję!! Piękna waga i poród 1k2o w 36 tc to też rewelacja! Brawo Mama!

Donkey też rozważałam! Podobnie cenowo jak ten mój Bumbleride wychodzi. Ale szczerze to już nie pamiętam co wygrało - chyba wysokość rączki i amortyzacja.
 
Dziewczyny i w końcu jestem po wizycie. Szyjka dobrze się trzyma na szczęście i oby tak dalej. A maluszki niby tydzień mniejsze , ale zbliżone do siebie wielkościowe.. ;) i jeszcze dwójka się obruciła. Teraz są oboje główkami do góry:biggrin2: ciekawe jak będą ułożeni za dwa tyg:rolleyes:
 
@aniaplus śliczne dzieciaczki!!! A który jest który? Jak oni mają na imię?
Z lewej Michal, z prawej Bartek.

Dzis byliśmy na szczepieniu i wazeniu. Za trzy dni beda mieli 2 msc i dzis Bartek ma równo 4 kg (przy wypisie 2220), a Michal 4600 (przy wypisie 2350). Jak sobie pomysle ze niektore mamy rodza takie klocuszki (pojedyncze ciaze oczywiście) jak oni sa teraz, to "UFF" maja ciezko :D
 
Witam jestem tu nowa .Wczoraj na wizycie dowiedziałam się że jestem w ciąży bliźniaczej. Jestem przerażona ..i zagubiona nie poradzę sobie z 2 maluchów
 
reklama
Do góry