reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czesc dziewczyny mam pytanie o te badanie średniej glikowanej. Jestem w 31 tygodniu, cukier badam od miesiąca i ani na czczo nie mam przekroczen ani po posiłkach (czasami jak zjem coś niedozwolonego) i mój wynik to 5,8 i mieszczę się w normie a babka mówi że za wysoki i że przekraczalam 3 msc wstecz..
 
reklama
A w jaki sposób mierzysz ten cukier? Na czczo? Ile czasu po posiłku? Czy liczysz czas od momentu kiedy zaczęłaś jeść?
Próbowałaś zmierzyć innym glukometrem?
Ile wychodzi Ci glukoza na czczo jak robisz badanie z krwi w labie?
 
A w jaki sposób mierzysz ten cukier? Na czczo? Ile czasu po posiłku? Czy liczysz czas od momentu kiedy zaczęłaś jeść?
Próbowałaś zmierzyć innym glukometrem?
Ile wychodzi Ci glukoza na czczo jak robisz badanie z krwi w labie?
Na czczo nigdy nie przekraczam. W pierwszej ciąży tez wszystkie na czczo miałam idealne 70-80. Ostatnio sprawdzałam glukometr i z żyły miałam 81 i z palca 81. Liczę od momentu pierwszego kęsa. Jak widzę, że po godzinie jest 130,140 to czasami sprawdzam np pół h później i jest jeszcze wyżej ale mówię - to są moje błędy żywieniowe jak np zjem ziemniaki. A krzywa cukrowa robiłam w 10 tygodniu i nie wyszła. Więc się zdziwilam że według nich te 5,8 % jest jako podzwyzszone
 
Moim zdaniem też jest podwyższone. A jakie wyniki krzywej Ci wyszły?
Nie powtarzałaś jej ok 26tc? Bo z biegiem ciąży cukry potrafią skakać.
 
Moim zdaniem też jest podwyższone. A jakie wyniki krzywej Ci wyszły?
Nie powtarzałaś jej ok 26tc? Bo z biegiem ciąży cukry potrafią skakać.
Spojrzałam jeszcze raz na wynik i mam jednak 5.2% . Ja mierze cukier od 27 tygodnia bo wtedy robiłam krzywa i wynik miałam tylko po 1 h przekroczony do 189. To moja druga ciąża z cukrzyca i wiem co i jak mniej więcej ale zbiło mnie to z tropu bo 5.2 na hemoglobinę glikowana to spoko wynik z tego co słyszę więc nie rozumiem ich zaskoczenia że to dużo :/
 
Ale 189 to już cukrzyca ciążowa i trzeba kontrolować.
Czyli diabetolog dobrze mówi, że musiałaś mieć przekroczenia wcześniej.
Nie pozostaje nic innego jak pilnować wyniku na czczo i po posiłkach. Albo wystarczy dieta, albo trzeba wdrożyć insulinę. 🤷‍♀️
 
Ale 189 to już cukrzyca ciążowa i trzeba kontrolować.
Czyli diabetolog dobrze mówi, że musiałaś mieć przekroczenia wcześniej.
Nie pozostaje nic innego jak pilnować wyniku na czczo i po posiłkach. Albo wystarczy dieta, albo trzeba wdrożyć insulinę. 🤷‍♀️
Ale ja przyszłam tu z zupełnie innym pytaniem 😆😆😆😆😆😆
 
reklama
Do góry