reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Edytka u nas też były zielone i śluzowate kupy z krwią dodatkowo, i też lekarz stwierdził skazę, tylko, że my jesteśmy na mm, ale to długa historia ;) moja Malutka też na początku ciągle płakała, a jak spała to na mnie albo na mężu, okazało się, że to przez brzuszek. Nam pomogły: spowijanie Małej w kocyk, masaże brzuszka, szum morza z yt, bo odkurzacza nie mogliśmy już ścierpieć i myślałam, że go spalimy :D i dużo cierpliwości :) a ja nieogarnięta chodziłam, dom masakra i mąż jak wychodził do pracy to robił mi kanapki na cały dzień, bo Mała marudna i na rączkach :) w nocy też często się budziła z płaczem. Minęło ok. 2-3 miesiąca. Teraz za to zęby wychodzą, wczorajsza nocka ciężka, ale już druga jedynka się w końcu przebiła, także może dzisiaj pośpimy troszkę :) pomyśl sobie, że dzieciaczek już nigdy nie będzie taki malutki i nigdy nie będzie potrzebował swojej Mamy tak jak teraz :) mi pomaga takie myślenie, trzymaj się cieplutko ❤
 
reklama
Edytka oliwka może wysuszac jak się ją smaruje na sucha skórę dlatego nie nakłada się oliwke na wilgotną a nie mokrą skórę. Dobre też jest kąpiel w krochmalu lub nadmanganian potasu parę ziarenek do kąpieli wsypać.
 
Dzudzenka ja tez się pocieszam ta myślą że niedługo niunia będzie uciekać a teraz można się na przytulać do oporu ;) ale ciężko czasami, no masz dobrego męża, moj córcia starsza się dużo zajmuje, wiec juz mu odpuszczam czasem, ale wiecie pierwszy miesiąc to naprawde psychicznie ciężki miałam. Ale odpukać juz lepiej, to za to dieta, wysypki, ach te nasze skarby, kto dla nich tyle wytrzyma jak nie my matki.
Luca, tak ja w ciazy smarowalam prosto po kapieli na ciało, ale niuni nie próbowałam, moze i fakt prosta i tania metodaa nie olejek z emolium za trzy dychy.
 
Edytka mi się jeszcze przypomniało, ze my ciemieniuche z brwi przepędziliśmy alantanem zielonym, bo wyobraźcie sobie, że po emolium na ciemieniuche małą strasznie obsypało... Do mycia używamy emolium i jest ok, a smarujemy ciałko oliwka hipp co drugi dzień i emolium balsamem lub bepanthen sensiderm i skórka ładna. Edytka popytaj też w aptece bo te emolienty to mają podobne składy tylko różne ceny, a lekarze przepisują daną firmę nie bez powodu :/ my akurat dostajemy w prezencie kosmetyki...
 
Witam was słodkie mamy. Mam takie pytanie. Jestem w 35 tyg ciazy. Mam cukrzycę ciazowa. Biorę insulinę i cukry mam w normie rzadło kiedy mam 130 zazwyczaj do 120. Nad czczo 100 mniej więcej. Chodzę regularnie do diabetologa mówi ze jest ok. Na usg też jest ok. Maluszek nie jest większy. Wszystko jest w porządku przepływy itp. Ale moja gin dała mi skierowanie na obserwacje do szpitala. Chociaż jest wszystko ok. Cukry wogule mi nie szaleją. Poszłam do tego szpitala. Jak na skazanie. A oni mi tu mówią ze dni i do końca będę siedzieć. Bo po co mam już wychodzić. Hello to dopiero 35 tydz nic się nie dzieje. A ja chce do domu. Mogę się wypisac sama? Co byście zrobiły na mojej sytuacji. To moja trzecia ciaza. Tęsknię za dziećmi. I w szpitalu jest nudno. A nic dosłownie nic złego się nie dzieje.
 
Mezatkaa witaj. Pogadaj że swoim diabetologiem. Ja bym została zważywszy na to co pod koniec ciąży miałam ale rozumiem że tesknisz do dzieci. Druga sprawa ze niekoniecznie będą czekać do terminu. Najczęściej mamy z cc są właśnie kierowane szybciej do szpitala i rozwiązują szybciej ciążę. Jakie masz cukry w nocy? Ja w dzień miałam ok a w nocy niedocukrzenia i dlatego po takiej nocy wzięli mnie na porodowke na indukcje porodu. Moja diabetolog była wręcz zła że nie rozwiazali szybciej ciąży tj po 36 tc kiedy ciąża jest donoszona. Pogadaj z lekarzem prowadzącym czy na prawdę jest taka potrzeba ale po moich historiach w szpitalach bez powodu nie trzymają. Moja ginka mówiła że czasem lepiej być w szpitalu pod obserwacja.
 
Ja nie mam wlsdnie powiedzane jak bede rodzic i kiedy. Moja gin skierowała mnie tylko na obserwacje bo było wszystko ok. A diabetolog pow ze też jest ok. A moja gin i diabetolognie pracują w tym szpitalu co leżę. Mi cukry wogule nie skakaly. Po prostu miałam trochę wyższe. Ale w granicach. Biorę insulinę i mam najwięcej 120 parę. To zależy jeszcze co zjem. A o porodzie nic nie mówili w szpitalu. To po co chcą mnie tym trzymać. Mam no już koncowke 35 tyg i dzidzia wazy 2800 nie jakoś dużo chyba. Ale ja nie chce być w szpitalu.
 
Mężatka A co mówią w szpitalu o cukrach itd? Ja bym zapytała czy może planują cc. Czy coś się dzieje. Jaki jest powód tej obserwacji. Też mi się wydaje ze bez powodu by nie brali Cię bo w tym kraju to zazwyczaj na odwrót jest ;) A może przewidują szybszy porod
 
reklama
Mezatkaa dokładnie zapytaj bo jak obserwacja to powinni wypuścić a przede wszystkim tak łatwo na oddział też nie jest się dostać. Mnie odeslali jak miałam krwawienia i zagrożenie poronienie jak się dzień później okazało szyjka się mocno skrocila. Zapytaj o powód i kiedy i jak planują rozwiązać ciążę? a jakie masz nocne cukry?
 
Do góry