reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

misia45, każdy mówi co innego, mnie lekarka mówiła, żeby rano w ogóle nabiału nie jeść, dopiero od 2 śniadania.
Byłam dzisiaj na wizycie, cukier od kilku dni mi nie skacze, więc wszystko zostaje jak było, 6 j. do śniadania i 2 j. do kolacji.
 
reklama
bylam dzis na wizycie no i sie dowiedzialam nowej rzeczy. w moich broszurkach i tych z zestawami do jedzenia sa podane normy do 140 w 1h po jedzeniu a tymczasem diabetolog mowi ze 120. Wy tez tak mialyscie mowione? bo juz sie troche skolowalam i nie wiem.

poki co dieta dalej, cukry ok, wizyta za 2 tyg i bez insuliny :).
 
Witam porannie :-) u mnie cukier od jakiegos czasu w normie byłam pare dni temu u mojej diabetolog i robiła mi znowu HbA1c i wyszło mi 4,8 % a ostatnio jak mi robiła miałam 5,5....powiedziała tez ze jak nic sie nie zmieni to bez insuiny sie obejdzie:tak:

Asiek gratulacje:-):-):-) ma pytanko a jak dzidzia po cukrzycy ....

Martusia słuchaj diabetolog a nie tego co wyczytasz .....
 
Witam porannie :-) u mnie cukier od jakiegos czasu w normie byłam pare dni temu u mojej diabetolog i robiła mi znowu HbA1c i wyszło mi 4,8 % a ostatnio jak mi robiła miałam 5,5....powiedziała tez ze jak nic sie nie zmieni to bez insuiny sie obejdzie:tak:

Asiek gratulacje:-):-):-) ma pytanko a jak dzidzia po cukrzycy ....

Martusia słuchaj diabetolog a nie tego co wyczytasz .....

ale to bylo w broszurce takiej co dostalam wlasnie od niej. wiec myslalam ze skoro tam sa podane takie normy to widocznie takie obowiazuja. a okazalo sie ze nie zostaly naniesione poprawki. poza tym stosuje sie do jej zalecen.
 
martusia norma jest do 120 w 2 h po posiłku. Mi w poradni tak kazali mierzyć cukier, 2 h po posiłku i max 120 , 140 to w godzinę po.

Teraz jestem w drugiej ciąży i sytuacja się powtarza niestety, znów mam cukrzycę, choć wiedziałam, że tak będzie to i tak jestem zła. Ale nic to, oby sama dieta wystarczyła. Na razie mierzę cukier i jest ok :-)
 
Witam , jestem tu prawie nowa, pisałam kiedyś kilka postów na początku ciąży z córą.
Za 10 dni będę mieć cesarkę, ale dopiero teraz, pod koniec wyszło że mam cukrzycę. Na diecie jestem od wczoraj popołudnia, i po sprawdzaniu cukru po godzinie, mam dalej cukier wysoki.Nie wiem ile to jest na polskie normy, ale tutaj godz. po jedzeniu mam mieć mniej niż 7.5, a miewam i 10. Czy to się wyreguluje, i tak jest tylko na początku diety, czy coś robię nie tak? Trzymam się diety, liczę węglowodany i powinno być ok.
 
reklama
Cześc,
dostałam skierowanie do diabetologa w Olsztynie, czy któraś z Was była, możecie mi powiedzieć o co pyta, jak się przygotować??
Po wypiciu glukozy po 2 godz. wyszedł mi cukier 166:baffled: pomimo diety:nerd:
 
Do góry