reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to cukrzyca ciążowa?

Juliaf20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2023
Postów
44
Dziewczyny byłam na badaniu krzywej cukrowej, na czczo wyszedl wynik 101 - lekko podwyższony, ale po godzinie i po dwóch wynik jest w normie. Pytałam tam gdzie pobierali mi krew czy jak na czczo jest trochę wyższy to jest to cukrzyca i odpowiedzieli, że nie i żeby zobaczyć jaki będzie wynik po 1h i po 2h.
Jednak mój ginekolog mnie nastarszyl, że to cukrzyca, że mam codziennie po każdym posiłku badać krew i udać się do diabetologa. Oczywiście pójdę do lekarza, ale chciałabym zapytać co wy myślicie? W internecie widzę, że cukrzycę diagnozuje się od 125 na czczo. Dodam jeszcze, że dzień przed badaniem byliśmy u znajomych i ostatni posiłek jadłam po północy.
Załączam wam wyniki.
 

Załączniki

  • Screenshot_20240509_200508_Chrome.jpg
    Screenshot_20240509_200508_Chrome.jpg
    158,8 KB · Wyświetleń: 300
  • Screenshot_20240509_200516_Chrome.jpg
    Screenshot_20240509_200516_Chrome.jpg
    159,7 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnia edycja:
reklama
Do stwierdzenia cukrzycy ciążowej wystarczy, że jeden z trzech pomiarów przekracza normę. U Ciebie wyszła podwyższona glikemia na czczo ( w ciąży jest norma do 92 a Ty masz 101).
Na 8-12 godzin przed badaniem poziomu glukozy nie można nic jeść ani pić. Jeżeli tych ram czasowych nie utrzymałaś no to trochę słabo.
 
Też badałam ostatnio krzywą cukrową, tak jak pisze Abelina, nie powinno się jeść 8-12 godzin. Twój posiłek po północy mógł zaburzyć wynik.
Spróbuj zbadać glukoze na czczo, ale nie jedz odpowiedni czas przed badaniem wtedy będziesz wiedziała czy posiłek u znajomych zaburzył wynik.
 
Jesli nie bylam minimum 8h na czczo to glukoza na czczo do powtorki.
Powyzej 125 na czczo diagnozuje sie cukrzyce w ciazy. Czyli to jest taka zwykla cukrzyca, ktora najpewniej uaktywnila sie przez ciaze lub problem pojawil sie wczesniej. Cukrzyca ciazowa to zupelnie co innego i tu norma na czczo jest do 92.
 
Tak jak piszą dziewczyny, pielęgniarki wprowadziły Cię w błąd. Wystarczy, że na czczo jest podwyższone i to już cukrzyca ciążowa. Przykro mi.
 
Dziewczyny byłam na badaniu krzywej cukrowej, na czczo wyszedl wynik 101 - lekko podwyższony, ale po godzinie i po dwóch wynik jest w normie. Pytałam tam gdzie pobierali mi krew czy jak na czczo jest trochę wyższy to jest to cukrzyca i odpowiedzieli, że nie i żeby zobaczyć jaki będzie wynik po 1h i po 2h.
Jednak mój ginekolog mnie nastarszyl, że to cukrzyca, że mam codziennie po każdym posiłku badać krew i udać się do diabetologa. Oczywiście pójdę do lekarza, ale chciałabym zapytać co wy myślicie? W internecie widzę, że cukrzycę diagnozuje się od 125 na czczo. Dodam jeszcze, że dzień przed badaniem byliśmy u znajomych i ostatni posiłek jadłam po północy.
Załączam wam wyniki.

To nie jest trochę, norma w ciąży to 91,99, równe 92 i więcej to już cukrzyca.
101 na czczo to wysoki wynik jak na ciąże.

Powinnaś dostać skierowanie do szpitala i tam powinnaś być pod opieką poradni, większość załatwia to w ciągu jednego dnia - przychodzisz rano i cały dzień masz spotkania na których wszystko Ci tłumaczą
 
To nie jest trochę, norma w ciąży to 91,99, równe 92 i więcej to już cukrzyca.
101 na czczo to wysoki wynik jak na ciąże.

Powinnaś dostać skierowanie do szpitala i tam powinnaś być pod opieką poradni, większość załatwia to w ciągu jednego dnia - przychodzisz rano i cały dzień masz spotkania na których wszystko Ci tłumaczą
U mnie nie dostaje się skierowania do szpitala. Dostaje się skierowanie do diabetologa i on daje glukometr i dzienniczek, mówi co i jak i mam trzymać dietę i mierzyć cukier. Jak dieta nie uda się uregulować to po 2 tygodniach przyjść i wtedy diabetolog wypisze insuline.
Sama miałam cukier po 1h 204 a po 2h 205 i na szczęście udało się bez insuliny
 
Tak jak piszą dziewczyny, pielęgniarki wprowadziły Cię w błąd. Wystarczy, że na czczo jest podwyższone i to już cukrzyca ciążowa. Przykro mi.
W laboratoriach często nawet nie pracują pielęgniarki, więc pytanie o jakiekolwiek wyniki jest bezsensowne. A nawet jeśli to pielęgniarki to i tak o cukrzycy ciążowej nie mają pojęcia w programie nauczania jest tylko cukrzyca 1 i 2.

A ten wynik 101 na czczo to tak już cukrzyca ciążowa. Ja miałam 102 już na początku i potem cukry skakały jak oszalałe.
 
reklama
U mnie nie dostaje się skierowania do szpitala. Dostaje się skierowanie do diabetologa i on daje glukometr i dzienniczek, mówi co i jak i mam trzymać dietę i mierzyć cukier. Jak dieta nie uda się uregulować to po 2 tygodniach przyjść i wtedy diabetolog wypisze insuline.
Sama miałam cukier po 1h 204 a po 2h 205 i na szczęście udało się bez insuliny
U nas tak samo. Dostaje się po prostu skierowanie do diabetologa. Oczywiście można iść przy szpitalu. Jest wtedy też z pielęgniarka omówienie diety przy cukrzycy ciążowej, właśnie dostaje się glukometr i wszystko jest wyjaśnianie. A potem regularnie aż do porodu kontrolę z pomiarami cukru w dzienniczku i ewentualnie wprowadzenie insuliny.
U mnie na początku udawało się dieta regulować - ja miałam tylko problem z cukrami na czczo - ale z wiekiem ciąży cukry na czczo miałam coraz wyższe i wyższe i musiałam mieć wprowadzona insulinę później.
 
Do góry