reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dolegliwosci po porodzie

reklama
Kachna321bum pisze:
No i buuu :( Tak się cieszyłam, że nic mi nie dolegało po porodzie. W miejscu nacięcia coś chiba nie tak, zaczęło boleć. Macie jakąś radę?? Rana nie była zaniedbana, hę. Czymś to posmarować?? przemyć?? Czy do lekarza się wybrać??

Czesc Kachna! ja mialam podobnie, przez 3 tyg po porodzie super az tu nagle bol, jakies ciagniecie kolo miejsca gdzie byl szew.poszlam do ginekologa i okazalo sie ze ma zrosty skorne kolo szwow i lekarz zrobil male naciecia i jak reka odjal! od razu lepiej! wiec radze wizyte u lekarza ;)
pozdrawiam!
 
o nie.Mnie ciągnie w miejscu nacięcia.I za nic sobie nie dam robić nastepnych - nawet małych nacięć.Nawet jakbym miała krzywo na kiblu siedzieć do końca zycia.
 
Hej Kobietki po cesarkach, czy cos Was jeszcze boli? Bo jak tak czytam ze ochoczo dbacie o kondycję i ćwiczycie, to mi skóra cierpnie. Boli mnie ciągle ta mega fałdka nad cięciem, piecze jak poparzona, zwłaszcza jak dotykam. A przecież zima i musze chodzic ubrana, ciągle cośtam mi ociera o ta fałdkę i cierpię ::) Nie wiem czy iść do lekarza czy czekać jeszcze te dwa tygodnie? Bo już mam dość. Na dodatek mam problemy z wypróżnianiem, przy sikaniu boli cewka, o grubszych sprawach nie wspomnę bo boli brzuch i często mnie przeczyszcza - wybaczcie szczerosc. Ech, życie... ;)
 
remeny ja juz 7 tydzien po cc i teraz dopiero mnie piecze jakos dziwnie czasem nad faldka i sama blizna jak otre o ciuch, cewka bolala mnie do konca plamienia (te odchody musza byc jakies toksyczne albbo po cewniku taki uraz zostaje) teraz jak juz nic nie leci (czasem tylko jakos bezyk) to juz nie boli....a jelita bolec moga od zaparc i twardego kału khmmm jedz jogurty naturalne.... a od przeczyszczania to zawsze mnie jelita bola - brzuch....poza tym zauwazylam ze jak sie przemecze - nadwyreze sobie brzuchol to boli mnie po bokach az do pachwin jakby ktos mnie skopal od srodka po odpoczynku przechodzi....
jutro ide na kontrole i juz sie boje co powie gin - przewrazliwiona jestem....poza tym jak bzacznie mi gniesc brzuch i okolice szwu chyba go walne ;-) a na bolaca cewke polecam tamtum rosa - ja sobie kupilam saszetke i plukalam jak mnie scypalo ......
 
Wyłapałam kolejną infekcję dróg moczowych, ale za mna się to plącze z miesięcznymi przerwami od jakichś 8 lat, no i musiałam Furaginę wziąc, bo inaczej o siedzeniu nie ma mowy, a przy siusianiu wycie :mad:.
Fałdka cały czas piecze jak poparzona, pewno jak bym sie nawet już zmieściła w dżinsy, to i tak nie mogłabym ich nosić ze względu na ucisk. Zastanawiam się,czy ilość szwów ma jakiś wpływ na gojenie się rany i późniejszy wygląd blizny-mnie założyli 11, mojej współlokatorce w szpitalu- 9. A koniec blizny z lewej strony jest jakby wciśnięty wgłąb, taki dół tam mam nierówny.
 
Myfa, jogurty odpadają bo mam dietkę, ale wcięłam za to paczkę Lakcidu - i nic. Tantum Rosa wypróbuję. Furaginę przepisali mi jeszcze w szpitalu, zjadłam i też bez efektu.
A szew zrobili mi na okrętkę, więc nawet nie wiem ile razy przeciągnęli nitkę. Samo cięcie ładnie się goi, tylko ta fałdka daje w kość.
 
Kurcze jak tak czytam to dreszcze mi po plecach przeszly u mnie wszystko ladnie się zagoilo blizny prawie nie widać smaruję cepanem śmierdzi czosnkiem hihi tą bliznę mam piękną mimo że to dopiero 2 miesiące ale poprzednia to katastrofa taka gruba krecha.
 
u mnie blizna podobno ladnie sie goi i bez zadnych specyfikow a co do szwow tez mialam na okredke.....a na klopoty z drogami moczowymi i bakteriami polecam sok z żurawiny juz kiedys pisalam na ten temat....sok mozna pic spokojnie nawet karmiac malucha na zdrowko super zabija bakterie niedobre :-)
 
reklama
Magda ja tez miałam 11 szwów blizna goi sie ładnie smaruje contratubexem juz w sumie mi sie konczy, nic nie piecze naprawde juz zapomniałam o cc!
 
Do góry