reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
Sencilla, niestety rzeczywistość jest taka, że o miejsce w "żłobku" cholernie trudno i w broszurkach polecają zapisanie malucha, kiedy.....jesteś w ciąży! :szok: Ja czekałam na miejsce ok. 1 roku i się nie doczekałam a do pracy iść chcę...Pani uprzejmie poinformowała mnie, że miejsce dla mojego dzicka będzie w lipcu.....2009!!! Zapisz (tak jak zrobiłam to ja) malucha do wszystkich możliwych w okolicy i czekaj na odzew, lub idź osobiści-to akurat u mnie zadziałało, choć nie do końca, bo od sierpnia dostałam tylko 1 dzień w tygodniu, ale od grudnia 5:tak:
Polecam www.flexmoeders.nl
Albo inne matki opiekujące się dziećmi (choc też nie jest łatwo znaleźć....). Właśnie czekam na odpowiedź mamy, z ktorą spotkałam się w piątek-w poniedziałek będę wiedziała, czy zgodzi się opiekować się Mają...Trzymajcie kciuki.
Spotkanie z Ma-Ritą super (wg mnie), szkoda, że miałyśmy tak mało czasu na plotki, bo obydwie lubimy pogadać:tak:
 
witam dziewczyny :-):-):-)
u nas cały dzień było bardzo gorąco więc po południu się wybrałam na wieś do rodziców na grila i wyobrażcie sobie że normalnie po godzinie się tak rozpadało że szok ja to mam pecha jak siedzę w mieście to grzeje że nie można wyrobić a jak pojadę na wieś to deszcz z nikąd a ja jeszcze miałam pranie na balkonie ale co tam teraz chociaż nie mam prasowania a tak to bym musiała prasować a nie siedzieć sobie przy kompie :-D:-D:-D
natka86 świetne foteczki z basenu ja jak w końcu dotrę doNLto też planuję chodzić z synkiem na basen będzie miał niezłą frajdę mam nadzieję bo jak go kąpię to tak kopie nogami że łazienka jest cała zalana i ja też jestem cała mokra :szok:
Paulina Anna dzięki wielkie za książkę jestem w trakcie czytania a potem będę działać!!!
Miłego wekendu dziewczyny:-):-):-):-):-):-):-)
 
Witam :tak:
Sencilla polecam książkę od Pauliny "Uśnij wreszcie" - jest super
natka super fotki:tak::tak::tak:. Zosia jest śliczna:-)
Dziewczyny jeśli zapiszę Oliwiera do tzw. domowego przedszkola to także należy mi się dofinansowanie?
beauty, mia_cara gdzie się podziałyście?
Miłej nocy:tak:
 
Aneta jestem jestem, zwiedzilam dzis Nijmegen, kawal drogi z Hagi ale wartalo, za niedlugo planuje wypad do Hoge Veluwe i muzeum w tym parku, jestesmy zauroczeni Nijmegen ;)))

a w tygodniu dosyc zajeta jestem, bo opiekuje sie dzieckiem kolezanki we wlasnym domu, fajnie bo przynajmniej synek ma towarzystwo mw. w swoim wieku :)

Aneta raczej nie dostaniesz dofinansowania, mozesz poslac synka do peuterspelazaal (przyjmuja rowniez takie maluchy na 2/4 godz. 2x w tyg.) lub do gastoudera - to z tych tanszych opcji, gdzie dofinansowanie bedziecie mieli, o nie musi wystapic Twoj maz poniewaz on pracuje, zostaje jeszcze creche ale tu oplaty wachaja sie ok. 1000-1500E zalezy na ile zechceszz posylac dziecko, zwrot mozna dostac dosyc spory, to rowniez zalezy od zarobkow
 
Ostatnia edycja:
witam mamusie:-)

u nas noce bez zmian w dzień tak sobie pozatym że mój mały szkodnik nauczył się stawać na nóżkach i jak tylko napotka coś czego można się przytrzymać to od razu wstaje :-)
mia cara kiedyś jezdziłam na zakupy do Nijmegen też mi się tam podoba a teraz tam mieszka mojegoA brat więc pewnie też nie raz tam będę polatam po sklepach i poszaleję z zakupami jak ja to lubię:-D:-D:-D
Mama mikolaja a ile płacicie za mieszkanie ?

pozdrawiam i miłego dnia życzę wszystkim ;-);-)
 
reklama
:blink:
Witam w sloneczny dzionek

AGNES mamy dzieciaczki prawie w tym samym wieku wiec ja tez mam noce nie przespane bo maly dzis sie budzil chyba 20 razy juz mialam takiego nerwa....
ale co nic nie moge zrobic moze kiedys z tego wyrosnie byly noce z jedna pobudka juz a teraz juz znowu......
za mieszkanie placimy bardzo maly bo ok 300 euro ale J musi robic wszystko co w domu sie wali na wlasny koszt..niekiedy nic a niekiedy wszystko glupi uklad ale mozna przezyc:no:
teraz prawdopodobnie pojdziemy na osrodek mieszkac to jest SCHATEBERG tam jest basen na miejscu i bardzo ladne mieszkanie tyle ze drogie ale jeszcze nic pewnego.....
 
Do góry