reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

PaulinaAnna i Aniahaven, prosze wyslijcie mi na priva Wasze adresy, to przesle Wam spoznione geboortekartjes :tak:
 
reklama
dobry wieczor!!
Mam pytanko do mamus "zlobkowych"... Dostalam wstepna oferte pracy i zastanawiam sie nad tym, aby od jesieni wziac pol etatu. W zwiazku z tym bede musiala poslac zarowno Tosie, jak i Marysie do zlobka (bo dopiero w styczniu konczy 2 latka i bedzie mogla isc do przedszkola). Jakie sa ceny zlobkow? I czy mozna dzieciaczki poslac tylko na 2-3 dni w tygodniu? I w ogole jak to wszystko wyglada?? No i tez pozostaje kwestia tego, czy nie bedzie nas drozej kosztowal zlobek dla dwojki niz to, co zarobie :-D:zawstydzona/y:
 
Sencila zlobek kosztuje od 5.8 do 6.1 na godzine,drugie dziecko moze miec z 0.1 centow taniej(w moim jest taka promocja,inne czasami wogole tak nie maja),mozesz poslac najmniej 2 dni w tygodniu na caly dzin lub polowe dnia.Czynne sa od 6-ej godziny(niezmiernie rzadko,bo zazwyczaj Holendrzy nie chadzaja tak wczesnie do pracy),ale zazwyczaj od 7-ej(moj od 8-ej ) do 18-ej,19-ej,sa tez zlobki czynne dluzej,bo przeznaczone dla matek pracujaco -uczacych sie.Calomiesieczny koszt zlobka oscyluje w granicach 1500 euro i oczywiscie dostajesz dofinansowanie od belasting wlasciwie wiekszosci kosztow.My jeszcze nie dostalismy zwrotu,ale to trwa troche.
Marita @ Pola jak tam spotkanko?
p.s. dofinansowanie zalezy od tego jakie macie dochody,ale tak trzeba liczyc ze 150 euro ze was wyniesie zlobek jak na 2.3 dni .
 
Ostatnia edycja:
dzieki Kamila!! Czyli za dwa bobasy to bedzie ok 300 euro na miesiac tak?
Ta oferte pracy dostalam od 9-17.30, a to w amsterdamie, wiec musze jeszcze liczyc na dojazd.. Wiec dzieciaki beda musialy zostac w zlobku od 8-19... Caly dzien... chyba umre z niepokoju na poczatku...
 
Ostatnia edycja:
Witam,
jak deszcz to normalnie nas tu pełno ale dziś każda się wybrała na taniec w deszczu :-D

ja się cieszę że pada.....u nas na północy prawie nic nie pada tego lata,cała trawa spalona....a dziś to ubrałam małą w płaszczyk przeciw deszczowy i poskakałyśmy po kałużach...oj zabawy nie miara :cool2:
Sencilla- ja nic a nic nie mam pojęcia o żłobkach,przedszkolach ale nie wiem czy tak łatwo dostaniesz miejsce....pamiętam że kilkanaście stron wcześniej dziewczyny o tym pisały.

Miłego weekendu mamuśki.

------
Jeszcze tydzień i jedziemy do Polski :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
No co wy,jaki deszcz?U nas slonce swieci,teraz troche chmur sie nazbieralo ale tak to bylo ladnie.
Paulina ma racje,ja czekalam na miejesce chyba z 7 miesiecy,tak cos kolo tego,zalezalo mi na zlobku sieciowym .Teraz w Holandii to nic tylko zlobek otworzyc hehehe.
Dziewczyny ,nie wiecie moze jak nazywa sie formularz jaki musze zabrac stad do Polski od swojego ubezpieczyciela?Jaka jest procedura potem w Polsce,ide z tym do NFZ i dostaje jakies zaswiadczenie,ze jestem ubezpieczona?
MILEGO WEEKENDU!
 
Kurcze, to zmartwilam sie troche tym zlobkiem... Hmmm.. liczylam na to, ze w takiej "wsi" jak moja nie bedzie takiego czekania.. Musze w poniedzialek dryndnac. Pracodawca potrzebuje kogos od zaraz, mam nadzieje ze znajde miejsca w zlobku.. O ile mnie zatrudnia..ZObaczymy :)
Martwie sie troche tez, jak moja Marys sie zaadaptuje.. Ona zasypia tylko w wozku lub hamaku, nalulam sie czasem z pol godziny, zanim usnie.. A tu jak jej przyjdzie usypiac w lozeczku z innymi dziecmi.. Ciezko to widze :no:
 
Sencila ja mam wlasnie to samo z malym.Za nic na swiecie nie chce tam spac,ja go nosze na rekach i po minucie juz spi,klade go i jest ok,ale w zlobku nie chce spac.Glowa mu sie kiwa ale nie zasnie.Dlatego my dajemy go na pol dnia.Mam nadzieje,ze cie nie zdolowalam .;-)
 
reklama
Nie, no, nie zdolowalas mnie. Ale sie troche martwie, Marys jest bardzo wrazliwa, no a ja jak kazda mama chcialabym najlepiej.. Jesli pojde do pracy, to bede ja musiala zostawiac w zlobku od 8 do 19.. O ludzie, nie wiem, co robic... :no::confused:\no i jest tez kwestia jedzenia.. ona zazwyczaj nie je wtedy, kiedy ja chce, tylko wtedy, kiedy jej sie zachce. Nie wiem , czy sie dostosuje do por jedzenia zlobkowego..
 
Do góry